Darmowe zdjęcia na bloga- banki zdjęć darmowych


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Jedno z przykazań mówi: „Nie kradnij„. Obowiązuje ono nie tylko katolików. Jest to przykazanie ogólnoludzkie (jeśli w ogóle istnieje takie słowo…). Za kradzież więc, oprócz kary boskiej, czekają złodzieja nieprzyjemne konsekwencje prawne. I to nie tylko w życiu realnym! Należy pamiętać, że wszystko co krąży w internetach również ma swojego właściciela! Dlatego, zamiast narażać siebie na nieprzyjemności, procesy, a nawet spędzenie dłuższej lub krótszej części życia za kratami, należy pamiętać o jednym z przykazań „sieciowych”. Mianowicie, „Blogerze nie kradnij”! Aby było prościej, przygotowałam dodatkowo listę miejsc w sieci (banki zdjęć darmowych),  gdzie znajdziecie darmowe zdjęcia na bloga.

Darmowe zdjęcia na bloga- tego nie rób!

Wyobraźmy sobie sytuację.

Pewien mężczyzna spędza popołudnie w galerii sztuki. Bardzo podoba mu się jeden z obrazów. Podchodzi do niego, zabiera do domu i wiesza u siebie. Pewnego dnia ktoś puka do drzwi wspomnianego pana. Ten otwiera:

-Witam, złapałem gumę akurat przed Pańskim domem, ale  potwornie pada. Czy mógłbym chwilę zaczekać.
– Oczywiście!- odpowiada i zaprasza gościa do środka.

Sadza go wygodnie w fotelu w salonie.

– Zaraz, zaraz… To mój obraz! Ktoś go zwinął z galerii gdy wystawiałem wszystkie swoje prace! Pan go ukradł!
– Przecież podpisałem na tabliczce pod spodem, że ten obraz jest pańskiego autorstwa…

O ile w życiu realnym od razu nazwiemy taką sytuację kradzieżą, o tyle w internecie nie do końca przestrzegamy tzw. praw autorskich! Nie wolno wyszukiwać zdjęć w googlach w sekcji obrazy, pobierać jak leci i wykorzystać u siebie. No nie wolno! Ja wiem, że tak najłatwiej. Każde zdjęcie jednak, każdy tekst, wszystko, co znajduje się w sieci- ma swojego autora. Jeśli zależy Ci na konkretnym obrazie, najpierw skontaktuj się z jego autorem. Może się okazać, że pozwoli Ci wykorzystać swoją pracę. Jeśli nie, nie wolno! Grafiki googla to nie darmowe zdjęcia na bloga.

Banki zdjęć darmowych!

Istnieją specjalne miejsca w sieci, z których zdjęcia możesz wykorzystywać także komercyjnie. Przedstawię Ci dzisiaj banki zdjęć darmowych, które działają w oparciu o licencję CC0 (zdjęcia takie mogą  być rozpowszechniane i wykorzystywane w celach komercyjnych, bez konieczności podawania autora zdjęcia). Z racji tego, że nie znoszę, gdy podanych jest mnóstwo różnych miejsc i sama nie wiem, gdzie  zaglądać, podam Ci te, które są moim zdaniem najbardziej warte uwagi:

darmowe zdjęcia na bloga: http://www.gratisography.com/-tutaj znajdziesz mnóstwo kontrowersyjnych i dziwacznych zdjęć (ale nie tylko!)

darmowe zdjęcia na bloga: https://www.splitshire.com/

banki zdjęć darmowych: http://startupstockphotos.com/– zdjęcia komputerów, praca umysłowa

darmowy bank zdjęć: http://kaboompics.com/– moje ulubione chyba 😉

darmowe zdjęcia na bloga: https://pixabay.com/– lubię ten bank, choć jest dosyć powszechny i zdjęcia stąd często powtarzają się na blogach

bank zdjęć darmowych: http://www.freemagebank.com/

darmowy bank zdjęć: http://foodshot.co/– zdjęcia posiłków, jedzenia

banki  zdjęć darmowych: https://magdeleine.co/browse/

darmowe zdjęcia na bloga http://travelcoffeebook.com/

darmowe banki zdjęć: https://unsplash.com/

darmowe zdjęcia na bloga: http://jaymantri.com/

darmowe zdjęcia na bloga: http://mmtstock.com/

banki zdjęć darmowych: https://www.pexels.com/

bank zdjęć: http://freenaturestock.com/

bank zdjęć darmowych: http://fancycrave.com/

darmowe zdjęcia na stronę: https://libreshot.com/

banki darmowych zdjęć: https://thepicpac.com/

bank darmowych zdjęć: https://glyphs.co/photos

Darmowe zdjęcia na bloga- banki zdjęć darmowych

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie robić dobrych zdjęć, lub chwilo nie mamy czasu, uważam, że taki banko zdjęć darmowych to doskonałe rozwiązanie. Przedstawiłam Ci moje ulubione miejsca, w które zaglądam nie tylko po to, aby pobrać darmowe zdjęcia na bloga, ale również po to, aby co nieco pooglądać.

Koniecznie zajrzyj jeszcze tutaj:

Kurwa mać, czyli o wulgaryzmach na blogu

Darmowe szablony

Similarweb i Hash.fm

Blogowanie

Darmowe minimalistyczne szablony
Jak  zwiększyć ruch na blogu
Jak zdobyć followersów na Instagramie
Jak prowadzić fanpage na faceboku
Jak założyć fanpage

Będę Ci wdzięczna za pozostawienie lajka, jeśli ten tekst pomógł Ci lub rozwiał Twoje wątpliwości. Polubienie, czy udostępnienie to dla mnie motywacyjny kopniak do działania. Dzięki temu wiem, że to, co robię jest przydatne.

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!