Odkurzacz wodny Karcher DS 5.800- recenzja


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Chciałabyś posiadać sprzęt, który czyści za Ciebie? Który posprząta, wytrze kurze i generalnie zrobi wszystko <3 ? Hmmm… też bym chciała. Niestety nic mi nie wiadomo na temat istnienia takiej maszyny. Mam dla Ciebie natomiast recenzję odkurzacza wodnego, który świetnie się sprawdza- ale jednak trzeba się przy nim namachać. Odkurzacz wodny Karcher DS 5.800 zakupiliśmy prawie trzy lata temu. Zdecydowaliśmy się na niego przez wzgląd na nasze alergiczne skłonności i gigantyczną niechęć do odkurzaczy workowych (a właściwie do samych worków). Czy jestem z niego zadowolona? Tak. Choć zaznaczę, że przez 18 lat posługiwałam się poczciwym Rainbowem, który nie ma sobie równych. Chciałabym Wam teraz przedstawić moje zdanie na temat tego odkurzacza. Tak więc- recenzja Karcher DS 5.800!

Parametry techniczne

Bezsensem jest cytowanie producenta. Nie będę więc opisywała parametrów technicznych odkurzacza. Zajrzyjcie na stronę Karcher-> KLIK.

Jak sprawuje się Karcher DS 5.800

Przedstawię Wam wszystkie plusy i minusy tego sprzętu. Nie będę posługiwała się fachowym słownictwem, nie będę się również doktoryzowała. Jeśli opisałam „coś” używając złej nazwy- przepraszam 🙂 Myślę jednak, że każdy będzie wiedział o co chodzi 🙂

Plusy

 1. Cały kurz wciągnięty do odkurzacza pozostaje w odkurzaczu. Wszystko dzięki doskonale skonstruowanym filtrom oraz temu, że mamy tam wodę. A jak wiadomo- kurz zamoczony w wodzie w tej wodzie zostanie. Można więc z powodzeniem odkurzać w obecności dziecka bez obawy, że wdycha kurzowe opary.
 2. Wciągany kabel.
 3. Uchwyt na rurę, dzięki któremu nie musimy się zastanawiać, czy rurę obok odkurzacza położyć, schować pod schody, czy wyrzucić na balkon, aby nie plątała się pod nogami. Rura stoi sobie w pionie zahaczona o specjalne widełki z boku odkurzacza.
 4. Super wciąga. Bo nie wiem, czy wiecie, ale w odkurzaczu nie chodzi o to, aby przyssał się do ziemi (gdy odkurzacz tak robi, nie zbiera dobrze kurzu oraz śmieci- on wtedy je przesuwa- i to nie jest dobry odkurzacz). Siła ssąca Karcher DS 5.800 (czyli siła, z jaką zasysa brud, a nie z jaką przysysa się do podłogi) jest ok.
 5. Ma bardzo fajny schowek na dodatkowe końcówki do rury. Nie walają się gdzieś po garażu, a zawsze są pod ręką.
 6. W ciągu tych prawie trzech lat nie mieliśmy ani jednej awarii tegoż sprzętu- a nie ukrywam, że odkurzam często i intensywnie. Na dodatek odkurzacz spadł parę razy ze schodów.

Minusy

 1. Dla niektórych minusem może być cena (około 1400 zł brutto). Odkurzacze wodne są jednak droższe od zwykłych- workowych.
 2. Komora na wodę w cale nie jest tak łatwa w czyszczeniu, jak zapewnia producent. Nie raz wymaga użycia wody pod ciśnieniem i szczoteczki do zębów (raz, w akcie desperacji użyłam szczoteczki Lubego…oberwałam!- oczywiście ją wyrzuciłam!).
 3. Jest ciężki. I choć na terenie płaskim nie ma to aż takiego znaczenia (ma kółka) to odkurzanie nim schodów nie należy do najprzyjemniejszych.
 4. Jest duży (co znowu utrudnia odkurzanie schodów).
 5. Jeśli zepsuje się któraś z końcówek (a nasza niestety „się popsuła”- wina była po mojej stronie, przejechałam po niej samochodem…), nowa jest droga- w cenie końcówki  można kupić nowy odkurzacz workowy.
 6. Cena filtrów… (od 139 zł za filtr chroniący silnik i 84 zł za filtr HEPA).

Odkurzacz wodny Karcher DS 5.800- recenzja

Nasz odkurzacz, pomimo wielu upadków ze schodów, nadal działa i nie odnotowaliśmy w nim jeszcze ani jednej usterki (czyt. działa bez zarzutów). Dla alergików polecam! Dla ludzi nielubiących worków również. Cenowo- ok biorąc pod uwagę jakość (po prostu „czuć”, że jest solidny). Nie żałuję wydanych na niego pieniędzy, choć nie ukrywam, że marzy mi się samoodkurzający Roomba.

O czym należy pamiętać kiedy mamy odkurzacz na wodę? O tym, aby woda w odkurzaczu długo nie stała. Jeśli zapomnimy ją wylać i po np. dwóch dniach odpalimy odkurzacz, w pomieszczeniu unosi się woń wymiocin.

Ważne! Z tego co się orientuję ten model był jedynym, na który można było uzyskać dofinansowanie z UE (po okazaniu dokumentu świadczącego o alergii dziecka). Dowiedziałam się tego od pana, u którego sprzęt kupowaliśmy. Niestety nie znalazłam takiej informacji w internecie. Są więc dwie opcje: albo nie można już uzyskać tego typu wsparcia, albo nikt nie mówi o tym głośno. Warto zapytać u dystrybutorów. Oni z pewnością orientują się w tym temacie.

Może Cię zainteresować:

Venta-Airwasher- recenzja

Suchy basen- recenzja

Prezent na roczek dla chłopca

Prezent na baby shower

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!