Prawa autorskie- blokada kopiowania tekstów z bloga. Wtyczka.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Drogi blogerze. Twoje teksty są na wagę złota. Nie pozwól, aby ktoś je kradł. Nie pozwól, by je kopiowano bez Twojej zgody. Twój blog, każdy nawet najmniejszy jego element, jest po prostu TWÓJ. Istnieje coś takiego, jak „prawa autorskie” i nie wolno wykorzystywać niczyjej pracy do jakichkolwiek własnych celów. Dlatego najlepszym sposobem, na zabezpieczenie się przed staniem się ofiarą kradzieży, jest blokada kopiowania.

Prawa autorskie

To, że coś publikujesz, nie znaczy, że każdy może sobie to zabrać. Tym bardziej zabrać i mówić, że to jego (czyt. nie podawać autora). Ja nie zgadzam się na wykorzystywanie gdziekolwiek  moich treści, bo umieszczanie tych samych tekstów w różnych miejscach w sieci- przede wszystkim, osłabia moc mojej strony w wyszukiwarce. Po drugie- ślęczę nocami z zapałkami w oczach, by nabazgrolić coś z sensem, a ktoś zrobi: ctrl^C ctrl^V i już ma czym zapełnić swoją stronę. W zakresie przepisów dotyczących pojęcia „prawa autorskie” znajdziesz mnóstwo porad na innych blogach i stronach www. Nie będę się powtarzała.

Uważam jednak, że każdy człowiek, zanim otrzyma od świata, pomarańczowych, netji i innych, dostęp do internetu, powinien przejść krótki egzamin z zakresu ustawy o ochronie praw autorskich. Po to, aby nie kraść (bo ludzie nie mają kompletnie świadomości, że to robią) i po to, aby wiedzieć co robić, gdy zostało się okradzionym.

Blokada kopiowania

To jest to! Wtyczka idealna. Add Link to Copied Text. Gdy ktoś kopiuje tekst z Twojej strony, wklejając go gdziekolwiek otrzyma frazę, którą Ty sam wcześniej sobie ustawisz, wraz z linkiem do Twojego bloga.

Dlaczego uważam, że blokada kopiowania w ten sposób jest fenomenalna? Bo ludzie są potwornie leniwi! Niewielu będzie takich, którzy zdecydują się na przepisywanie Twoich tekstów. Po prostu wyjdą i zaczną szukać dalej- na innych stronach. Śmiało, spróbuj skopiować mój tekst, a przekonasz się, na czym polega działanie tej wtyczki.

Prawa autorskie- blokada kopiowania tekstów z bloga

Zadbaj o swoje! Broń swojego bloga i siebie przed kopiowaniem. Ta wtyczka jest fenomenalna i uważam,  że warto ją mieć.

A co z blogami kulinarnymi? Ludzie często kopiują przepisy. Ja mimo wszystko uważam, że to nie jest ok i że zawsze jest jakieś lepsze rozwiązanie. Można chociażby stworzyć na blogu opcję „drukuj bez obrazów”. 🙂

Jak prowadzić fanpage

Darmowe banki zdjęć

Będę Ci wdzięczna za pozostawienie lajka, jeśli ten tekst pomógł Ci lub rozwiał Twoje wątpliwości. Polubienie, czy udostępnienie to dla mnie motywacyjny kopniak do działania. Dzięki temu wiem, że to, co robię jest przydatne.

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!