Jak założyć bloga za darmo. Gdzie i jak to zrobić?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

W artykule dotyczącym podstawowej inwestycji w bloga (Własna domena) napisałam, że przez prawie dwa lata pisałam pod adresem www.na-macierzynskim.blog.pl . Po tym czasie przeszłam na własną domenę. Dzisiaj dowiesz się jak założyć bloga za darmo właśnie na subdomenie blog.pl. Napiszę Ci dlaczego uważam, że warto zacząć od wersji darmowej własnej strony oraz dlaczego blog.pl jest jednym z lepszych rozwiązań.

Jak założyć bloga za darmo? I dlaczego za darmo?

Zanim zaczniemy wielkie inwestycje, wykupywanie hostingu, własnej domeny, warto przez jakiś czas pisać w miejscu darmowym. Może się bowiem okazać, że blog ten (nasz wyśniony wymarzony) był tylko słomianym zapałem. Chwilką, chwilunią…momentem.

Może się także okazać, że nie przemyśleliśmy do końca nazwy. Że do naszych treści nie pasuje jednak nazwa pszczóleczka123.blog.pl . Wtedy zakładamy drugiego darmowego bloga i przenosimy nasze teksty z jednego miejsca w drugie.

Dlatego właśnie warto na samym początku pokusić się o darmową wersję bloga.

Jak założyć bloga za darmo? Dlaczego blog.pl

Po pierwsze, platforma ta daje możliwość pracy w oparciu o WordPress. Zachęcam do korzystania z tego „oprogramowania” blogowego. Jest bardzo intuicyjne, wspierane mnóstwem wtyczek (których w darmowej wersji bloga nie można niestety wgrywać). Przy przechodzeniu w późniejszym czasie na własną domenę również warto działać właśnie w oparciu o WordPress. Wystrzegaj się bloggera. Dlaczego? Blogger jest brzydki. Nie czytam obsolutnie żadnego bloga pisanego w oparciu o bloggera, bo te blogi po prostu są TRAGICZNE.

Po drugie blog.pl i Onet to jedna „klika”. W związku z tym, codziennie wybrane teksty pisane przez użytkowników darmowej platformy blogowej (blog.pl) zostają wyróżnione i wstawione na główną stronę onetu. Sama miałam sporo swoich wpisów na głównej. Jest to dla wyróżnionego pewna forma reklamy, choć niestety w moim przypadku efekty z takich zabiegów związane z przybywaniem stałych czytelników, były mizerne.

Jak założyć bloga za darmo? Krok po kroku

Od razu przechodzimy do konkretów:

  1. Wchodzisz na stronę www.blog.pl .
  2. Klikasz w okienko  „załóż bloga”znajdujące się w fioletowym kwadracie zatytułowanym „Nie masz jeszcze bloga? Najwyższy czas to zmienić”.
  3. Następnie z  listy, która pojawi się na Twoim ekranie wybierasz szablon dla Twojego bloga. Szablon to nic innego, jak strona wizualna Twojej przyszłej strony internetowej. Na każdej miniaturce pojawia się opcja „wybierz” oraz „podgląd” (w oknie wyszukiwarki możesz zobaczyć wtedy, jak prezentuje się dany motyw). Po dokonaniu wyboru zostaniesz przeniesiony do formularza.
  4. Następnie w formularzu, który jest kolejnym krokiem, wybierasz nazwę bloga, kategorię, do której będzie należał, a także określasz, czy jest to blog tylko dla dorosłych. Klikasz dalej.
  5. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie danych, które posłużą Ci później do logowania. Wpisujesz swój adres e-mail oraz hasło (które musisz  powtórzyć).
  6. Po wykonaniu tychże trudnych kroków stałeś się właśnie właścicielem jednego z blogów w polskiej blogosferze. Gratuluję!
  7. Aby się zalogować i przejść do panelu użytkownika należy wejść jeszcze raz na stronę blog.pl i zalogować się w oparciu o wcześniej podane dane.

Postaram się w niedługim czasie stworzyć tekst dotyczący poruszania się po kokpicie użytkownika.


Mogą spodobać Ci się również:

Własna domena czy subdomena
Jak założyć fanpage na facebooku
Blogowanie-  zimny prysznic na początek+błędy blogera
Jak często publikować posty.  Sposób na prowadzenie fanpage.
Jak zaprosić ludzi do polubienia strony na facebooku.
Dobry film na wieczór.

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!