Włamanie na facebooka- jak się zabezpieczyć!


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Okazuje się, że coraz więcej osób ma do czynienia z włamywaniem na konta w Social Mediach. Przeraziłam się jednak nie na żarty, gdy poznałam historie TRZECH dziewczyn, które przy swoim profilu prywatnym posiadały swoje fanpage firmowe/blogowe wraz z podpiętymi kartami/kontami PayPal i padły ofiarami „hackerów”. Świat pełen jest oszustów, którzy nie mają skrupułów i przejmują konta wraz ze stronami (ale także te bez nich), by móc je później wykorzystać do własnych celów. Dlatego mam dla Was dzisiaj krótką instrukcję pt.: „Włamanie na facebooka– jak się zabezpieczyć”.

Sprawdź historię logowań

Postępuj wg instrukcji:

  1.  Wejdź na facebooka.
  2. Kliknij w ustawienia.
  3. Przejdź do „Ustawień konta”.
  4. Wejdź do zakładki „Bezpieczeństwo„.
  5. Otwórz „Miejsce logowania”.

Przed Twymi, pięknymi z pewnością, oczami pojawi się lista miejsc, w których dochodziło do logowania na Twoje konto. Nie mówię, że padłeś ofiarą chociażby prób logowania (nie doszłam do tego, czy pojawiają się tylko skuteczne próby logowania, czy te nieudane również- jeśli masz taką wiedzę, daj znać w komentarzu), ale lepiej wiedzieć w jakich częściach Polski do logowania dochodziło. Jestem zdania, że lepiej dmuchać na zimne. Ja prawdopodobnie doznałabym stałego uszczerbku na zdrowiu, gdybym straciła dostęp do swojego fanpageu. Ale i prywatny profil, to jednak rzecz cenna. Nie chciałabym, aby mój wizerunek został do czegokolwiek wykorzystany, a moje wiadomości czytał ktoś obcy. Jak więc zabezpieczyć się przed wrednymi typami w sieci?

Włamanie na facebooka- jak się zabezpieczyć!

Uwaga: miałam problem z wykonaniem tego za pomocą telefonu. Jeśli masz taką możliwość, zrób to na komputerze.

  1. Pozostań w zakładce bezpieczeństwo.
  2. Wchodzisz w „Zatwierdzanie logowania”.
  3. Zaznaczamy „Wymagaj kodu logowania w przypadku dostępu do konta z nieznanych przeglądarek”.
  4. Wymagane będzie wpisanie numeru telefonu w celu umożliwieniu wysłania kodu za pomocą SMS-a.

Dodatkowo istnieje tzw. „Generator kodów”, w którym uzyskujesz 10 kodów możliwych do wykorzystania w momencie, gdy nie masz przy sobie telefonu. Zapisz je i miej tam, gdzie zawsze masz dostęp (np. na Google Drive) w formie pliku PDF lub pliku notatnika.

System będzie wymagał od Ciebie potwierdzenia procedury hasłem. Chodzi o hasło do FB.

Warto dbać o swoją prywatność w sieci. O swoją własność. Szkoda by było, gdyby ktoś sprzedał nasz prywatny profil, jako jednego z followersów. Szkoda by było, gdyby ktoś zagarnął nasz długo budowany fanpage. Szkoda by również było, gdyby ktoś wykupił reklamę za parę tysięcy z naszej podpiętej do konta karty. Szkoda by było.

Koniecznie podaj dalej.

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!