Instalacja Disqus WordPress krok po kroku


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dzisiaj krótki tekst o tym, jak krok po kroku ma przebiegać instalacja Disqus WordPress . Sama dosyć długo wzbraniałam się przed tym systemem komentarzy. Okazało się jednak, że zalewająca mojego WordPressa fala spamu doprowadzała mnie do szału. No to zaczynamy!

Instalacja Disqus WordPress krok po kroku

  1. Wejdź na stronę https://disqus.com/ i tam, jeśli nie posiadasz jeszcze konta, załóż je.
  2. Kolejnym krokiem jest zajrzenie tutaj KLIK i kliknięcie w opcję „I want to install Disqus on my site”.
  3. Na stronie pojawi się formularz tworzenia nowej strony. Tam, w miejscu „website name”, wklejamy adres naszej strony internetowej oraz w polu niżej wybieramy kategorię.
  4. Pobierz wtyczkę disqus i zainstaluj ją.
  5. Kolejnym krokiem jest przejście do WordPressa i tam, w panelu bocznym na kokpicie znajdziemy „komentarze”, a „pod nimi” opcję Disqus.
  6. W polach, które się pojawią wpisujemy maila, na którego zarejestrowaliśmy Disqus oraz logujemy się za pomocą naszego disqusowego hasła.
  7. Po kliknięciu przycisku „next” system każe nam wybrać stronę internetową, pod którą chcemy podpiąć dyskusję. Wybieramy stronę zarejestrowaną w punkcie trzecim i zatwierdzamy.
  8. Kierujemy się następnie do „zainstalowanych wtyczek”, odszukujemy disqus i przechodzimy do jego ustawień-> „Settings”.
  9. W sekcji „Import and export” w pierwszej linii widzimy „Exposrt comments to disqus”. Obok znajduje się przycis „Export comments”. Wczytywanie komentarzy z wordpressa chwilę potrwa 🙂

Instalacja Disqus WordPress zakończona. Od tego  momentu możemy cieszyć świetnym (o ile nie najlepszym) systemem komentarzy.

Dlaczego warto zainstalować Disqus?

Największą zmorą są maile z Chin, Japonii, USA i innych, w których roi się od linków. System Disqus zapobiega pojawianiu się tego typu SMAPU 🙂 Oprócz tego, wielu  ludzi posiada konta w systemie Disqus, dzięki czemu o wiele chętniej będziesz otrzymywać komentarze do swoich postów.

Powodzenia w blogowaniu! A po więcej wskazówek odnośnie blogowania zapraszam tutaj-> KLIK.

Będę Ci wdzięczna za pozostawienie lajka, jeśli ten tekst pomógł Ci lub rozwiał Twoje wątpliwości. Polubienie, czy udostępnienie to dla mnie motywacyjny kopniak do działania. Dzięki temu wiem, że to, co robię jest przydatne.

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!