Venta- Airwasher- nawilżacz i oczyszczacz powietrza. Recenzja.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Jesteśmy rodziną alergików. Zarówno ja (KLIK), jak i Luby, przekazaliśmy w genach naszym dzieciom mieszankę uczuleniową i brak odporności na alergeny wszelakiej maści. Wszyscy, którzy śledzą nasze Insta Stories, znają doskonale historię naszych domowych rewolucji. Trwają one od września. Pozbyliśmy się już zasłon i firanek. Sprzątamy i wycieramy podłogi co drugi dzień. Szafki są puste- żadnych ramek, świeczuszek, gadżetów i innych zbieraczy kurzu (choć to wynika również z mojej niechęci do pierdół). Dodatkowo, jesień i zima są najgorszym dla nas czasem! W okresie grzewczym bowiem, powietrze jest wybitnie suche.

Historia chorobowa Młodego

Aby tego było mało, od marca nasz syn cierpi na ciągłe zapalenie krtani. Każdy, kto przez to przeszedł wie, jak wygląda atak krtaniowy. W środku nocy. U nas dwa razy konieczne było ekspresowe podanie zastrzyku ze sterydem. Pamiętam, że gdy w listopadzie szłam z Młodym na kolejną wizytę lekarską, płakałam Lubemu w rękaw mówiąc, że ZAMORDUJĘ każdego kolejnego człowieka, który odeśle mnie do domu z Nebbudem. Oczywiście lekarzowi tego nie powiedziałam. Zapytałam natomiast, czy istnieje opcja zapobiegania takim napadom. I nie… lekarz nie zaproponował nawilżacza i oczyszczacza powietrza Venta- Airwasher. Zaproponował natomiast rozkładanie mokrych ręczników na kaloryferach i włączenie do „diety” Młodego wziewów. Na stałe. W taki właśnie sposób w naszym domu zagościł Babyhaler. I ręczniki na kaloryferach, rzecz jasna.

Po dwóch dniach obkładania kaloryferów mokrymi ręcznikami uświadomiłam sobie, że nie żyjemy w średniowieczu (wow) i można nabyć nawilżacz powietrza. Na próbę pożyczyłam takowy sprzęt od wujka. Efekt był żaden. Zero poprawy. Młody nadal spał beznadziejnie, budząc się w nocy średnio trzy razy (czyli tak, jak wcześniej). Rozczarowaniem było dla mnie również to, że wchodząc do pokoju, w którym pracowało urządzenie, nie czuło się rześkości- a przecież różnica powinna być odczuwalna. Nawilżacz zwróciliśmy. I tak egzystowaliśmy stosując rano i wieczorem dawkę Flixotide.

Jak działa Venta-Airwasher?

Od  miesiąca sprawdzamy skuteczność oczyszczacza i nawilżacza powietrza (2w1) Venta- Airwasher LW25 (oczyszcza powierzchnie do 20m2, nawilża do 40m2). Działa w bardzo  prosty sposób. Po włączeniu urządzenia powietrze zasysane jest do jego wnętrza. Następnie „wędruje” ono pomiędzy płytkami, które są elementami obracającego się w wodzie walca. Tam następuje proces oczyszczania, który producent nazywa pięknie: „myciem powietrza”. Główną zaletą tego urządzenia jest działanie w oparciu o metodę zimnego odparowywania wody.

Metoda zimnego odparowywania wody

Aby zrozumieć zasadę działania oraz, poniekąd, potęgę tego urządzenia, warto wykorzystać chemię, fizykę oraz…rozbudowaną metaforę (czyli to, co tygryski lubią najbardziej…a ja na pewno). No bo co to takiego, to zimne odparowywanie wody?

Wyobraźmy sobie tłum ludzi. Przeróżnych osobników. I tak, pośród spokojnych obywateli, rozmawiających kulturalnie o pogodzie, pojawia się kilku furiatów. Wariatów. Choleryków! Którzy wrzeszczą, tańczą, rozpychają się… Rozumiecie- ful of enerdżi. W pewnym momencie pozostali- Ci, którzy egzystowali w spokoju, zaczynają się denerwować… Nadmiar energii furiatów zaczyna udzielać się reszcie. I co? Robi się ciekawie? Oj robi! Temperatura w tłumie ROŚNIE? I to bardzo. Ale(!), na szczęście, pojawia się mundurowy. Zgarnia wszystkich nadpobudliwych i „usuwa” ich z otoczenia (nie wnikam w to, w jaki sposób). Tłum się uspokaja. Temperatura w układzie SPADA.

Teraz wyobraźmy sobie, że opisany wyżej tłum ludzi to powietrze, a Ci podnoszący temperaturę, to  zanieczyszczenia. Filtr Venty natomiast jest naszym mundurowym.

