Ile kosztuje prowadzenie fanpage na facebooku


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Ile kosztuje prowadzenie fanpage na facebooku? Od czego zależy ta kwota? Wszystkiego dowiesz się czytając ten krótki tekst.

Prowadzenia fanpage na facebooku- ilość i jakość

Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że liczy się ilość oraz jakość publikowanych postów. Jakość decyduje o ilości interakcji pomiędzy odbiorcą i nadawcą informacji. Ilość postów ma dodatkowo wpływ na realny zasięg. I nie zawsze więcej oznacza lepiej. Wiem, co mówię. SPAMOWANIE 24 razy na dobę nie jest dobrym pomysłem. Jednocześnie post raz w tygodniu to zdecydowanie za mało. O tym, jak prowadzić fanpage pisałam tutaj >>KLIK<<.

Specyfika strony

Wybacz, że to napiszę (będę kolejna, bo wszyscy o tym mówią), ale koszt ZALEŻY od branży, w jakiej działasz. Jeśli pragniesz ze swoim produktem dotrzeć do bardzo wąskiej grupy docelowej lub masz gigantyczną konkurencję, działania będą o wiele bardziej intensywne i wymagające. Zajmą więcej czasu, a to przełoży się na cenę, którą usłyszysz od potencjalnego zleceniobiorcy.

Prowadzenie fanpage na facebooku- komunikacja

To, ile kosztuje prowadzenie fanpage na facebooku, zależy od zaangażowania zleceniodawcy ORAZ prowadzącego stronę. Od właściciela firmy oczekuje się dostarczenia autorskich zdjęć, grafik oraz bycia w kontakcie. Od prowadzącego stronę oczekuje się wykorzystania wiedzy w taki sposób, aby napędzić machinę „ruchu” na stronę zleceniodawcy. Chodzi przede wszystkim o wzajemną współpracę.

Prowadzenie fanpage na facebooku- to nie tylko posty

Prowadzenia fanstrony polega nie tylko na wstawianiu postów, ale również na analizie działań, eliminacji błędów oraz działań nieprzynoszących rezultatów. Często dochodzi do tego dodatkowe tworzenie prostych grafik, organizacja konkursów, odpowiadanie na komentarze oraz wiadomości, kulturalna walka  z pojawiającym się hejtem. To pochłania czas oraz generuje koszta.

Reklama dźwignią handlu

W dzisiejszym świecie niewielu udaje się przebić na fb bez reklamy. Są to zazwyczaj osoby,  które piszą zabawnie, z polotem. Ludzie zgłaszający się do agencji, w 97% będą musieli zainwestować dodatkowe pieniądze w kampanię reklamową. Chodzi o pozyskanie nowych potencjalnych klientów. Bez reklamy, jest to bardzo trudne. W niektórych branżach wręcz niewykonalne. Bo o ile „głupi” obrazek  z demotywatorów będzie udostępniany i polubiany, o tyle oferta drzwi już niekoniecznie skłoni odbiorców do reakcji.

Co więcej, powierzając pieniądze na reklamę osobie, która nie ma zielonego pojęcia o tym, jak  reklamą zarządzać oraz jak ją kontrolować, jest jednym z najgorszych pomysłów! Nauczenie się dobierania odpowiednich grup docelowych jest potwornie trudne i wymaga sporych umiejętności.

Czego unikać?

Gdy ktoś ogłasza wszem i wobec, że z ogromnym zaangażowaniem poprowadzi fanpage za 50 zł miesięcznie, od razu omiń tego typu człowieka. OD RAZU. Szkoda Twoich 50 zł. Samo wstawienie postu nie czyni z kogoś znawcy marketingu i boga facebooka.

Prowadzenie fanpage na facebooku- czy zawsze warto?

Są branże, w których prowadzenie fanpagea jest zupełnie niepotrzebne! Czasem nie warto poświęcać ani czasu ani pieniędzy na stronę facebookową. Są branże, w których o wiele lepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w pozycjonowanie, lub po  prostu w Instagrama.

Zajrzyj do mojej zakładki na blogu- Reklama na Facebooku- krok  po kroku. Znajdziesz w niej gotowe instrukcje, jak ustawiać reklamę na Facebooku dla poszczególnych typów działalności. Jeśli chciałbyś, abym stworzyła tekst z parametrami reklamy dla branży, której nie uwzględniłam, zostaw komentarz na blogu! Systematycznie będą pojawiały się tam kolejne teksty w tej materii.

Ile kosztuje prowadzenie fanpage na facebooku?

Koszty samej reklamy, na początek, PRZY ODPOWIEDNIO DOBRANEJ GRUPIE DOCELOWEJ, to  minimum 300 złotych miesięcznie (10 złotych dziennie). To jest MINIMALNY koszt reklamy, która w moim mniemaniu ma sens.

Jeśli natomiast chodzi o pracę zarządzającego stroną fanowską, sprawa przedstawia się następująco. Stworzenie dobrego posta, zajmuje mniej więcej od pół godziny do dwóch godzin (jeśli mamy do czynienia z tworzeniem od podstaw grafiki konkursowej lub innej). Uważam, że cena dobrego wpisu rozpoczyna się OD 10 zł wzwyż. I nie, nie jest to dużo. Wiem po prostu ile czasu i wysiłku kosztuje  napisanie dobrego tekstu lub zrobienie pięknego autorskiego zdjęcia. Jeśli ktoś miałby to robić za  1 zł na godzinę, to żaden to dla niego biznes.

Podsumowując. Ile kosztuje prowadzenie fanpage na facebooku? Kwota wynagrodzenia za stosunkowo intensywne prowadzenie fanstrony to 800 zł i więcej. Za mniejszą kwotę po prostu wiem, że ktoś odstawi fuszerę. Albo jest „szalony” pracując za półdarmo 😉


Mogą spodobać Ci się również:

Jak często publikować posty na facebooku? Sposób na prowadzenia fanpageu.
Jak pisać dobre teksty
Jak prowadzić fanpage na facebooku
Jak zdobyć followersów na Instagramie
Dobry film na wieczór-  moje TOP 10

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!