Najlepsza wtyczka do Instagrama. Jak zainstalować?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Sama przez bardzo długi czas zastanawiałam się, jaka wtyczka do Instagrama jest najlepsza. Szukałam, grzebałam, instalowałam i odinstalowywałam. Aż w końcu trafiłam na Instagram Feed i tak już zostało. Jest to bowiem najlepsza wtyczka do Instagrama, jaką  miałam okazję testować na swoim WordPressowskim panelu. Napiszę Wam, jak ją zainstalować i gdzie umieścić, aby ludzie chętnie zaglądali na Waszego Instagrama.

Najlepsza wtyczka do Instagrama. Jak zainstalować?

Dlaczego Instagram Feed jest najlepsza? Przede wszystkim dlatego, że rewelacyjnie prezentuje nasz Instagramowy profil. Estetyka tej wtyczki po prostu mi odpowiada. Po drugie dlatego, że możesz sam ustalić jaka ilość zdjęć będzie prezentowana. Po trzecie dlatego, że banalnie wstawia się ją między wierszami w tekście. Po czwarte, jest łatwa w instalacji. Każdy etap instalacji opisany jest krok po kroku (ja również opisałam go poniżej).

Tutaj możesz zobaczyć, jak prezentuje się mój profil. Jednocześnie serdecznie zapraszam Cię do obserwowania mnie! Znajdziesz tam ogromną dawkę humoru (głównym „wątkiem” bloga są zabawne historie i reportaże, a przy okazji dzielę się z Wami  moją wiedzą dotyczącą budowania społeczności oraz tego, w jaki sposób udało mi się zgromadzić wokół siebie tak dużo osób).

Najlepsza wtyczka do Instagrama. Jak zainstalować?

Teraz napiszę krok po kroku jak wygląda instalacja tej wtyczki.

  1. Biegniemy na stronę, na której znajduje się plik z wtyczką: Instagram Feed
  2. Pobieramy wtyczkę.
  3. Instalujemy ją w naszym panelu WordPress.
  4. Rozpakowujemy i włączamy.
  5. W bocznym panelu na kokpicie, tam, gdzie znajduje się całe menu, pojawia się Instagram Feed. Klikamy w niego i zostajemy przeniesieni w panel zarządzania wtyczką.
  6. Pierwsze, co musimy zrobić to podać kod dostępu oraz ID naszego konta na Instagramie. W tym celu wystarczy kliknąć w niebieski guzik: Log in and get my Access Token and ID, a niezbędne dane zostaną pobrane i uzupełnione automatycznie.
  7. Z zakładce nr 2 (Customize) dostosowujemy wygląd naszej wtyczki do blogowych potrzeb. Ja uzupełniłam jedynie w sekcji „Photos” ilość wyświetlanych zdjęć oraz liczbę kolumn, a w sekcji „Follow button” wpisałam swój tekst (Śledź nas na Instagramie).
  8. Następnie udajemy się w stronę naszych Widgetów i tam do naszego bocznego (lub dolnego) sidebara dodajemy Widget „Tekst”. Następnie w polu, gdzie należy wpisać tekst, wklejamy [instagram- feed id=”tutaj wklejasz Twoje ID, które zostało pobrane automatycznie w punkcie 6″]
  9. To wszystko 🙂

Najlepsza wtyczka do Instagrama. Jak zainstalować?

Mam nadzieję, że cały proces instalacyjny został jasno przeze mnie opisany. W razie kłopotów, pisz. Jeśli chcesz dodać odnośnik do Twojego Instagrama tak, jak ja zrobiłam to w drugim akapicie, ten sam tekst, który wpisywałeś w widgecie, wklejasz po prostu w miejscu w tekście, gdzie chcesz aby takowy się znalazł.

Najlepsza wtyczka do Instagrama. Jak zainstalować?

Osobiście mam świadomość, że umieszczanie tej wtyczki w sidebarze nie przynosi aż tak spektakularnych rezultatów, jakich moglibyśmy się spodziewać. Dlatego, jeśli zależy Ci na zdobywaniu obserwujących, po prostu umieść Instagram Feed pod napisanym tekstem.

Nie odchodź! Napisałam jeszcze parę naprawdę przydatnych i cieszących się ogromną popularnością tekstów dotyczących nie tylko Instagrama, ale blogowania ogólnie. Możesz u mnie przeczytać chociażby jak zwiększyć ruch na blogu, jak prowadzić fanpage na facebooku, czy jak zdobyć obserwujących na Instagramie. Jeśli prowadzisz firmę przeczytaj koniecznie, dlaczego Twoja firma musi być na Instagramie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!