Aby móc uzyskać tzw. rześkość- obniżyć temperaturę powietrza (naszego wzburzonego tłumu) KONIECZNE jest usunięcie zanieczyszczeń (naszych furiatów z dużą energią), które tę temperaturę podnoszą. Bez funkcji oczyszczania „ni ma szans”- to właśnie dzięki oczyszczaniu pozbywamy się cząsteczek o wysokiej energii, które podnoszą temperaturę powietrza. Właśnie dlatego ja, mając zwykły nawilżacz, nie byłam w stanie otrzymać efektu chłodnego powiewu.

Co warto wiedzieć? W przypadku Venty- Airwasher nie ma możliwości doprowadzenia do nadmiernego nawilżenia. W momencie osiągnięcia optymalnej wilgotności powietrza, woda  przestaje być odparowana.

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza- obsługa

Obsługa tego urządzenia jest dziecinnie prosta. Włączasz do prądu, przyciskasz włącznik i…tyle. Venta- Airwasher LW25 posiada trzystopniową regulację szybkości obrotów wała (filtra), co oznacza, że z różną wydajnością godzinową może oczyszczać i nawilżać powietrze. U nas rodzinny system stosowania wygląda następująco. Godzinę przed położeniem Młodego do łóżka załączmy Ventę na „trójkę” (maksymalna moc), a gdy już leżymy i czytamy, zmniejszamy obroty na najniższy stopień. Tak ustawiony nawilżacz i oczyszczacz pracuje całą noc.

W dzień Airwasher umila sen Młodej, a w godzinach popołudniowych, kiedy to ja siedzę i pracuję nad projektami, wspomaga mnie.

Zużycie energii Venta- Airwasher LW25

Warto wiedzieć, ile dopłacimy za prąd, gdy urządzenie zagości w naszym domu.

Moc silnika to odpowiednio 3-5-8W przy prędkościach 1-2-3.

Zakładam, że urządzenie będzie „chodziło” cały miesiąc (30 dni) 24h/dobę w trybie „1”.

3 W=0,003kW

30 dni x 24 h= 720 h (ilość godzin pracy urządzenia)

Aby obliczyć miesięczne zużycie energii należy pomnożyć kilowaty (kW) razy godziny (h).

0,003kW x 720h=2,16 kWh

Przy najwyższej stawce za kWh (0,63 zł), za pełny miesiąc pracy urządzenia (non stop przez trzydzieści dni), zapłacimy około 1,36 zł. Gdyby natomiast urządzenie pracowało cały miesiąc na najwyższej mocy, do rachunku za prąd doszłaby nam opłata w wysokości 3,63 zł.

Rezultaty stosowania Venta- Airwasher po 30 dniach

Po pierwsze- Młody przesypia całe noce. Od samego początku testowania nawilżacza i oczyszczacza powietrza (od około trzydziestu dni) jego sen jest głębszy, spokojniejszy i nieprzerywany kaszlem.

Po drugie- od dwóch tygodni ZERO sterydów wziewnych (generalnie- ZERO leków).

Po trzecie- wygraliśmy z ciągłym katarem.

Po czwarte- mogę usypiać Młodą w każdym pomieszczeniu w domu. Może zabrzmi to dziwnie, ale Młoda zasypiała tylko w kuchni, przy włączonym okapie. Teraz zasypia wszędzie, przy włączonej Vencie.

Po 30 dniach użytkowania nie znalazłam minusów, choć nie ukrywam- bardzo chciałam się do czegoś przyczepić. Za kolejne 30 uzupełnię recenzję o dodatkowe wnioski.

Dodatkowe informacje

Wilgotność powietrza w naszym domu, mierzona za pomocą higrometru, przed zastosowaniem urządzenia wynosiła 38%. Przy pracującej Vencie wilgotność utrzymuje się na poziomie 45% do 50%.

Venta stworzyła nawilżaczo- oczyszczacze powietrza bez wymiennych filtrów (kto czytał recenzję odkurzacza wie, jak drogie potrafią być filtry i inne części zamienne). Oznacza to tyle, że nie trzeba inwestować kolejnych pieniędzy po miesiącu, czy dwóch!

Dane techniczne poszczególnych modeli firmy Venta dostępne są na stronie internetowej >>KLIK<<. Istnieje również miejsce, gdzie udzielone zostały odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania >>KLIK<<.

Oczyszczacz Venta dostępny na Ceneo: Venta LW-25 biały

Podany tutaj link jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to tyle, że jeśli zakupisz oczyszczacz wchodząc przez ten link, ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. Nie zapłacisz przeze mnie więcej, a dla mnie będzie to informacja, że moja opinia i rzetelna recenzja, były dla Ciebie pomocne w dokonaniu wyboru.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Venta

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!