Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Otóż Moi Drodzy… Jeśli prowadzicie swój fanpage na facebooku z pewnością doszły Was słuchy, że możecie wysyłać ludziom zaproszenia do polubienia strony. Dzisiaj opiszę dla Was nie tylko to, w jaki sposób kliknąć przycisk, ale również jak sprawić, aby ludzie „lajkowali Wasze posty”- który to ich ruch da Wam możliwość zapraszania. No bo jeśli nie ma kogo zapraszać, to pies pogrzebany. Tak więc temat: „Jak zaprosić do  polubienia strony na facebooku” uważam za rozpoczęty!

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku-  podstawy

Instrukcja krok po kroku:

  1. Musisz „kliknąć” w osoby, które polubiły Twój post, a następnie rozwinąć tę właśnie listę polubień. Dokładnie tak, aby pokazały się nam wszystkie osoby, które wykonały pod tymże postem reakcję.
  2. Obok każdej z tych osób znajduje się przycisk. Jeśli taka osoba nie należy do Twojego fanpageu zobaczysz tam przycisk zaproś. Po kliknięciu zamieni się on w „zaproszono”.
  3. Jeśli dana osoba lubi już Twoją stronę, zobaczysz tam przycisk „Polubione”.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku- ewentualne problemy

Najlepiej wykonywać ten zabieg z poziomu komputera (jest to najwygodniejsza forma). Oprócz tego, na urządzeniach mobilnych napotkałam pewien problem. Mianowicie, wysyłając zaproszenie i przejeżdżając ekranem w dół, moje „zaproszenia” znikają. Tzn. gdy klikam „zaproś” zmienia się ono na „zaproszono”. Po przejechaniu ekranem w dół i powrocie w tamto miejsce obok tej samej osoby znowu mam przycisk „zaproś”. Tak, jakby moje zaproszenie nie zostało wysłane. Dodatkowo- zapraszając z poziomu telefonu czy tabletu, ilość przyjmowanych zaproszeń jest znikoma. Tak, jakby rzeczywiście moje zaproszenia nie zostały wysłane.

Możesz również zapraszać ludzi,  którzy polubili Twój komentarz pod jakimkolwiek Twoim postem (chodzi o komentarz wstawiony jako „blog”, nie jako osoba prywatna i możliwe jest to tylko i wyłącznie na Twoim osobistym fanpageu. Jeśli skomentujesz zacnie i przyjemnie czyjś tekst na facebooku, nawet jako blog, i dostaniesz do niego tysiące serduszek, niestety nie możesz tych osób zaprosić do polubienia Twojej strony.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku- ograniczenia

Możesz zaprosić do 1000 osób dziennie, choć mnie zazwyczaj blokuje przy około 500. Musisz od tego  momentu odczekać co najmniej 24 godziny, aby móc znowu korzystać z dobrodziejstw tego narzędzia.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku- przeterminowanie zaproszeń

Oprócz tego zauważyłam, że możliwość zapraszania ulega przeterminowaniu. O co chodzi? Ano o to, że miałam post, który został polubiony przez 64 tysiące osób. Cieszyłam się licząc na to, że wszystkie te osoby zostaną przeze mnie zaproszone do polubienia fanpageu. Okazuje się jednak, że po około trzech tygodniach nie miałam już możliwości zapraszania ludzi, którzy ten post polubili jako pierwsi. Nie znam niestety dokładnego czasu przeterminowania.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku- czego się nie da

Otóż, nie da się zapraszać osób, które skomentowały lub udostępniły treści. Nie da się również zapraszać osób, które polubiły wypowiedzi innych.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku- co robić, aby ludzie polubiali nasze treści

Gdy ja zaczynałam blogowanie jednym z najgorszych i najbardziej demotywujących tekstów były słowa: twórz angażujące treści. Otóż mogę Ci śmiało napisać, że aktualnie, aby w jakikolwiek  sposób się  przebić nie wystarczą same „angażujące treści”.  Na samym początku główną rolę odgrywa Twój osobisty marketing, godziny publikowania postów, ilość publikowanych postów. Wszystko. I jeśli rzeczywiście chcesz skupiać się głównie na facebooku, zapraszam Cię do moich starszych tekstów (szkoda, abym się powtarzała). Sam wybierz to, co dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

Jak prowadzić fanpage na facebooku.
Jak często publikować posty na facebooku. Sposób na prowadzenie fanpage.
Jak zabezpieczyć się przed włamaniem na facebooka.

Jak zaprosić do polubienia strony na facebooku

Życzę Ci, abyś miał możliwość zapraszania jak największej ilości osób! Niech Twoje treści niosą się po wirtualnych przestworzach! Ach, i zapomniałabym. Możesz  do polubienia swojej strony zaprosić także swoich znajomych. Funkcja ta dostępna jest na Twoim fanpageu w kolumnie po prawej stronie- zaraz nad liczbą osób, które lubią Twój fanpage! Powodzenia!

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!