Książeczki dla niemowląt i starszych dzieci


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dzisiaj chciałabym napisać co nieco w temacie książek. Dlaczego? Przeprowadziłam jakiś czas temu niesamowicie wartościową rozmowę z Panią Agnieszką Starok. To właśnie dzięki niej przekonałam się, jak mądrym trzeba być człowiekiem, by stworzyć nie tylko ładny produkt dla dziecka, ale i wartościowy- który wpłynie na rozwój malucha. Nasza rozmowa dostępna jest pod poniższym linkiem. Ja natomiast postanowiłam pokrótce zaprezentować książeczki dla niemowląt i starszych dzieci, które to na rynek wprowadziła Pani Agnieszka- pisarka, właścicielka wydawnictwa Tekturka.

Z myślą o dzieciach

Książeczki dla niemowląt i starszych dzieci

Okazuje się, że dostarczając dziecku bodźce idealnie dostosowane do jego możliwości percepcyjnych wspomagamy rozwój dziecięcego mózgu. Dzięki temu tworzą się nowe połączenia nerwowe! Za to odkrycie dwóch naukowców otrzymało nagrodę Nobla. To właśnie z ich odkrycia korzystała Pani Agnieszka- tworząc swoje produkty.

Książeczki dla niemowląt i starszych dzieci

Jeśli poszukujecie książek idealnych dla maluszków koniecznie zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Tekturka (lub do dobrych księgarni). Tam znajdziecie serię książeczek dostosowanych do wąskich grup wiekowych zwaną Dobrą książeczką. Możecie zakupić od razu cały zestaw lub, jeśli dziecko jest nieco starsze, części dostosowane do jego wieku.

Seria Dobra książeczka składa się z siedmiu „elementów” (każdy przedział wiekowy poniżej jest linkiem do wybranej książeczki):

  1. 0-3 miesiące i 3-6 miesięcy– tzw. obrazki kontrastowe- ale(!) z użyciem odpowiednich kolorów;
  2. 6-12  miesięcy– pojedyncze rzeczowniki;
  3. 1- 1,5 roku– proste zdania pojedyncze;
  4. 1,5- 2 lat– zdania współrzędnie złożone i krótkie dialogi;
  5. 2-2,5 roku– bardziej skomplikowane dialogi i zdania podrzędnie złożone;
  6. 2,5- 3 lata– elementy magiczne oraz pokazanie mechanizmów  przyczynowo- skutkowych.

Książeczki dla niemowląt i starszych dzieci

Oprócz tego Pani Agnieszka Starok stworzyła drugą, równie niesamowitą, serię książeczek noszącą tytuł Malarze dzieciom. Są to książki ilustrowane ODPOWIEDNIO dobranymi obrazami wybitnych malarzy. Jest to zdecydowanie produkt niszowy, dzięki  któremu jesteśmy w stanie oswajać dziecko ze sztuką na najwyższym poziomie- przy jednoczesnym zachowaniu nieprzytłaczającej formy.

Seria Malarze dzieciom składa się z trzech części (każdy tytuł jest odnośnikiem do książeczek):

  1. W sekretnym ogrodzie („zilustrował” Claude Monet)
  2. Czyj to domek („zilustrował” Vincent van Gogh)
  3. Baletnice („zilustrował” Edgar Degas)

Książeczki dla niemowląt i starszych dzieci

Jestem przekonana, że zarówno Dobra książeczka jak i Malarze dzieciom spodobają się maluchom! Jeszcze raz zachęcam Cię do przeczytania wywiadu z Panią Agnieszką Starok. Nie chciałam powtarzać tutaj tego, co powiedziane zostało w tamtym miejscu! Dlatego zapraszam na mocniej rozbudowaną część- dostępną pod linkiem poniżej.

Z myślą o dzieciach

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!