Syrop z czosnku, miodu i cytryny


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Syrop z czosnku, miodu i cytryny to cudowna lecznicza mieszanka idealna dla wszystkich zwolenników domowych sposobów na choroby i przeziębienia. Połączenie właściwości czosnku,  miodu i cytryny sprawia, że nie ma w naszym domu lepszego syropu. Mnie stawia na nogi szybciej niż theraflu, czy fervex, po które zdarzało mi się sięgać w trakcie zdrowotnych kryzysów. Przepis dostałam  od mojej niezawodnej teściowej. Częstujcie się!

Syrop z czosnku, miodu i cytryny- co nieco o składnikach

Napiszę pokrótce czym charakteryzują się wszystkie wymienione składniki. Otóż czosnek to naturalny antybiotyk- hamuje on rozwój bakterii. Świetny jest również w zwalaczaniu infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych. Bogaty jest w witaminy, sole mineralne, mikroelementy i wiele innych niesamowicie istotnych substancji poprawiających kondycję naszego organizmu w okresie jesienno zimowym. Miód, oprócz funkcji poprawy smaku, działa bakteriobójczo. Podawany na zimno pomaga w biegunkach, lekko podgrzany z wodą sprawdza się w trakcie zaparć. Miód wpływa również korzystnie na sprawność serca. Jeśli o cytrynę chodzi, wszyscy doskonale wiemy, że zawiera takie ilości witaminy C, które zapewnią nam podwyższenie odporności.

Syrop z czosnku, miodu i cytryny- przepis/składniki

Do sporządzenia tejże magicznej mikstury potrzebnych będzie:

– 16 dużych lub 26 małych ząbków czosnku,
– 3 cytryny (tylko nie ten napój, co go w Radomiu kradli)
– 1 litr przegotowanej wody
– 2-3 łyżki miodu

Syrop z czosnku, miodu i cytryny- przygotowanie

Czosnek należy przecisnąć przez praskę. Cytrynę obrać z żółtej skóry (biała, gorzka część powinna zostać) i zblendować. Czosnek i cytryny zalać 1 litrem letniej (NIE GORĄCEJ) przegotowanej wody i pozostawić w temperaturze pokojowej na 24 godziny. Po tym czasie przecedzić miksturę przez gęste sito. Uzyskany syrop wlać do litrowego słoja. Objętość należy uzupełnić ciepłą przegotowaną wodą do uzyskania 1 litra. Dodać miód i zamieszać.

Syrop z czosnku, miodu i cytryny

Osobiście jestem ogromną przeciwniczką zażywania leków aptecznych. Tak więc jeśli istnieje możliwość samodzielnego przygotowania syropu, który swoim działaniem nie odbiega od farmaceutycznej chemii, raczej się nie zastanawiam. Polecam i Tobie! Możesz przeczytać u mnie również przepis na syrop z sosny. Zajrzyj koniecznie. Też jest niczego sobie!

Życzę zdrówka!
KoneV

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!