Suchy basen- czy warto?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Uległam instagramowej modzie na dziecięce baseny. Młody uwielbia kulki, więc tego typu zabawka wydawała mi się sensownym zakupem (tym bardziej, że godzina kulek kosztuje u nas 12 złotych i na pewno, na te kulki, wydałam już co najmniej równowartość tego gadżetu). Wiele rzeczy dla Młodego i Młodej wybieram również pod kątem wystroju naszego przyszłego domu. Chciałam mieć coś, co nawet, jeśli zajmie honorowe miejsce w salonie, po prostu będzie wyglądało ładnie. Suchy basen ma u nas wiele zastosowań i sprawdził się w 100%.

Mamo, popatrz jak nurkuję!

Zabawka spełnia swoją najbardziej oczywistą funkcję- służy do nurkowania. Młody chowa się między kulkami. Udaje, że pływa. Chowa między nimi Młodą, która jest w siódmym niebie. Zabawa w „A ku ku” jest u nas w tym momencie na porządku dziennym. W panelu bocznym bloga, mniej więcej na tej wysokości, na jakiej jesteś teraz, możesz zobaczyć, jak wygląda zanurzanie się w kulkowej głębinie. Mój pierwszy film na vine! (Jeśli korzystasz z wersji mobilnej film zobaczysz dopiero po przeczytaniu całego artykułu- na samym końcu strony).

Do czego jeszcze może służyć suchy basen.

Pytanie, do czego nie może służyć! Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a dobrze wiemy, że ta dziecięca nie zna granic. Młody rzuca piłeczkami do celu. Chodzi i kopie piłeczki mówiąc, że „kopie ziemniaki” 😀 . Ładuje piłki do wiadra, udając, że basen to studnia. Wrzuca do basenu skarby, których później szuka. Łowi ryby, siedząc z wędką zrobioną z patyka. Basen jest bardzo elastyczny i samo wysypywanie z niego kulek poprzez przechylanie i uginanie go, to frajda dla dzieci.

Suchy basen doskonale wpływa na rozwój Maluchów. Działa wspomagająco w trakcie rehabilitacji. Ćwiczymy, za jego pomocą, rączkę Młodego (oczywiście, ćwiczy całe ciało, ale nam chodzi głównie o tę jego nie do końca sprawną rączkę). Suchy basen pobudza zmysły dziecka, doprowadzając do tzw. stymulacji wielozmysłowej (to pojęcie poznałam właśnie poszukując gadżetów zabawowo-rehabilitacyjnych). Wyczytałam, że jest to świetny produkt dla dzieci z różnego typu problemami rozwojowymi, czy upośledzeniami.

Dzięki niemu ja, jako mama i Pani Domu, mam czas, aby przygotować obiad, czy pozmywać naczynia. Jest nawet szansa na umycie podłogi i najzwyczajniej w świecie na poczytanie/przejrzenie internetowych czeluści.

Podstawowe informacje

Przede wszystkim basen produkowany jest w Polsce (zobacz, dlaczego uważam, że to niesamowicie ważne- KLIK). Jest wykonany z pianki oraz pokryty bardzo przyjemną dzianiną. Pokrowiec można zdejmować i prać w pralce (40 stopni)- co przy moich, jedzących wszędzie i brudzących wszystko, dzieciach jest podstawowym wyznacznikiem użyteczności produktu. Producent daje możliwość stworzenia basenu w przeróżnych kolorach (KLIK). Co najważniejsze, kapitalna jest jakość piłek! Nie wgniatają się do środka, zachowując swój kształt.

Czy warto?

Jeśli mam być szczera- jest to jeden z lepszych produktów, z jakimi spotkałam się do tej pory. Niewiele było  prezentów, z których moje dzieci tak bardzo się ucieszyły i które nie poszły w odstawkę po pierwszych paru dniach. Jeśli więc i Wy poszukujecie prezentu dla dzieci i jesteście w stanie poświęcić ok. 300 zł, uważam, że warto.

Zdecydowaliśmy się na basen Misioo. Przede wszystkim ze względu na oceny klientów oraz niski koszt wysyłki (a gabaryt jest naprawdę duży). Ceny samego basenu również są najniższe, biorąc pod uwagę fakt, że zestaw podstawowy zawiera aż 200 kulek. Ja zamawiałam poprzez Instagram-> KLIK.

Piżamki,  oczywiście, Sklep Mamowy <3 (KLIK)

Z myślą o dzieciach


Może spodobać Ci się również:

Trampolina Total Sport- opinia
Rowerek trójkołowy Smoby
Gry planszowe dla dorosłych- najlepsze typy
Prezent na roczek dla chłopca
Prezent dla niemowlaka

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!