Białe meble kuchenne aranżacje- uniwersalność!


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Wielu z Was nie było tutaj ze mną, gdy pisałam tekst o naszym wspólnym małżeńskim urządzaniu domu (możecie zajrzeć> KLIK). Wspominałam wtedy, że moim marzeniem jest biała kuchnia na wysoki połysk. Jak to z modą bywa- trendy umierają śmiercią naturalną- zwłaszcza w mojej kobiecej głowie. Bardzo szybko zrezygnowałam z błyszczącego pomysłu. Trochę ze względów praktycznych, trochę dlatego, że wysoki połysk odrobinę mi się przejadł. Postanowiłam postawić na klasykę (Luby mi przytaknął, żeby nie było, że sama decyzje podejmuję!) i znaleźć białe meble kuchenne, które widywane są od lat i będą w meblowych katalogach przez lata. Klasyka, ale nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Uniwersalność! To zdecydowanie lepsze określenie.

Dlaczego białe meble kuchenne?

Nasz dom jest stosunkowo mały. Ciąg mebli kuchennych to około 6 mb. Nie chciałabym, aby w tak małym  pomieszczeniu przytłaczające były ciężkie ciemne meble. Biały kolor sprawi, że przestrzeń optycznie się powiększy. Wybraliśmy szare płytki w związku z czym meble w odcieniach szarości również odpadają- byłoby mdło i nijako.

Białe meble stanowią doskonałą bazę dla każdego innego koloru, który będę mogła zaszczepić w kuchni w formie dodatków. Lubię bezpieczne rozwiązania i o ile w kwestii ubioru mogę od czasu do czasu  pokusić się o szaleństwo i chwilowe podążenie za chwilowym trendem, o tyle kuchnia to zbyt duży wydatek, abym mogła sobie pozwolić na własne niezadowolenie za rok, czy dwa lata.

Dlaczego nie wysoki połysk?

Na twarze mojej trójcy przenajukochańszej patrzę dzień w dzień z ogromną (lub mniej ogromną) ochotą i radością. Śledzenie ich natomiast po odciskach palców pozostawionych na kuchennych frontach już nie do końca mi odpowiada. Był to główny powód rezygnacji z tego typu aranżacji mebli kuchennych.

Zrezygnowaliśmy z drewna

Drewno jest ciężkie, widać na nim słoje (co w przypadku podłóg jest dla mnie cechą pożądaną, w  przypadku mebli- nie) i jest o wiele, wiele droższe. Zależy nam, aby w naszej kuchni stały gładkie białe meble kuchenne, które bez obaw mogę powiesić na ścianie i włożyć do nich talerze (tak, znam przypadek, gdy szafki wiszące spadły). Zaznaczę również, że wolimy zainwestować w drewniane podłogi niż w drewnianą kuchnię.

Dlaczego nie Ikea?

Choć resztę pomieszczeń pewnie urządzimy tam, to kuchni nie udało się nam dopasować w taki sposób, aby nie trzeba było jej przerabiać, czy czegoś dorabiać. Kiedy dodatkowo okazało się, że cena mebli na  wymiar jest zbliżona do ceny mebli w sieciówce, stwierdziliśmy, że grzechem jest nie skorzystać z możliwości dopasowania wszystkiego do naszych potrzeb. I choć zakochana jestem w jednych z frontów ikeowskich, to odpuściliśmy sobie zakupy tam.

Przy kupowaniu mebli w Ikea zwróćcie uwagę na ceny mechanizmów. W Ikea są dwa razy droższe. Można z nich zrezygnować i kupić taniej w każdym sklepie meblowym!

Białe meble kuchenne- czy tylko styl skandynawski?

No jasne, że nie tylko. W zależności od tego jakie płytki/ podłogi dobierzesz, taki styl uzyskasz. Białe meble kuchenne dają wrażenie przytulności i, jak pisałam wcześniej, pasują do wszystkiego! Moda na nie nie przemija, a zmieniając niewielki element jesteśmy w stanie uzyskać zupełnie nową kuchnię.

Białe meble kuchenne- aranżacje

Nasz dom nie jest jeszcze urządzony. Chciałabym natomiast pokazać najwspanialsze aranżacje kuchenne. Zamieszczam tutaj to, co przypadło mi do gustu. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony homebook.pl .


homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl

Jak widzicie białe meble kuchenne świetnie wpisują się w większość stylów i pozwalają na stworzenie przeróżnych aranżacji. Mile widziane w komentarzach zdjęcia Waszych kuchni lub linków do aranżacji, które podbiły Wasze serca 🙂

Może zainteresować Cię:

Klatka schodowa

Wyposażenie kuchni- lista PDF

Jak wybrać projekt domu

Jak uszyć zasłony

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!