Gry planszowe dla dorosłych- najlepsze i sprawdzone!


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dzisiaj przygotowałam dla Was najlepsze gry planszowe dla dorosłych. Sprawdzają się rewelacyjnie na wspólne popołudnia, wieczory, parapetówkę, czy inne imprezy! Wiecie…naprawdę zapomniałam, jak cudownie spędza się czas przy planszówkach! Mam nadzieję, że era gier „w realu”, która niewątpliwie właśnie trwa, trwać będzie jeszcze długo, długo.  Wszystkie wymienione tutaj gry zostały przeze mnie przetestowane przynajmniej raz. Gwarantuję więc doskonałą zabawę!

Gry planszowe dla dorosłych- czego możesz się tutaj spodziewać?

Co znajdziesz w moim zestawieniu? Opis każdej gry, uśrednioną cenę z odnośnikiem do ceneo (część z nich jest na promocji!), zebrane opinie użytkowników na temat gry oraz jej ocenę. W każdą z tych gier sama miałam okazję zagrać i wszystkie wymienione tutaj są fenomenalne. Mam nadzieję, że spis ten będzie dla Ciebie wartościowy. Jeśli masz ulubioną grę planszową koniecznie podziel się jej nazwą i krótkim opisem w komentarzu.

5 sekund- gry planszowe dla dorosłych

Lubisz robić coś pod presją czasu? Jeśli tak- świetnie. Jeśli nie- jeszcze lepiej! 5 sekund to adrenalina porównywalna z ustną maturą. Na czym dokładnie polega ta gra? Jeden z zawodników zasiada na tzw. Gorącym Krześle i losuje kartę z pytaniem, na które musi udzielić aż trzech poprawnych odpowiedzi (np. wymień trzy akcesoria do makijażu) w ciągu 5 sekund. Jeśli mu się uda, przesuwa pionek na planszy w kierunku mety. Jeśli nie- to konkretne pytanie przechodzi na kolejnego zawodnika, który musi udzielić trzech odpowiedzi, które różnią się od odpowiedzi zawodnika poprzedniego. Jezu! Ja pisząc o tym czuję napięcie jakie towarzyszy graczom! Zwycięzcą zostaje ten, kto najszybciej dotrze do mety.

Ocena na ceneo: 4,62/5 (oceniona przez 185 osób)

Cena: około 60 zł (jest na mega promocji!)

Opinie: zaskakująca, wywołująca salwy śmiechu, zabawna, świetna na spotkania towarzyskie

Link do porównywarki cen: >>5 sekund<<

Scrabble- gry planszowe dla dorosłych

Gra, która daje ogromne pole do popisu wszystkim językoznawcom. Mamy, gramy i uwielbiamy! Polega ona na tworzeniu krzyżówki z liter, które losowo zostały przydzielone zawodnikom. Im dłuższe wyrazy, im bardziej skomplikowane ułożenie, tym lepiej. Internetową odmianą tej gry, są literaki dostępne na kurniku. Wygrywa ten, komu pierwszemu skończą się litery!

Ocena na ceneo: 4,85/5 (224 głosy)

Cena: około 90 zł

Opinie: rozwija kreatywne myślenie, wysoka jakość wykonania, super cena

Link do porównywarki cen: >>Scrabble<<

Pan tu nie stał- gry planszowe dla dorosłych

To wehikuł czasu przenoszący nas do PRL-u. Walczymy o Relaksy i inne towary pojawiające się na półkach sporadycznie i od święta. I nawet, jeśli już prawie mamy je w rękach, ktoś przerywa naszą transakcję dodając: „Pan tu nie stał!”. Świetna gra! Dużo śmiechu. A tym, co czasy stania w kolejkach pamiętają, pewnie i łezka w oku się zakręci. Gra świetnie wykonana.

