Body dziecięce- body 62- jakie wybrać?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Body dziecięce to podstawa dziecięcej garderoby. Można zakładać je samodzielnie, jako dopełnienie stroju, albo jako bieliznę. Bodziaki w Sklepie Mamowym dostępne są w rozmiarach od 56- 104. Dzisiaj co nieco na temat body 62- idealnych dla maluszków od 3-6 miesięcy.

Body dziecięce- skład materiału

Warto patrzeć na skład. Najlepsze i jedyne przeze mnie akceptowalne są body dzieciece bawełniane. Za wyjątkiem body w kolorze szarym (materiał szary w procesie produkcji wymaga dodatku poliestru  w celu uzyskania takiej barwy) wszystkie body dziecięce dostępne w Sklepie Mamowym są w 100% bawełniane. Posiadają znak Oeko Tex Standard 100- są więc bezpieczne dla delikatnego maluszka.

Nie pozwólmy, aby dziecko spało w poliestrze! Bardzo popularne, zwłaszcza na hipermarketowych półkach, są śpiochy, czy rampersy welurowe, a nawet z polaru minky… Zdarzyły się także body dziecięce (o zgrozo)! Trzeba pamiętać, że kocyk dziecięcy to co innego niż bielizna. Kocyk polarowy nie przylega bezpośrednio do ciała,  a jedynie okrywa oddychające przez bawełnę małe dziecięce ciało.

Pochodzenie materiałów oraz kraj szycia

Nawet jeśli na metce widnieje „100% bawełna organiczna”, to jeśli materiał pochodzi z Azji (lub w Azji odbywało się szycie) z organiczności pozostała jedynie…nazwa. Dlaczego? Body dziecięce, jak i każdy inny produkt, transportowany jest z Azji drogą morską. Aby w tym czasie materiały nie uległy zniszczeniu/spleśnieniu impregnuje się je specjalnymi środkami. Są one silnie alergiczne. Właśnie dlatego warto postawić na „made in Poland!”.

Body dziecięce- sposób uszycia

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób zostało uszyte body. Istotne są dwie sprawy- to, czy body jest na napy, czy na zakładki oraz jaki materiał został wykorzystany (chodzi o gramaturę).

Z perspektywy matki dwójki dzieci mogę napisać, że największym złem i najbardziej irytującą rzeczą są body na zakładki. Brzydko wyciągają się przy szyi, niejednokrotnie widać gołe ramiączko. Najlepsze są więc bodziaki zapinane w kroku i przy szyi na napy. Warto jednak pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie. Aby body dziecięce swoją funkcję spełniało jak najdłużej trzeba sprawdzić jaka jest gramatura materiału. Optymalną grubością jest 180g/m2. Przy cieńszych bodziakach mamy do czynienia targaniem się materiału przy napach- zwłaszcza w kroku.

Body dziecięce- kolory

Choć o gustach się nie dyskutuje, to nie wyobrażam sobie żeby mogło w dziecięcej szafie zabraknąć prostych, jednokolorowych bodziaków- uniwersalnych i pasujących do wszystkiego. Body 62 w Sklepie  Mamowym dostępne są w kolorach: czarnym, szarym, białym oraz granatowym. Prostota oraz wysoka jakoś produktu sprawia, że nie ma na rynku lepszych polskich body.

Podsumowując, warto postawić na jakość oraz uniwersalność. Taki element garderoby, jak jednokolorowe body dziecięce, „uratuje” niejedną stylizację-  nasze czarne body doskonale sprawdzają się chociażby w połączeniu z tiulowymi spódniczkami.

NA MACIERZYŃSKIM  SKLEP MAMOWY- ZAPRASZAM

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!