Dlaczego nie warto kupować obserwujących na Instagramie


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

W ostatnim tekście na temat Instagrama pisałam jak zdobyć followersów. Dzisiaj powiem Wam dlaczego nie warto kupować obserwujących na Instagramie. Bo nie warto. Żeby była jasność.

Nie wiem, jak wiele z Was posiada konto na tymże właśnie kanale, ale ja w Instagramie zakochałam się na zabój! Jest to zupełnie inna forma wyrazu niż facebook- forma, która również mi odpowiada.

Potencjalny czytelnik

Instagrama, podobnie jak Facebooka prowadzę po to, aby czytelniczki (bo to w głównej mierze kobiety mnie czytają) wpadły na bloga. Daję cynk o nowym tekście. Ale nie tylko! Instagram to fotomiejsce w  sieci, gdzie za pomocą zdjęć pokazuję fragmenty swojego życia. Dodatkowo Instagram, momentami bardziej niż facebook daje poczucie, że ktoś zerknął na to, nad czym nieraz naprawdę długo pracowałam (jakoś więcej tych serduszek na IG niż „lajków” na facebooku). A skoro zależy mi na tym, aby dotrzeć do człowieka, po co byłoby mi dziesięć tysięcy lewych arabskich kont wśród obserwujących? Przecież żaden z tych followersów nigdy nie odpowie reakcją na moją reakcję? Nie napisze, że mój tekst jest beznadziejny, albo wręcz przeciwnie- że trafiłam w jego gust.

Sprzedaż

Jak wiecie przy blogu podpięty jest sklep Lubego- Sklep Mamowy. Instagram jest więc miejscem, gdzie możemy pokazać asortyment. Jaki jest więc sens tworzenia konta składającego się z „nieludzi”? Przecież to nie wpłynie na rozwój firmy…

Dlaczego ludzie kupują followersów na Instagramie

Dla osób, które „w tym siedzą” to, co teraz napiszę nie będzie żadnym odkryciem. Natomiast dla osób, które Instagrama używają tylko od święta może to być informacja zupełnie nieużyteczna. Warto jednak wiedzieć o pewnych rzeczach, bo może się okazać, że nie teraz, ale kiedyś ta wiedza się Wam przyda.

Ludzie kupują obserwujących na Instagramie, aby wyłudzać produkty od sprzedawców lub dla tychże sprzedawców stać się niby-łakomym kąskiem.

To straszne i być może jako człowiek, który sprzedaje swoje produkty tym kanałem nie powinnam…mówić tego głośno? (Czy powinnam?). Bo okazuje się, że zupełnie niemiarodajna jest ilość obserwujących w stosunku do zasięgów (na których reklamodawcom zależy), a tym samym w stosunku do efektów. Rozumiecie- Luby chociażby starał się o taką reklamę na Instagramie. Chodziło o dotarcie do ludzi, którym produkty ze Sklepu  Mamowego mogłyby się spodobać. To naturalne i nie jest to absolutnie żadną tajemnicą- każdy, kto zakłada firmę wie, że będą na tym świecie osoby, które danego produktu czy usługi potrzebują. Trzeba jedynie do nich dotrzeć. Niestety, działania marketingowe wykonywałam w momencie, gdy byłam Instagramowym laikiem. I między innymi właśnie my, na takie lewe obkupione w arabskich i chińskich obserwatorów konta, daliśmy się nabrać. Jedyne, co mogę napisać to to, że wiara w ludzką uczciwość nie ma sensu i trzeba być czujnym na każdym kroku.

Dlaczego nie warto kupować obserwujących na Instagramie?

Ponieważ coraz więcej ludzi ma świadomość nieprawdziwości deklarowanych zasięgów, czy deklarowanych ilości osób. W bardzo łatwy sposób można sprawdzić, czy konto jest obkupione czy popularne. Na co zwracać uwagę?

  1. Ilość zdjęć w stosunku do ilości obserwujących- jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś mając pięć zdjęć osiągnął pułap 10 tysięcy followersów… Tych prawdziwych- rzecz jasna!
  2. Ilość obserwujących w stosunku do reakcji pod zdjęciami- jeśli ktoś posiada 20 tysięcy followersów a po 50 „serduszek” pod zdjęciem- jest to podejrzane.
  3. Możesz wejść w profile obserwujących daną osobę i sprawdzić, czy są to konta publikujące systematycznie, polskie, itp.
  4. Każdy profil, który myśli o zarabianiu za pomocą Instagrama, posiada swoje statystyki. Prosząc o ich wyciąg jesteśmy w stanie określić prawdziwość, potencjał danego konta oraz oszacować, czy zaproponowana kwota współpracy jest odpowiednia.

Czy warto inwestować w Instagram?

Trzeba być czujnym- to racja, ale mimo to Instagram jest świetnym miejscem do promowania własnej marki (czy to marki bloga, czy marki firmy odzieżowej- o każdy typ marki mi chodzi). Warto inwestować w Instagrama- swój czas na pewno 🙂 Zresztą(!), Instagram to świetna zabawa oraz skarbnica rewelacyjnych pomysłów, z której bardzo często korzystam!

Zobacz również:

Jak zwiększyć ruch na blogu

Pomysł na Instagrama

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!