Nazwy na Instagrama. Jak wymyślić, jak stworzyć?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Jeśli planujesz założenie konta na jednym z najpopularniejszych kanałów społecznościowych z pewnością nadejdzie moment wymyślania nazwy na Instagrama. Postanowiłam pomóc tym, którzy mają problem ze stworzeniem takowej. Znajdziecie tutaj parę przykładów jaką drogą iść, tworząc nazwę Instagramową oraz dodatkowo- krótki opis z przykładami. Zaczynamy.

Nazwy na instagrama. Jak wymyślić, jak stworzyć? Krok pierwszy!

Zastanów się do czego dane konto będzie Ci służyło. Czy prowadzisz ten kanał dla znajomych. Chcesz założyć  profil firmowy? A może prowadzisz bloga i Instagram to kolejne Social Medium, na którym chcesz opierać swoją internetową twórczość? Jeszcze jedną opcją jest tzw. Instagram anonimowy. Czyli prowadzisz go tak, aby nikt nie rozpoznał, że to Twoje dzieło. Niezależnie jednak od tego, jaką formę z wyżej wymienionych będziesz realizował, mam nadzieję, ze znajdziesz tutaj odpowiedź dla siebie.

Nazwy na Instagrama- Twoje imię i nazwisko

Nie ma nic prostszego i nic bardziej profesjonalnego niż Twoje imię i nazwisko. Zwłaszcza, gdy planujesz zostać, lub jesteś, twórcą internetowym. Twoje imię i nazwisko ułatwi wyszukanie Cię osobom, które te właśnie Twoje dane znają. Wersja ta nie sprawdzi się w momencie, gdy chciałbyś prowadzić profil anonimowy… (#OMatkoICórkoOdkrycie).

Nazwy na Instagrama- nazwa firmy

No tak. Jeśli prowadzisz profil firmowy innej opcji nie ma! Możesz natomiast jako nazwę wpisać albo tylko nazwę firmy, albo cały adres strony internetowej. Wtedy użytkownikowi obserwującemu Twój profil będzie przewijało się to, na czym zależy Ci najbardziej.

Nazwy na Instagrama- nazwa bloga

Podobnie jak we wcześniejszym podpunkcie. Warto, aby nazwy w kanałach społecznościowych były spójne z samym blogiem. Dlatego właśnie jestem za tym, aby nazwa na Instagramie była taka sama z nazwą bloga. Wydaje mi się, że nie ma tutaj nic więcej do tłumaczenia.

Nazwy na Instagrama- influencer z pseudonimem- jak wymyślić, jak stworzyć? Trzy krótkie kroki.

Jeśli chcesz, aby profil stał się rozpoznawalny „po Twoim pseudonimie artystycznym”, wykorzystaj ten właśnie pseudonim. A może dopiero chcesz takowy stworzyć? Jeśli tak, mam dla Ciebie kilku punktową instrukcję, w jaki sposób zrobić sobie samemu burzę mózgu.

  1. Napisz na kartce 10 słów (przymiotniki, rzeczowniki, czasowniki- mogą to być cechy charakteru, ulubiona potrawa, wszystko, co przychodzi Ci do głowy w związku z Twoją osobą).
  2. Przetłumacz każde z tych słów na różne języki (angielski, francuski, hiszpański). Może się okazać, że któreś z tych słów okaże się na tyle dźwięczne i łatwe do zapamiętania, że to ono okaże się być idealną instagramową nazwą.
  3. Możesz mieszać sylaby, połączyć pierwsze sylaby trzech dowolnych słów. Możesz połączyć ostatnie sylaby trzech dowolnych słów. A może zmiana kolejności liter w którymś z nich daje efekt WOW? Baw się słowotwórstwem!

Nazwy na Instagrama- czego nie robić?

Jeśli Twój profil jest typowo prywatny i nie będzie Ci zależało na tzw. brandingu, masz dowolność w tworzeniu nazwy. W końcu to tylko dla znajomych. Jeśli natomiast wiążesz z tym kontem swoją finansowo/zarobkowo/blogową przyszłość- zachęcam do niepopełniania tychże właśnie błędów:

  1. Rok urodzenia w nazwie- hmmm… Oznacza to jedynie tyle, że ktoś ma bloga/profil o takiej samej nazwie co Ty, a Ty nie zweryfikowałeś tego wcześniej, Instagram zaproponował Ci taką wersję, a Ty chcesz to zostawić (i dlatego może się okazać, że zawsze będziesz tym „drugim”…czyjąś kopią), albo jesteś mało pomysłowy i kreatywny.
  2. Dziubasek/seximamuska- wszelkie nazwy kojarzące się z seksem są kiepskie.  Klasyfikują profil jako wulgarny.
  3. Niezidentyfikowany ciąg literowo- liczbowy- nazwa „dfghjkahs362781” wygląda mało zachęcająco i jednak nie zapada w pamięci.

Nazwy na Instagrama

Ważne, aby Twoja nazwa była spójna z całością profilu oraz z samym Tobą. Warto się więc nad nią dobrze zastanowić. O wiele łatwiej wystartować z jedną nazwą i „ciągnąć ją” przez całą swoją karierę, aniżeli zmieniać w trakcie tej swojej kariery dziesięć razy, robiąc swoim obserwującym mętlik w głowach.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!