Dzień matki


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Hej, Mamo! Tak, tak. Do Ciebie piszę. Za parę dni Twoje święto. Może zastanawiałaś się kiedyś: „Po co ono jest? Przecież dzień matki, tak samo jak dzień kobiet, dzień ojca, dzień babci i dziadka, powinien być codziennie”. Proszę więc, przeczytaj to, co napisałam.

***

Od momentu pojawienia się dziecka, Twój świat zmienia się o 180 stopni. Zmieniają się priorytety (zajrzyj tutaj klik),  zmienia się sposób patrzenia na pewne sprawy. Może być tak, że stajesz się mobilną mleczarnią (tak jak ja klik), człowiekiem potrafiącym wytrzymać bez snu co najmniej jedną dobę. Innym razem przeskakujesz całą noc z łóżka do łóżka (klik). Zmieniasz pieluszki, gotujesz zupki. Sprawdzasz wszystko sto razy zanim podasz dziecku. Zaczynasz czytać etykiety, dbając o to, aby Twojemu maluchowi nie stała się krzywda (klik).

Okazuje się, że jesteś lekarzem czarodziejem- Twój matczyny chuch jest w stanie uśmierzyć największy ból! Wyostrzają się Twoje zmysły- kobieca intuicja i inteligencja ociera się o Sherlockowskie rozkminy (co momentami działa na niekorzyść małżonka- klik). Przestajesz lubić adrenalinę. Dbasz o bezpieczeństwo swoich dzieci maksymalnie. Nie chcesz, aby stała się im krzywda (klik).

A co z Twoimi przyjemnościami? Zakupy które kiedyś lubiłaś, stają się złem koniecznym (klik). Sport… czasem, owszem… hmm (klik i klik).

Jednak macierzyństwo, to nie tylko ciężkie chwile. To w większości czas przepełniony szczęściem i radością. Uczymy dziecko wielu rzeczy, ale my też jesteśmy w stanie od maluchów wiele się nauczyć (klik). Macierzyństwo uczy pokory, uczy traktować pewne sprawy z dystansem i przymrużeniem oka. I tak okazuje się, że nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie naszego życia bez tego brzdąca/ buntowniczego gimnazjalisty/ szalonej studentki. Dzień matki jest po to, aby nam o tym wszystkim przypomnieć.

Wiesz, co czyni kobietę prawdziwą matką? Miłość. Miłość do dziecka. I nieważne, czy urodziła je siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie. Nieważne, czy je adoptowała. Nieważne, czy karmi je piersią, czy mieszanką. Nie to decyduje o sile matczynego uczucia. Pamiętaj, ważne jest to, że dziecko urodziłaś, dałaś mu życie, czy dach nad głową. Ważne, że je karmisz- dajesz możliwość wzrostu i rozwoju. Dbasz o nie, troszczysz się i stajesz się dla niego ostoją.

Matką czyni nas przyjmowanie na klatę obowiązków, przeciwności losu, problemów oraz stawianie im czoła. To cementuje najmocniejszą z możliwych więzi- więź matki z dzieckiem. Robisz wiele! Jesteś niesamowita. Wiedz o tym!

Droga Mamo! Dzień matki… To święto jest Twoje, ale nie dla Ciebie. Ono jest dla tych wszystkich, którzy na co dzień, przyzwyczajeni do tego, że zawsze jesteś, wszystko zrobisz i kochasz bezwarunkowo, zapominają o ogromie miłości, jaką dajesz. Jest to przypomnienie, że bez Ciebie świat nie byłby tym samym światem. Ten dzień jest naprawdę potrzebny! Bo o tak wielkiej i wspaniałej pracy jaką wykonujesz trzeba przypominać!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!