Struktonit (co to?) na komin i struktonit na deskę czołową.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Struktonit to materiał włókocementowy, który swoją strukturą przypomina łupek. Jest niepalny, przez co też bezpieczny. Może zostać wykorzystany jako element pokrywający każdy zewnętrzny fragment budynku. Co to oznacza? Że można go użyć jako pokrycie dachowe, jako element okrywający komin, ale także jako piękne wykończenie dachu na desce czołowej. Ponad to struktonit stanowi również płytkę elewacyjną. My zdecydowaliśmy się na struktonit na komin, struktonit na deskę czołową oraz struktonit na elewację.

Struktonit- co to?- właściwości (struktonit na komin, struktonit na deskę czołową)

Struktonit cieszy się coraz większą popularnością. Pięknie się prezentuje, jest niedrogi oraz należy do materiałów eko. Nie ulega odbarwieniu pod wpływem oddziaływania promieni słonecznych (ogólnie, materiał ten odporny jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych), jest wytrzymały oraz elastyczny. Nie jest to oczywiście mocno gibka płytka 😉 Chodzi o to, że świetnie układa się na krzywiznach. Dzięki temu bardzo ładnie prezentuje się na łukowatych dachach. Płytki struktonitowe są niewielkie, co również wpływa na łatwość w dopasowywaniu ich do powierzchni.

Jak wygląda struktonit?- struktonit na komin, struktonit na deskę czołową

Struktonit (a właściwie płytka struktonitowa) to prostokąt (dostępne są różne wielkości) ze ściętym w łuk jednym rogiem. Każda płytka posiada cztery otwory (te, które my montowaliśmy miały dokładnie tyle) ułatwiające życie. Nie musimy dzięki temu sami wiercić w nich otworów do mocowania. Dostępne są różne kolory. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować kolor struktonitu do koloru dachu.

Gdzie go wykorzystaliśmy? (struktonit na komin, struktonit na deskę czołową)

Struktonit świetnie się prezentuje. Przede wszystkim dlatego się na niego zdecydowaliśmy. Pokryliśmy nim komin, deskę czołową oraz dół elewacji (tzw. cokół). Wykorzystanie go w tych miejscach dało wrażenie spójności. Jak dla mnie struktonit na całej elewacji wygląda niekorzystnie, jest to jednak kwestia gustu (a jak wiemy, o gustach się nie rozmawia!). Jeśli chodzi o sam cokół, pierwotnie zastanawialiśmy się nad kamieniem. Okazało się jednak, że tego elementu domu praktycznie nie będzie u nas widać. Postanowiliśmy więc nie inwestować w kamień.

Czy jesteśmy zadowoleni? (struktonit na komin, struktonit na deskę czołową)

Efekt elementów „na wysokości” jest super. Jeśli natomiast chodzi o cokół, efekt jest zadowalający. Nie idealny. Być może dlatego, że kolor naszego struktonitu to grafit. Do tego płytki są półmatowe. Połączenie grafitu i tej struktury powierzchni sprawia, że na cokole potwornie widać jasne „zacieki”, białe „plamy” i zakurzenia (nie wiem, czy jest takie słowo? w każdym razie widać osadzający się kurz i pył). Zaletą jest to, że dobrze się to czyści. Niemniej nie wyobrażam sobie mieć z tego elewacji (tak, wiem, już to pisałam).

Dobre zdjęcia wstawię, gdy tylko będę miała okazję zrobić je aparatem. Tymczasem  zapraszam Was również na tekst:

Praktyczna klatk schodowa
Jak wybrać projekt domu
Na czym zaoszczędzić budując dom
Aranżacje kuchni
Jak optycznie powiększyć małą przestrzeń

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!