Piątek trzynastego- zabobony i przesądy


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dzisiaj piątek. Na dodatek piątek trzynastego (czy Wy też w myślach przeczytaliście to w takt melodii znanej piosenki 😉 )! Nie. Nie jestem przesądna. Chociaż zawsze wzdrygnę się kiedy czarny kot przejdzie mi drogę, to później śmieję się w myślach z samej siebie.

Postanowiłam dzisiaj napisać Wam o zabobonach, o których ja sama, do niedawna, nie miałam zielonego pojęcia!

Nie przeprowadzaj się w roku przestępnym

Serio! A ja nie miałam zielonego pojęcia, że istnieje coś takiego.  W takim razie, prawdopodobnie, będziemy musieli przesunąć naszą przeprowadzkę na styczeń. Tak! Z  naszym szczęściem, akurat rok, w którym planowaliśmy przeprowadzkę, jest rokiem przestępnym.

Nie idź do ślubu w perłach

Perły są symbolem łez (podobno). Dlatego, perłowy łańcuch na szyi, czy delikatne perełki w uszach oznaczają, że Twoje małżeństwo przepełnione będzie łzami i cierpieniem.

Nie kładź torebki na podłodze

Bo… ci pieniądze uciekną 😀 Czyli już wiem, dlaczego ciągle mam za mało w portfelu!

Kiedy mieszasz potrawy rób to zawsze zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Kiedy byłam mała, i mieszając coś zmieniałam kierunek, myślałam, że cofnę proces mieszania 😀 Naprawdę. Także nawet nie znając tego zabobonu,  po części się z nim identyfikowałam! Po części oczywiście, bo nie zwracałam uwagi na to w jakim kierunku mieszam, a na to, żeby był to stały kierunek.

A propos mieszania. Kiedy robisz masę do ciasta nie oblizuj łyżki/mieszadeł. Dlaczego?

Bo będziesz mieć łysego partnera 😀 W takim wypadku mój mąż nie powinien mieć ani grama włosa. A, jak na razie, ma.  Kto wie, co będzie za 10 lat 🙂

Swędzenie prawej dłoni

Nie, kochani, to nie uczulenie. To nie ewentualny bród. To swędzi na kasę! 😛 Generalnie, odkąd zaszłam w pierwszą ciążę mam problem ze skórą na prawej dłoni. Każdy lekarz mi powtarza, że jestem atopiczką (zapraszam Was tutaj –> klik), a tu się okazuje, że moja ręka przygotowuje się na przyjęcie grubej kasy!

Przedstawiłam Wam te zabobony, które mnie najbardziej zdziwiły i te, których ja osobiście nie znałam. A Was jaki zabobon najbardziej rozbawił? Piszcie w komentarzach 🙂

Co prawda dzisiaj piątek 13, ale zdecydowaliśmy się zaryzykować i wyjść na pole. Może przeżyjemy ten straszny dzień 🙂

P.S.: Czy tylko moje dzieci są wiecznie brudne? 😀

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!