Jak pisać bloga, by ludzie chętnie cię czytali


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Gdy zakładamy swoje mniejsze lub większe miejsce w sieci, w pierwszej kolejności zastanawiamy się jak pisać bloga, by ludzie chętnie nas czytali. Z racji tego, że właśnie minęły trzy lata od momentu, w którym ja zaczęłam pisać, postanowiłam podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami. Jestem przekonana, że przydadzą się one każdemu, kto chciałby rozpocząć swoją internetową karierę.

Jak pisać bloga? Musisz mieć do kogo pisać

Jeśli masz zamiar zakładać bloga, to Twoim pierwszym (a nawet najpierwszym) krokiem powinno być założenie blogowych Social Mediów (Zobacz- Jak założyć fanpage na facebooku. Jeśli zastanawiasz się, czym tak właściwie jest fanpage zajrzyj tutaj- Czym jest fanpage na Facebooku.) O ile stwierdzenie, że „brak prywatnego konta na Facebooku oznacza, że nie istniejesz”- jest słabe (ja na swoim prywatnym profilu pojawiam się raz na miesiąc), o tyle brak fanpagea jest równoznaczny z brakiem Twojego bloga w sieci. Serio… Musisz zacząć gromadzić wokół siebie społeczność. Ludzi, którzy lubią Twój styl. Najprostszą metodą i najlepszym ku temu miejscem jest Facebook. To on, tak naprawdę, daje Ci możliwość wstawienia aktywnego linku do tekstu, w który mogą klikać ludzie właśnie z poziomu tego Social Medium.

Jak prowadzić fanpage na facebooku

Jak często publikować posty na facebooku? Sposób na prowadzenia fanpageu.

Jak pisać bloga? Bądź poprawny, ale nietuzinkowy

Pisząc „poprawność” mam na myśli Twój język. Mam na myśli stylistykę, ortografię, stosowanie odpowiednich środków wyrazu (środki stylistyczne kreatywnie), niewplatanie wulgaryzmów tam, gdzie być ich nie powinno (Kurwa mać, jako środek wyrazu). Jeśli natomiast mówimy o nietuzinkowości, to na nią składa się wiele czynników. Przede wszystkim pamiętaj- nie staraj się nikogo naśladować. Kopia zawsze gorsza jest od oryginału. Bądź sobą, pisz o tym, co Ci w duszy gra. Ale przede wszystkim PISZ. Dużo, intensywnie. Trening czyni mistrza! Nie każdy Twój tekst musi ujrzeć światło dzienne. Pamiętaj, nikt nie urodził się poetą czy pisarzem z fachem w ręku. Jak w każdej profesji, tak i tutaj, podstawą jest doświadczenie, które NALEŻY NABYĆ.

Jak pisać bloga? Lekkie pióro

Tutaj muszę Cię zmartwić. Nie każdy ma polot.  Nie każdego teksty są poczytne, wciągające, dające do myślenia. Nie każdy potrafi pisać tak, że po przeczytaniu odbiorca ma ochotę wstać i zaklaskać. Osobiście uważam, że z tym trzeba się urodzić. Trzeba mieć w sobie to „coś”, co przyciąga jak magnez. Wielu rzeczy można się nauczyć, ale tego nie. Jednak, żeby było jasne, bez posiadania tej umiejętności blog również ma szansę funkcjonować. Jest wiele bardzo dużych blogów, których marketing został poprowadzony w taki sposób, że nawet ze średnimi tekstami były w stanie się wybić.

Jak pisać bloga? Marketing

Jak niewiele na ten temat mówią wszyscy, którzy osiągnęli pewnego rodzaju sukces. Marketing jest podstawą każdego biznesu. A blog można potraktować właśnie jako własny biznes.

Jak pisać bloga? Zapisuj dobre pomysły

Nie zawsze mam czas napisać tekst, ale bardzo często w największym rozgardiaszu domowym wpada mi do głowy świetny pomysł na artykuł. Loguję się wtedy ekspresowo i zapisuję jako szkic w WordPressie dwu zdaniowy zarys tego, o czym pomyślałam. Wiele razy uratowało mi to „blogowe życie”.

Jak pisać bloga? Zadbaj o SEO

Wyobraź sobie, że masz bardzo zły miesiąc. Nie masz czasu niczego napisać, jesteś mało aktywny, a na Twojego bloga zagląda… 25 tysięcy UU… Kiedyś o tym marzyłam. Teraz to mam. I liczby te ciągle rosną. Piszę około dwóch reportażów w miesiącu oraz 5 tekstów zoptymalizowanych pod kątem SEO. Mija właśnie pół roku moich działań i mogę powiedzieć, że w tym momencie UU z wyszukiwarki z tygodnia na tydzień jest coraz więcej. Tobie też to polecam to rozwiązanie!

Jak samemu pozycjonować stronę/bloga- krok po kroku

Jak pisać bloga? Wygląd bloga też jest ważny

Ja wiem, że nie o tym miał być ten tekst, ale na litość Boską… Jak widzę fioletowe litery na zielonym tle to wychodzę- nie czytam. I być może tracę wiele, ale moje oczy są dla mnie ważniejsze niż braki w jakiekolwiek tematyce.

Jak pisać bloga? Bądź cierpliwy

Nic nie przychodzi od razu. Ja piszę już trzy lata! TRZY LATA i nadal uważam, że nie jest wystarczająco dobrze. Ciągle szlifuję swój warsztat pisarski.

Na koniec odsyłam Cię to kilku moich starszych tekstów, które z pewnością Ci się przydadzą! Powodzenia i gdybyś miał jakieś pytania pamiętaj- zawsze możesz do mnie napisać.

O czym pisać bloga? Pomysły na bloga dla niezdecydowanych.

Jak prowadzić bloga? Nie marnuj czasu na bzdury!

Zdanie pojedyncze, a zdanie złożone.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!