Zabawki i zabawy wszech czasów

 Klikając tutaj przejdziesz do najlepszej i JEDYNEJ takiej instrukcji- jak, krok po kroku, aplikować o pracę! Kliknij i aplikuj o pracę z głową!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dając dziecku zabawkę chciałoby się, aby dłuższą chwilę, tym właśnie gadżetem się zajęło (zaznaczam, że dłuższa chwila to nie 10 minut). Dwoisz się i troisz, aby znaleźć coś,  co trafi w dziecięcy gust i je zainteresuje. Przygotowałam więc listę topowych zabawek oraz zabaw w naszym domu- zabawki wszech czasów. Zapewniam, że nie musisz wydać fortuny, aby Twój Maluch był zadowolony. Zaczynamy!

 • Kabel USB

Sprawdza się doskonale w każdych warunkach. Kompaktowy- zmieści się w najmniejszej torebce, a nawet kieszeni! Ma długi przewód, dzięki czemu dziecko nie jest w stanie go połknąć. Minusem jest fakt, że po dłuższym czasie gryzienia, kabel ten przestaje spełniać swoją pierwotną funkcję- dochodzi do przesilenia- prześlinienia. U nas doszło do tzw. pasywacji 😀

 • Pilot

Gadżet wielofunkcyjny! Może być gryzakiem, telefonem, frisbee, a dla starszych dzieci- czymś w rodzaju wehikułu czasu. I nie próbuj oszukać dziecka wręczając mu „jakiś tam”  nieużywany, stary pilot. Popatrzy na Ciebie wzrokiem, z którego można by odczytać: „Masz mnie za głupca?”. Musi to być ten jeden, jedyny, główny i najważniejszy pilot w domu. Inny się nie liczy.

 • Pudełko kartonowe

To już typ zabawki dla starszych dzieci (pod wpływem działania mniejszych osobników- nazwijmy je na potrzeby chwili „gryzoniami”- rozmakają). Z kartonowego pudła można zrobić absolutnie wszystko. Ograniczyć nas/nasze dzieci może w tym momencie jedynie wyobraźnia. Domek dla lalek, rakieta kosmiczna, stajnia, ambasada, sklep, minikuchenka, samochód… A co Wam przychodzi do głowy?

 • Metka przy ubraniu/kocyku

Ktoś, kto myślał, że doszywając do zabawki specjalne atłasowe, czy satynowe tasiemki, stworzy zabawkę cudo, był w ogromnym błędzie. Moja córka otrzymała w prezencie materiałowy sześcian, który na każdej krawędzi ma doczepione metki- stworzone z różnego typu tasiemek. Moi drodzy, jedyną metką, na jaką Młoda zwróciła uwagę, była ta z przepisem prania. Żadna inna. Zamiast więc zaopatrywać dziecko w ometkowane kocyki/ zabawki, odwróćcie po prostu którąś z Waszych bluzek na lewą stronę. Jakie to proste!

 • Kwiaty

W naszym domu hit tegorocznej wiosny. Nic nie sprawia takiej radości, jak odrywanie kwiatostanów od łodyg. Każdy odpadający płatek to sukces dla małych paluszków. Podobnie z mchem i trawą wyrastającą spomiędzy kostki brukowej. Można ją rwać i rwać… To naprawdę wciąga!

 • Porządek

Posprzątaj. Poskładaj ubrania. Poukładaj książki na półkach. Pościel łóżko. Spraw, aby pokój wyglądał jak z katalogu. Następnie zostaw tam swoje pociechy i wyjdź. Dziecko i porządek to dwa antagonizmy. To dwa  elementy materii, które nie są w stanie współistnieć. A jak wiemy, cały wszechświat dąży do osiągnięcia stanu równowagi. Tak będzie i teraz. Te małe istoty, pozostawione w przestrzeni uporządkowanej, zajmą się doprowadzeniem do wspomnianej wcześniej równowagi. Masz więc chwilę dla siebie. Kontempluj błogi stan chwilowej wolności.

***

Teraz całkiem poważnie. Dziecko ma niesamowitą wyobraźnię. Potrafi cieszyć się z małych rzeczy (klik). Kupowanie telefonów, tabletów, kładów, czy nawet tylko i wyłącznie wielofunkcyjnych zabawek, które mówią w stu językach i robią więcej niż najnowszy japoński robot, sprawia, że Maluchy przestają być kreatywne. Przestają cieszyć je drobiazgi- już trzylatki stają się bardziej wymagające. Chrzciny, komunie czy urodziny zamiast cieszyć- przerażają. Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Pozwólmy dzieciom odkrywać świat. Ale tak prawdziwie, po dziecięcemu, a nie zawsze za pomocą wszystkorobiącego „fiszerprajsa” i samsunga.

Poślij tę notkę w daleki internetowy świat <3 Dzięki 🙂

Kocyk dziecięcy oraz bodziaka możesz kupić w Sklepie Mamowym <3

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!

Comments

 • reply
  Ania

  Pilot wspaniała zabawka, proszę tylko pamiętać o wyjęciu z niego baterii. Maluchy są naprawdę sprytne, a malutkie bakteryjki stanowią poważne zagrożenie dla życia dziecka. I nie chodzi tu tylko o ryzyko zadławienia.

  24 sierpnia 2016
 • reply
  Joanna

  U mnie ostatnio hitem jest duże pudlo kartonowe. Córka (18miesiecy) maluje w nim kredą, przykleja naklejki, układa lale do snu…oj bawi się pięknie 🙂

  25 sierpnia 2016
 • reply
  Daga

  Porządek najbardziej mi się podoba z powyższej listy 😉

  Polecam również zmiotkę i szufelkę;)

  2 września 2016

Post a Comment