Typy osobowości…według Fejsbuka.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Wiele razy powtarzałam, że świetny ze mnie obserwator. Niestety organizm mój zalicza ostatnio znikomą ilość wypadów na miasto, z czego 90% z „zaliczonych” wypadów to odwiedziny w poradniach laryngologicznych. Z racji tego obserwacje moje przeprowadziłam nie gdzie indziej, jak na facebooku. Tak więc dzisiaj podsuwam Wam pod nos, wyniki moich osobistych badań nad internetowymi jednostkami ludzkimi. Bierzcie i jedzcie! Specjalnie dla Was- typy osobowości na podstawie facebooka.

Fejsbuk-wertyk- typy osobowości wg facebooka

Konto bez zdjęcia profilowego. Bez zdjęcia w tle również. Nazwisko przekręcone- często napisane od tyłu. Zasiada przed komputerem i obserwuje. Śledzi namiętnie co, gdzie, kiedy i u kogo. Cichaczem obserwuje  każdy krok bliższego lub dalszego znajomego. Na czacie zawsze w trybie offline. Siedzi cichutko jak mysz  pod miotłą i…wertuje! Facebooka wertuje!

Uwodziciel- typy osobowości wg facebooka

Na kontach kobiet w tej kategorii przeważają zdjęcia w staniku i stringach- zestawie koronkowym, białym, podkreślającym opaleniznę. Do tego dziko wyprostowane plecy (dokładnie tak, jak u kocicy z Batmana ubranej w lateks), usta wypięte, piersi wypięte i podpis:  „Uwielbiam kiedy mój dziubek robi mi zdjęcia z zaskoczenia”…

Ale! W kategorii tej mężczyźni dorównują kobietom! Pozwolę sobie stwierdzić nawet, że są odważniejsi- często decydują się bowiem obnażyć całkowicie- od pasa w górę. Na zdjęciach najczęściej widoczny jest napięty biceps z tricepsem, które stanowią odrębny twór na ciele osobnika (często większy od głowy pozującego), a także mięsień pośladkowy większy. Osobnik w tej kategorii wierzy, że pokazując odwodziciele i przywodziciele- uwodzi.

Memoholik- typy osobowości wg facebooka

Wchodzisz na facebooka, a Twoja tablica zawalona jest memami wszelakiej maści. Sprawdzasz jeszcze raz, czy aby przypadkiem nie wszedłeś bezpośrednio na fanstronę demotów. Okazuje się, że nie, a te właśnie warte uwagi memy pochodzą z udostępnień memoholika. Człowieka, który 90% mądrości życiowych oraz informacji z kraju i ze świata wyraża przekazując je właśnie w taki sposób. I choć bardo chciałbyś wiedzieć, co słychać u innych Twoich znajomych, nie ma opcji… memoholik szybszy jest bowiem niż pudelek i tvn24, dzięki czemu każda istotna dla Ciebie informacja ze źródeł dla Ciebie ważnych, zostaje zepchnięta na dalszy plan- właśnie przez memy memoholika.

Skarbówka, ZUS i sąd najwyższy w jednym- typy osobowości wg facebooka

Napiszesz post „słuchajcie, szukam niani”, a po trzech sekundach odpowiedź: „A w jaki sposób zatrudniasz panią? Umowa o dzieło, umowa zlecenie, czy na pełny etat? A może Pani wystawia fakturę? Mam nadzieję, że wszystko zgodnie z  prawem”. Wstawiasz zdjęcie swojej sypialni, tam zrobiona przez Twojego męża lampa. Dostajesz pytanie: „Skąd ta lampa?”. Odpowiadasz: „Mąż zrobił własnymi rękami”. Na co odpowiedź: „W 2012 roku pewna rękodzielniczka wypuściła  w obieg 100 sztuk bardzo podobnych lamp. Toż to łamanie praw autorskich. Plagiat!”.

Człowiek pracujący- typy osobowości wg facebooka

Typ ten raz w miesiącu wstawia zdjęcie swojej wypłaty. W gotówce. Trzyma te pieniądze jak talię kart manifestując tym samy swoją wyższość nad ludźmi, którzy do płacenia wykorzystują jakiś tam … plastik. Innym razem wstawia on zdjęcie nowego samochodu, prościutko z salonu, z dopiskiem „Nówka z salonu (frajerzy- w domyśle)”.

Dyskutant „niehejtujący”- typy osobowości wg facebooka

„Nie chciałbym Cie obrażać, ale nie mogę nie wspomnieć, że…chujowa jesteś”. „Nie lubię się wtrącać, ale na tym zdjęciu wyglądasz niezbyt korzystnie”. „Nie, żebym się kłócił, ale moim zdaniem pierdolisz”. „Bez obrazy, ale jakbym był taki gruby, to bym nie wstawiał zdjęć w internet” i tak dalej, i tak dalej…

Selfielover- typy osobowości wg facebooka

Codziennie zmienia zdjęcie profilowe, które od poprzedniego różni się jedynie kątem nachylenia głowy. Ewentualnie napięciem ust. Ewentualnie filtrem. Albo (!) ewentualnie, różnymi uszami zaczerpniętymi ze snapa.

Emocjonalista- typy osobowości wg facebooka

Średnio siedem razy w tygodniu zmienia swój status na: „Jan Kowalski- w złym nastroju”. „Jak Kowalski- załamany”. Pod postem sypią się pytania zatroskanych znajomych: „Ale co się dzieje?”, na co on odpowiada: „Ach, nieważne”. Albo lepiej. „Tajemnica”. Albo jeszcze lepiej: „Nie będę tak na forum”. Czyli generalnie: jestem obrażony, ale nie powiem dlaczego!

Poszukiwacz- typy osobowości wg facebooka

Patrzysz i widzisz, że Krystian ma nową dziewczynę- Karolinę. Nie minął tydzień, a on już na fejsie wyznaje miłość Julii. Za miesiąc natomiast spędza cudowny czas z Pauliną… Następnie spotykasz go na mieście, gdy trzyma za rękę „kobietę swą” i nie wiesz, czy to ta ostatnia, czy już kolejna.

Matka reporterka- typy osobowości wg facebooka

Dwadzieścia cztery razy dziennie zmienia swój status na: „moja niunia zrobiła kupę”, „moja niunia zrobiła siku”. „Moja niunia w huśtawce”, „Moja niunia na koniku”, „Moja niunia je śniadanko”, „Moja niunia je chrupka”,  „Moja niunia pełza”. Do tego około dwudziestej zero zero relacja na żywo z wieczornej kąpieli.

Melanżolik- typy osobowości wg facebooka

Pierwsze na, co zwracasz uwagę zerkając na profil delikwenta, to to, że typ ten uczęszcza (bądź uczęszczał) do Wyższej Szkoły Melanżu. Za punkt honoru stawia sobie poinformowanie społeczności internetowej o tym, jakże istotnym, fakcie. Jego wykształcenie dodatkowo poparte jest coweekendowymi praktykami, które to udokumentowane są melanżowymi zdjęciami na łolu. Motto życiowe melanżolika? „Piwo, to moje paliwo!”

Szlachcic- typy osobowości wg facebooka

Człowiek wysoko urodzony, który to swoje wysokie urodzenie manifestuje opisem profilu: „Szlachta nie pracuje”. Bardzo często zdarza się, że ten właśnie osobnik poza facebookiem,  mimo wszystko, aktywnie poszukuje pracy.

Typy osobowości wg facebooka

Czekam na Wasze typy. Lista jest otwarta, a ja będę dopisywała i uzupełniała na bieżąco!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!