O dyskryminacji mężczyzn


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Luby wraca z pracy. Krząta się w kuchni. Jest już około 19:00 (czas kąpieli Młodej). Córa już lekko  marudna, zabrałam ją więc na górę.

– Jak zjesz to przyjdź, wykąpiemy ją razem.

Mąż coś tam odbąknął. Czekamy około 10 minut (co jest czasem stosunkowo krótkim- zazwyczaj każe na siebie czekać o wiele dłużej). Noszę małą na rękach. Płacze. Śpiewam. Płacze jeszcze bardziej- przestaję śpiewać. Po chwili słyszę, że Luby już urzęduje w łazience. Rozbieram więc Młodą do kąpieli- mąż pewnie nalewa wodę. Wołam głowę rodziny, ale ten akurat musiał skorzystać z toalety. Młoda zaczyna się drzeć. BARDZO GŁOŚNO! Stwierdziłam, że pójdę przynieść tę wodę, bo Młoda się zaniesie. Wbiegam do łazienki pełna przekonania, że woda do wanienki już się nalewa. Niestety. Nie-  on się wtedy po  prostu krzątał. Włożyłam więc słuchawkę prysznica do wanienki i zostawiłam, żeby się nalała. (Wczujcie się w ogólny chaos, krzątaninę, płacz w tle…same rozumiecie). Za chwilę po nią przyszłam. Wykąpałam Młodą, natarłam oliwką. Młoda w dalszym ciągu płacze. Do pokoju wpada Luby:

– Już ją umyłaś? Dlaczego nie poczekałaś?- zapytał, chociaż ciężko było cokolwiek zrozumieć. Młoda po kąpieli dostaje tak wilczego apetytu, że wrzeszczy ile sił w jej małym ciele. Pozostawiłam pytanie Lubego bez odpowiedzi.

Szybko ułożyłyśmy się do karmienia. Niestety Mała była już tak rozdrażniona, że nawet nie chciała się przystawić do piersi.  Miotamy się we dwie, próbuję ją ujarzmić (chaosu i wrzasków ciąg dalszy). W pewnym momencie na łóżku, obok nas, siada Luby i przekrzykuje Młodą:

– Kochanie, mam do Ciebie pytanie.

Skoro ma pytanie, to pewnie coś ważnego.

–  Czy nie uważasz, że parytety to dyskryminacja mężczyzn?

– …

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!