Lepiej żyć

 Klikając tutaj przejdziesz do najlepszej i JEDYNEJ takiej instrukcji- jak, krok po kroku, aplikować o pracę! Kliknij i aplikuj o pracę z głową!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Co znaczy lepiej żyć? Lepiej żyć, to znaczy oderwać się na chwilę od ziemi. Latać między chmurami. Później wylądować bosymi stopami na mokrej od rosy trawie. Położyć się i liczyć samoloty. Zdajesz sobie sprawę ile samolotów codziennie przelatuje Ci ponad głową? No właśnie… Ja też nie miałam pojęcia. Dopóki się nie zatrzymałam. Nie przyjrzałam…

Lepiej żyć znaczy kochać. Dać miłość i brać miłość. Tak, by zachować równowagę. Od serca i dla serca. Najpiękniejsze, czym możemy się karmić, to właśnie miłość. Dodaje skrzydeł, nadaje sens życiu. Wymaga poświęcenia. Lecz nie kojarz poświęcenia z czymś złym. Poświęcenie wpisane jest w koegzystencję i dzięki niemu możemy współistnieć. To nie zatracanie siebie. To współżycie.

Lepiej żyć znaczy szanować. Szanować siebie, tak aby inni mieli szacunek do nas. Szanować innych, aby poczuli się docenieni. Dajemy w ten sposób dobro. Które wraca. Prędzej, czy później, ale wraca. Przepala nas od środka. Pozytywnie. Jest nam lepiej.

Lepiej żyć znaczy widzieć małe rzeczy. Stać się na moment dzieckiem, które kocha świat. Które patrzy na wszystko z perspektywy człowieka nieprzesiąkniętego złem i zboczeniem. Dzieci widzą małe rzeczy. Doceniają je. Celebrują każdą chwilę. Z ogromnym zaangażowaniem oglądają konika polnego. Słuchają dźwięków wydawanych przez świerszcze. Patrzą na księżyc i próbują go złapać. Tak rzadko to robię…

Lepiej żyć znaczy być. Nie tylko mieć. Dlatego warto czasem zniknąć. Z rodziną. Zaszyć się gdzieś z dala od wszystkiego. Właśnie po to, żeby być. Razem.

Bądźcie. Bo najpiękniejsze, co możecie dać, to siebie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!

Comments

  • „Żyć to przekształcać siebie w dzieło sztuki.” Tak powiedział Dostojewski. Zupełnie się z nim zgadzam. Każdy z nas jest indywidualnością. To co dla mnie znaczy „lepiej” niekoniecznie może znaczyć to samo dla kogoś innego. To, że moje szczęście buja się na huśtawce i macha nóżkami w różowych podkolanówkach, nie oznacza, że ktoś inny tego samego szczęścia może/musi pragnąć.
    Lepiej dla nas, niekoniecznie oznacza lepiej dla innych. Chyba się starzeje, bo zaczynam coraz bardziej inność dostrzegać i doceniać ją.
    Lepiej mi z tym.
    🙂 Dostrzec i zrozumieć drugiego człowieka. Nie oceniać. Dzieła sztuki się nie ocenia. Podziwia się, choć niekoniecznie rozumie, co autor miał na myśli 😉

    20 września 2016

Post a Comment