Lajki na fb- czyli jak zwiększyć zasięg postów


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Facebook jest jednym z głównych mediów, które dają nam możliwość bezpośredniego kontaktu z czytelnikiem. To dzięki umieszczaniu postów jesteśmy w stanie dotrzeć do osób zainteresowanych tematyką naszej strony. Duże jest również prawdopodobieństwo znalezienia wśród facebookowiczów naszych stałych czytelników. Wiadomym jest również fakt, że im więcej polubień, tym lepiej. Mamy wtedy szansę dotrzeć do większej liczby osób. Jak więc zdobyć lajki na fb? Otóż istnieją sposoby dobre oraz sposoby „żenujące-ale-skuteczne”. Jak to się mówi- liczy się zasięg.

Lajki na fb- po co?

Z racji gigantycznych ilości treści i informacji zamieszczanych na facebooku, serwis na podstawie specjalnego algorytmu decyduje, które z zamieszczonych postów ma pokazywać szerszej grupie, a które ma zakopać w czarnej dziurze facebookowych czeluści. Oczywistym jest więc fakt, że o wiele większą siłę przebicia (a tym samym zasięg) będą miały posty z dużą ilością polubień,  komentarzy i udostępnień. Jak więc je zdobyć?

Dobre treści!

Tutaj pisałam, jak pisać dobre teksty na bloga. Równie dużą uwagę należy przywiązywać do treści publikowanych na facebooku. Istnieje jednak pewna różnica pomiędzy treściami na fejsa, a treściami na bloga.

Możesz pisać naprawdę mądrze, dzielić się swoimi doświadczeniami, czy opisywać gadżety. Takie treści jednak nie roznoszą się wirusowo. Są one doskonałe w przypadku wyszukiwarki- gdy czytelnik po prostu szuka pewnych informacji. Trafiając na poradniki i elaboraty na facebooku czytelnik jedynie je przejrzy. Nawet nie wiesz, czy do końca. Czasem MOŻE zostawi lajka. I tyle.

Facebook to platforma rozrywkowo-towarowa. Tutaj ludzie chcą zobaczyć coś pięknego (dlatego liczy się jakość zdjęć. Zapraszam Cię więc na dwa moje teksty „w tej materii”- Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem oraz Jak obrobić zdjęcia z poziomu telefonu). Ludzie chcą również przeczytać krótkie zabawne/ciekawe treści. Facebook to również źródło sensacji i kontrowersji.

Jak zdobyć lajki na fb?

Możesz je kupić, ale co Ci to da? Twoje zasięgi i tak będą marne, a to o nie pytają reklamodawcy.

Możesz wstawiać wysokiej jakości dobre treści, przystosowane do facebooka.

Możesz zamieszczać durne grafiki, typu: „Jeśli kochasz swoje dziecko, udostępnij”… Uważam jednak, że jest to jedynie znak, że autor ma czytelnika za totalnego idiotę… Ja czuję się  urażona, gdy widzę takie „coś” na swojej tablicy. Tak więc, a propos tego typu treści…

Jakie działania są najbardziej…żenujące?

„Kto jest z miasta daje lajka, a kto ze wsi- pisze komentarz”

Ile razy spotkaliście się z tego typu treściami? Co prawda nikt nikomu nie może zabronić tego typu publikacji. Jest to sposób na zwiększenie zasięgów. Jaką jednak wartość dla reklamodawcy ma tak wygenerowany zasięg…? Żadną.

Lajki na fb- co zamieszczać

Wszystko zależy od tematyki bloga. U mnie doskonale sprawdzają się „kobiece przemyślenia”, krótkie rodzinne historyjki i zabawne obrazki dotyczące stricte społeczności, która się wokół mnie zgromadziła- głównie mam i przyszłych mam. Niemniej nadal uważam, że o wiele bardziej wartościowy jest lajk pod jednym z moich tekstów, czy żmudnie zapisanych postów, niż lajk wygenerowany jako odpowiedź w sondzie- „Skąd jesteś?” „od ludzi a miasta” oraz komentarz „od ludzi ze wsi” (wymuszony niejako na czytelniku). To wszystko nie jest robione w celu stworzenia ankiety, a w celu sztucznego powiększania zasięgów. Ale cóż, każdy dba o swój fanpage tak, jak potrafi. A dla tych, którzy nie potrafią pozostaje „sztuczny tłum”.


Myślę, że  mogą spodobać Ci się również teksty Beaty:

Pinterest po polsku

Jak zdobyć obserwujących na instagramie

MyśZapisz

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!