Budowanie marki- czym jest profesjonalny blog


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Budowanie marki, a właściwie budowanie świadomości marki, to żmudny proces, który trwa miesiące (jeśli nie lata). Z pewnością chciałbyś, aby ludzie kojarzyli Twojego bloga. Aby o nim mówiono. Aby był rozpoznawalny. Pewnie też chciałbyś, aby za jakiś czas odezwali się do Ciebie reklamodawcy. Żeby tak się stało, musisz zbudować wokół siebie otoczkę profesjonalisty. I nie ma to być sztuczna otoczka. Chodzi przecież o to, aby reklamodawca był zadowolony, a czytelnik usatysfakcjonowany. Czym jest więc profesjonalny blog?

Własna domena

W tym artykule pisałam o własnej domenie i o koczowaniu na subdomenie. Nie oszukujmy się, zdecydowanie bardziej wiarygodnie wygląda blog na osobistej domenie. Nie żadne blog.pl , blogspot.com i inne. Budowanie marki rozpocznij od stworzenia profesjonalnej bazy. Tą bazą- podstawową podstawą, w moim mniemaniu, jest właśnie prywatna domena. Nic i nikt Cię tam nie ogranicza. Nie będę sie powtarzała, zajrzyj do tego posta.

Zadbaj o strefę autora

Uwielbiam wiedzieć, z kim mam do czynienia. Zdjęcie autora, imię i nazwisko. To ważne. Dzięki takim detalom stajesz się wiarygodny. Jest to jednocześnie doskonała metoda na własną reklamę pod każdym tekstem! Wykorzystaj to. Jeśli Twoje dane będą się przewijały, czytelnik w końcu Cię zapamięta- a o to przecież chodzi. Aby ludzie wracali do Ciebie- z sympatii oraz ze względu na kompetencje. To również wpływa na budowanie marki i poprawę wizerunku.

Wygląd bloga

Nigdy! Przenigdy! nie pisz białymi literami na czarnym tle. Różowymi na zielonym tle- tym bardziej. Chyba, że chcesz, aby szybko ktoś od Ciebie uciekł. Białe tło! Czarne litery. Tylko. W innym wypadku wzrok potwornie się męczy. To po pierwsze. Po drugie- dobrej jakości zdjęcia. Nie musisz ich robić- nie każdy ma zdolności, dobry aparat… Jest mnóstwo darmowych banków zdjęć, z których możesz pobrać zdjęcia pasujące do każdego tekstu. Generalnie chodzi o to, aby było estetycznie. Czysto. Bez chaosu i bałaganu. Wchodzisz i myślisz: „Wow, jak ładnie”.

Sposób pisania

O tym, jak pisać dobre teksty na bloga już wspominałam. Teraz nie chodzi mi jednak o stronę językową, a o tematykę. Chodzi o to, aby być prawdziwym w tym, co się robi. Moim zdaniem niekoniecznie musisz poruszać się w obrębie jednego wątku- np. macierzyństwa, tak jak ja robiłam do niedawna! Dlaczego niby? Ja na ten przykład potrafię blogować (tak mi się przynajmniej wydaje) i jestem w stanie w tej tematyce stworzyć wiele ciekawych i pomocnych wpisów. Poza tym, od czegoś są  tzw. „kategorie”. Dodatkowo, istnieje bardzo fajna wtyczka, która sprawia,  że nie wszystkie teksty będą się wyświetlały na Twojej głównej stronie. U mnie wszystkie posty z cyklu „Blogowanie” pojawiają się dopiero przy wejściu w kategorię. Jaka to wtyczka? Zajrzyj tutaj!

Systematyczność

Wiele tutaj nie trzeba tłumaczyć. Publikacja dwa razy w tygodniu to moim zdaniem absolutne MINIMUM! Koniec kropka.

Social media

Musisz je mieć. Niekoniecznie wszystkie. Ba! Nie ma sensu mieć ich wszystkie, bo życia Ci nie starczy, żeby je ogarnąć. Ja dbam o facebooka i IG. Reszta z doskoku (choć zakochana jestem w VINE i mam zamiar jakoś  się tam rozkręcić- nie mam jednak pomysłu na to jak). Google plus warto prowadzić, bo wpisy z G+ wysoko pozycjonują się w wyszukiwarce!

Budowanie marki- czym jest profesjonalny blog?

Czym jest profesjonalny blog? Przede wszystkim miejscem, do którego chętnie się wraca! Jest skarbnicą porad lub typowo rozrywkową stroną, do której czytelnik chętnie zagląda.  Budowanie marki to niesamowicie ważna sprawa. Warto robić to z głową. Tym bardziej, jeśli zależy Ci na tworzeniu wizerunku.

Mogą Ci się spodobać:

Blokada  kopiowania tekstów z bloga

Jak zwiększyć ruch na blogu

Rodzaje reklamy na blogu

Będę Ci wdzięczna za pozostawienie lajka, jeśli ten tekst pomógł Ci lub rozwiał Twoje wątpliwości. Polubienie, czy udostępnienie to dla mnie motywacyjny kopniak do działania. Dzięki temu wiem, że to, co robię jest przydatne.

Bądź na bieżąco, bierz udział w konkursach i darmowych warsztatach związanych z blogowaniem.  Zapisz się do naszej facebookowej grupy! Dołącz >>KLIK<<

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Koniecznie polub fanpage dotyczący blogowania i bądź na bieżąco ze wszystkimi tekstami z tej kategorii! KLIKAJ TUTAJ, A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY W WYMIAR FACEBOOKA

Jednocześnie, zapisując się do mojego newslettera będziesz mógł zobaczyć, na przykładzie moich anegdot, w jaki sposób pisać poczytne krótkie historie!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!