Ocena na ceneo: 4,26 (34 oceny)

Cena: około 45 zł

Opinie: pięknie wykonana, przywołująca wspomnienia

Link do porównywarki cen: >>Pan tu nie stał!<<

Loża szyderców- gry planszowe dla dorosłych

Gra dla ludzi ze specyficznym poczuciem humoru (humor zwany czarnym). Dostajesz 100 kart z pytaniami i aż 380 kart z odpowiedziami. To Ty wybierasz najbardziej szyderczą odpowiedź spośród  wszystkich, które trzymasz w rękach. Uważaj jednak! Ponieważ ocenia Cię sędzia. Może się więc okazać, że będziesz najmniej szyderczy i „zabawny” w całym gronie…

Ocena na ceneo: 4,5/5 (9 głosów)

Cena: około 90 zł

Opinie na ceneo: zabawna, dla ludzi z dystansem do siebie, dobra jakościowo

Link do porównywarki cen: >>Loża szyderców<<

Doble- gry planszowe dla dorosłych i dzieci 😉

Doble to gra familijna, ale muszę przyznać, że my z Lubym graliśmy w nią z nieukrywaną ekscytacją! Dlatego znalazła się właśnie tutaj. Na czym polega? Każdy z zawodników otrzymuje zestaw kart, na środku zostaje jedna karta. Na każdej karcie znajdują się obrazki i każde dwie karty posiadają tylko JEDEN wspólny element. Twoim zadaniem jest znalezienie tego jednego wspólnego elementu. Jeśli go widzisz, rzucasz swoją kartę na kupkę, mówiąc który obrazek dla tych dwóch kart jest wspólny. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart!

Ocena na ceneo: 4,85/5 (583 oceny)

Cena: około 40 zl

Opinie: świetna, łączy rodzinę, ekscytująca, pięknie wykonana

 Link do porównywarki cen: >>Doble<<

Wsiąść do pociągu- gry planszowe dla dorosłych

W tę grę pierwszy raz miałam okazję zagrać u mojej przyjaciółki i…przepadłam. Doskonała. Wciągająca. Polega na budowaniu własnej trasy, tworzeniu dworców pomiędzy miastami, na podstawie otrzymanych losowo kart! Zresztą, lepszego opisu niż sam producent nie stworzę, dlatego chcę Was serdecznie zachęcić do odwiedzenia strony sklepu. Sama grałam w część „Stany zjednoczone”, choć tutaj odsyłam Was do „Europy”. Uważam, że naprawdę warto.

Ocena na ceneo: 4,81/5 (204 głosy)

Cena:około 120 zł

Opinie: Rewelacyjna, doskonała zarówno do grania z dziećmi, jak i z dorosłymi, pięknie wykonana, świetna na prezent

Link do porównywarki cen: >>Wsiąść do pociągu<<

Gry planszowe dla dorosłych- dlaczego warto?

Uważam, że są to świetnie wydane pieniądze. Gry planszowe odrywają nas od komputerów, tabletów i telefonów. W każdym z nas jest przecież wola walki i chęć (zdrowej, mam nadzieję) rywalizacji, a planszówki wyzwalają w nas emocje, które czuliśmy jeszcze jako dzieci. Ile mielibyśmy lat, zawsze są one doskonałą odskocznią. Grajmy w gry planszowe, wrzućmy na luz i niech emocje wezmą górę!

Podane w tekście linki są linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że jeśli spodoba Ci się moja propozycja gry, przejdziesz przez linki tutaj zamieszczone do sklepów i kupisz polecane przeze mnie produkty, ja otrzymam z tego tytułu niewielką prowizję. W żaden sposób nie zwiększa to ceny produktu (nie zapłacisz przeze mnie więcej 🙂 ), a będzie to dla mnie sygnał, że ten skrzętnie przygotowywany tekst pomógł Ci w dokonaniu wyboru. Dzięki!


Mogą spodobać Ci się również moje pomysły na:

Prezent na roczek dla chłopca
Prezent na roczek dla dziewczynki
Prezent dla niemowlaka
Dobry film na wieczór

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!