Panu nic nie jest. Pan jest naćpany.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Szczepan to mój gimnazjalny kolega. Ma 28 lat. Mając 28 lat robi się wszystko! Prawda?

 

Ósmego maja Szczepan, jak zawsze, wyruszył do pracy. Dzień jak co dzień, można by rzec. Od rana jednak towarzyszył mu potworny ból głowy. Czekał na powrót do domu. By móc zażyć leki przeciwbólowe. By móc się położyć i przeczekać.

 

W pewnym momencie Szczepan zaczął bełkotać. Stracił mowę. Kiedy w domu pojawiła się karetka powoli zaczął tracić władzę w nogach. W szpitalu zrobiono mu tomografię, toksykologię… które niczego nie wykazały. Lekarze jednogłośnie stwierdzili:

– Pan jest naćpany…

 

Później było już tylko gorzej. Paraliż postępował w zastraszającym tempie. Kolejnego dnia rano Szczepan nie miał już władzy w całym ciele. Wszystko później działo się szybko. Przewiezienie do innego szpitala, dokładne badania, niepewność i… ta diagnoza. Udar niedokrwienny pnia mózgu. Najgorszy z możliwych.

– Pana szanse są niewielkie. Pierwsze trzy doby będą decydujące.

 

Przetrwał. Dwa miesiące w szpitalu. Oddychanie wspomagane respiratorem, jedzenie przez sondę. Zmniejszona odporność- ciągłe infekcje. Do tego doszło zachłystowe zapalenie płuc. To nie jest to, co powinien przechodzić 28-letni mężczyzna. Zdecydowanie-  nie jest!

 

Stan Szczepana był na tyle ciężki, że żaden ośrodek rehabilitacyjny nie chciał go przyjąć. Żaden, poza jednym. PCRF VOTUM.

 

PCRF VOTUM jest prywatnym ośrodkiem rehabilitacyjnym, który sprawił, że to co było tylko marzeniem, stało się rzeczywistością. Szczepan STANIE NA NOGI. Udało mu się zrobić postępy, jakich  nie „wróżył” mu żaden lekarz. Jest w stanie wrócić do tego, co było kiedyś. Cud? Nie. Siła. jaka jest w nim.

 

Koszt miesięcznej rehabilitacji Szczepana to 20 tysięcy złotych. Dużo. Bardzo dużo. Zdecydowanie za dużo. Ale przestajemy patrzeć na takie rzeczy, gdy w grę wchodzi walka o życie. Normalne życie. Szczepan to silny facet! Stanie na nogi. Nie ma wątpliwości. Ma dla kogo walczyć!

Dlatego ja, dzisiaj, chciałabym Was prosić o pomoc. W imieniu Szczepana. Jego bliskich, ale także moim- bo w pełni odpowiadam za to miejsce. Jeśli czujecie, że możecie pomóc, nawet symboliczną wpłatą. Proszę. Byłoby to potwornie niesprawiedliwe, gdyby człowiekowi z takim potencjałem i z tak ogromną wolą walki, przyszło przerwać starania o normalne życie, z powodu braku pieniędzy. Pokażmy, że razem damy radę. A Szczepan da radę z nami! (Tutaj znajdziecie profil Szczepana na facebooku- KLIK)

Z góry bardzo dziękuję za każdą przelaną złotówkę <3

FUNDACJA „VOTUM”
Organizacja Użytku Publicznego
Nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
Z dopiskiem- Dla Szczepana Kachnica

ul. Wyścigowa 56i
53-012 Wrocław
Regon: 020458864
NIP: 889- 25- 92- 805

Wierzę w moc bloga, którego tworzą najlepsi i zawsze absolutnie najmocniej zaangażowani czytelnicy w sieci. I choć nigdy tego nie robię, tym razem napiszę: bardzo Was proszę o udostępnienie. Bardzo.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!