Opisy na fb. Pomysły na posty na facebooku.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Pewnie szukasz weny! I dobrze, każdemu może jej zabraknąć! Z racji tego, że mój poradnik dotyczący opisów do zdjęć na Instagrama został przyjęty z takim entuzjazmem, przygotowałam jego facebookowy odpowiednik! Stworzyłam dla Ciebie listę propozycji pt. „opisy na fb”, czy inaczej „opisy na facebooka”. Możesz je wykorzystać do zarządzania swoim fanpagem, czy do zarządzania fanpagem firm wszelakich. Opisy do poszczególnych przykładów nie są długie. Szanuję Wasz czas! Zapraszam!

Opisy na fb. Opisy na Facebooka! Krótka przypominajka.

Na samym początku chciałabym zaproponować Ci przeczytanie paru starszych tekstów, które pisałam właśnie w tematyce prowadzenia fanpageu. Myślę, że mogą Ci się przydać:

Jak prowadzić fanpage na facebooku.
Jak często publikować na facebooku. Nowy sposób na prowadzenie fanpage.
Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem.
Jak zapraszać do polubienia strony na facebooku.

Teraz zaczynamy już z konkretnymi przykładami!

Opisy na fb- fraszka

Umiesz Tworzyć krótkie, dosadne lub zabawne wierszyki? Pokaż, co potrafisz! Wiersze są świetnym pomysłem. Wiesz dlaczego? Bo rymy zapadają w pamięci na długi czas! Dlatego właśnie warto od czasu do czasu „coś” przyrymować!

Opisy na fb- zajawka do tekstu!

Twój fanpage to Twoja moc! Wykorzystaj go do wygenerowania ruchu na stronie. Od tego, w jaki sposób zachęcisz czytelnika do kliknięcia w link zależy powodzenie Twoich działań. Warto w tym miejscu zajrzeć do mojego tekstu pt.: „Opisy na facebooka- przykłądy+ćwiczenia„. Znajdziesz tam  kilka sposobów na stworzenie ciekawej zajawki, która ma zachęcić do odwiedzenia witryny.

Opisy na fb- pytanie do czytelnika (byle nie retoryczne)

Zadawanie pytań otwartych jest jednym z najlepszych sposobów na uaktywnienie ludzi po drugiej stronie. W przypadku chęci zastosowania tej formy publikacji, najtrudniejsze okazuje się… stworzenie dobrego pytania! Takiego, które zachęci do dyskusji. Komentarz ma „większą moc” niż „lajk”, dlatego posty z większą liczbą komentarzy mają większy zasięg.

Każde pytanie można również traktować jako formę miniankiety. Dzięki zadawaniu pytań będziesz mógł poznać lepiej swoich czytelników.

Opisy na fb- historia z życia

Może być zabawna, smutna, tragiczna. Nie jest tak naprawdę istotne to, co będziesz opisywał, a to w jaki sposób to zrobisz. Jedno jest pewne- historia taka ma budzić emocje! W tym miejscu zaproszę Cię do tekstu „Jak napisać anegdotę„, gdzie znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące pisania historii.

Opisy na fb- zdjęcie

Jeśli udostępniasz zdjęcie zapraszam Cię do tego tekstu: „Opisy na IG„. Znajdziesz tam aż piętnaście pomysłów na podpisy zdjęć.

Opisy na fb- memy/śmieszne obrazki

Nie powiem, że jest to głupia technika. Stosowałam ją kiedyś. Mnóstwo fanów zdobyłam dzięki niej. Aktualnie z tego zrezygnowałam. Dlaczego? Bo mnie samą zaczął denerwować zalewający moją tablicę ogrom memów, które tak naprawdę mówią wiecznie o tym samym- zmienia się jedynie autor obrazka. Tak więc technika ta stosowana w stopniu umiarkowanym przynosi korzyści.

Opisy na fb- jedno zdanie + hashtagi

Możesz szybko skomentować trwający w telewizji mecz, debatę, doniesienia ze świata politycznego, plotkarskiego. Ważne, by było to coś, co będzie interesowało Twoich odbiorców. Koniecznie dodawaj dosadne, zabawne, nawet karykaturalne hashtagi. Stanowią one coś w rodzaju przyprawy. Podkręcają „smak” wypowiedzi.

Opisy na fb- kulisy powstawania bloga

Szykujesz ciekawy projekt? Sesję fotograficzną. Pokaż, w jaki sposób ona powstaje. Czytelnik lubi znać twórcę od podszewki, a jego twórczość od backstage’u.

Opisy na fb- pokaż jak żyjesz

Ja na ten moment nieco ograniczam wrzucanie tego typu zdjęć, a to ze względu na to, że nie mieszkam u siebie. Na szczęście już niedługo planujemy przeprowadzkę i chcę uaktywnić się jako fotograf. Na ten moment brakuje mi „rzeczy w moim stylu”, których kompletnie nie posiadam w miejscu, w którym żyję aktualnie.

Opisy na fb- zaraź swoim hobby

Pokaż, co robisz w wolnym czasie. Gdzie robisz zakupy, gdzie podróżujesz. Zdecydowanie- ludzie to lubią!

Opisy na fb- live/wideo

Dla odważnych polecam nagrywanie live. Dla mniej odważnych- wcześniej przygotowane wideo. Pozwoli to czytelnikowi być bliżej Ciebie, poznać Twój sposób mówienia oraz sposób bycia. Będziesz dla swoich odbiorców mniej wykreowaną postacią z internetu, bardziej kumplem z bloku obok.

Opisy na fb- masz coś w zanadrzu?

Czekam na Twoje propozycje. Ciekawa jestem, co Ty lubisz u innych, a także co inni lubią u siebie! Podziel się, śmiało!

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!