Jak zarabiać na Instagramie- praktyczne wskazówki


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Kult Instagrama trwa w najlepsze. Ludzie dzielą się swoją codziennością, za pomocą kadrów łapią momenty i publikują je na swoich kontach. Wszyscy szukamy tutaj również inspiracji! Nie może być więc inaczej- aplikacja mająca tak wielu użytkowników jest świetnym miejscem do zarabiania. Zastanawiasz się jak zarabiać na Instagramie? Znajdziesz tutaj praktyczne wskazówki oraz odnośniki do moich poprzednich wpisów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie dzisiejszego tematu.

Jak zarabiać na Instagramie? Kilka słów wstępu i zimny prysznic.

Zarabiać możesz na dwa sposoby. Albo zaczynasz reklamować firmy, które tej reklamy potrzebują, albo tworzysz  swój własny produkt i to na nim zarabiasz. Co warto wiedzieć na początek?

  1. Musisz mieć pomysł na swojego Instagrama (zobacz: pomysł na instagrama)
  2. Musisz mieć dobrej jakości zdjęcia (zobacz: jak zrobić ładne zdjęcie telefonem oraz jak obrobić zdjęcie z poziomu telefonu).
  3. Musisz tworzyć angażujące treści (zobacz: opisy na Instagrama).
  4. Musisz być aktywny.
  5. Twój profil musi się rozwijać (zobacz: jak zdobyć followersów na Instagramie oraz dlaczego nie warto kupować obserwujących na Instagramie)

Ja wiem…wszystko „musisz”. Ale jeśli chcesz zacząć zarabiać za pośrednictwem tego medium (jak i każdego innego)- MUSISZ. Koniec i basta.

Po przeczytaniu tego tekstu zajrzyj do poleconych artykułów. Z pewnością będą dla Ciebie pomocne!

Jak zarabiać na Instagramie? Reklamy

Na każdym zdjęciu masz możliwość oznaczenia produktu, które na tymże zdjęciu się znajduje. Jest to tzw. lokowanie. Powinieneś zaprezentować go w taki sposób, aby przypadł do gustu Twoim  obserwującym. Firmom często zależy również na możliwości wykorzystania zdjęcia z ich produktem. Muszę przyznać, że kiedyś o wiele prościej było coś sprzedać reklamując się na Instagramie. W tym momencie każdy coś lub kogoś oznacza i same znaczniki nie są tak bardzo widoczne.

Jak zarabiać na Instagramie? Ile powinieneś mieć obserwujących

Szczerze… przy kontach poniżej 10 tysięcy followersów nie ma sensu bawić się nawet w barter. Oczywiście jedno konto drugiemu nie równe. Patrz na zaangażowanie ludzi, którzy te konta obserwują. Są wyjątki, kiedy to nawet 6 tysięcy obserwujących to potężna machina. Obserwuj reakcje ludzi na kontach, oceniaj ich zaangażowanie. My sami z mężem przestaliśmy korzystać z Instagrama jako formy promowania produktów ze Sklepu Mamowego… Być może kiedyś będzie nam dane do tego wrócić!

Jak zarabiać na Instagramie? Stwórz swój produkt

Jest to i prostsze i trudniejsze od poprzedniej formy zarabiania. To ze względu na to, że z jednej strony nie musisz liczyć na niczyją łaskę i niełaskę, ale z drugiej strony- aby ten produkt stworzyć musisz mieć:

  1. Pomysł- bez niego ani rusz.
  2. Przemyślany proces tworzenia produktu.
  3. Zaoszczędzoną nawet niewielką kwotę pieniędzy na rozruch.

To, co powinieneś zrobić w pierwszej kolejności, to zająć się badaniem potrzeb klienta. Być może Tobie wydaje się, że pomysł jest świetny, a po dotarciu klienta okazuje się, że on Twojego produktu nie potrzebuje?

Jak zarabiać na Instagramie? Zbuduj swoją sieć sprzedaży

Dlaczego ten typ zarabiania uważam za najlepszy? Bo, po pierwsze, nie musisz oglądać się na reklamodawców, pisać długich maili dotyczących współpracy i pracujesz na siebie! Nie musisz jednocześnie martwić się o własny produkt, bo produkty podane masz na tacy. Napisałam o tym zupełnie oddzielny artykuł. Są tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, w jaki sposób zarabiać. Kliknij w link poniżej.

Organic Life. Pomysł na biznes w domu bez dużego wkładu własnego.

Jak zarabiać na Instagramie? Od czego zacząć?

Przede wszystkim powinieneś skupić się na budowaniu wokół siebie społeczności. To niesamowicie ważne, aby pomiędzy Tobą a Twoimi obserwującymi pojawiła się niewidzialna więź. Pozwól sobie na odrobinę prywaty, wykorzystaj Insta Stories do zbliżenia się do ludzi! Musisz również wiedzieć, że typowe „parcie na szkło” w pewnym momencie daje się wyczuć. To sprawia, że ludzie przestają zaglądać,  a nawet liczyć się z Twoim zdaniem. Ale przede wszystkim, aby być wpływowym, musisz okazać się elokwentny! Bądź specem w swoim fachu. Powodzenia!

P.S.: A kiedy już przeczytasz wszystkie teksty, które Ci zapodałam, usiądź wygodnie i obejrzyj sobie dobry film na wieczór!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!