Białe meble kuchenne aranżacje- uniwersalność!


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Wielu z Was nie było tutaj ze mną, gdy pisałam tekst o naszym wspólnym małżeńskim urządzaniu domu (możecie zajrzeć> KLIK). Wspominałam wtedy, że moim marzeniem jest biała kuchnia na wysoki połysk. Jak to z modą bywa- trendy umierają śmiercią naturalną- zwłaszcza w mojej kobiecej głowie. Bardzo szybko zrezygnowałam z błyszczącego pomysłu. Trochę ze względów praktycznych, trochę dlatego, że wysoki połysk odrobinę mi się przejadł. Postanowiłam postawić na klasykę (Luby mi przytaknął, żeby nie było, że sama decyzje podejmuję!) i znaleźć białe meble kuchenne, które widywane są od lat i będą w meblowych katalogach przez lata. Klasyka, ale nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Uniwersalność! To zdecydowanie lepsze określenie.

Dlaczego białe meble kuchenne?

Nasz dom jest stosunkowo mały. Ciąg mebli kuchennych to około 6 mb. Nie chciałabym, aby w tak małym  pomieszczeniu przytłaczające były ciężkie ciemne meble. Biały kolor sprawi, że przestrzeń optycznie się powiększy. Wybraliśmy szare płytki w związku z czym meble w odcieniach szarości również odpadają- byłoby mdło i nijako.

Białe meble stanowią doskonałą bazę dla każdego innego koloru, który będę mogła zaszczepić w kuchni w formie dodatków. Lubię bezpieczne rozwiązania i o ile w kwestii ubioru mogę od czasu do czasu  pokusić się o szaleństwo i chwilowe podążenie za chwilowym trendem, o tyle kuchnia to zbyt duży wydatek, abym mogła sobie pozwolić na własne niezadowolenie za rok, czy dwa lata.

Dlaczego nie wysoki połysk?

Na twarze mojej trójcy przenajukochańszej patrzę dzień w dzień z ogromną (lub mniej ogromną) ochotą i radością. Śledzenie ich natomiast po odciskach palców pozostawionych na kuchennych frontach już nie do końca mi odpowiada. Był to główny powód rezygnacji z tego typu aranżacji mebli kuchennych.

Zrezygnowaliśmy z drewna

Drewno jest ciężkie, widać na nim słoje (co w przypadku podłóg jest dla mnie cechą pożądaną, w  przypadku mebli- nie) i jest o wiele, wiele droższe. Zależy nam, aby w naszej kuchni stały gładkie białe meble kuchenne, które bez obaw mogę powiesić na ścianie i włożyć do nich talerze (tak, znam przypadek, gdy szafki wiszące spadły). Zaznaczę również, że wolimy zainwestować w drewniane podłogi niż w drewnianą kuchnię.

Dlaczego nie Ikea?

Choć resztę pomieszczeń pewnie urządzimy tam, to kuchni nie udało się nam dopasować w taki sposób, aby nie trzeba było jej przerabiać, czy czegoś dorabiać. Kiedy dodatkowo okazało się, że cena mebli na  wymiar jest zbliżona do ceny mebli w sieciówce, stwierdziliśmy, że grzechem jest nie skorzystać z możliwości dopasowania wszystkiego do naszych potrzeb. I choć zakochana jestem w jednych z frontów ikeowskich, to odpuściliśmy sobie zakupy tam.

Przy kupowaniu mebli w Ikea zwróćcie uwagę na ceny mechanizmów. W Ikea są dwa razy droższe. Można z nich zrezygnować i kupić taniej w każdym sklepie meblowym!

Białe meble kuchenne- czy tylko styl skandynawski?

No jasne, że nie tylko. W zależności od tego jakie płytki/ podłogi dobierzesz, taki styl uzyskasz. Białe meble kuchenne dają wrażenie przytulności i, jak pisałam wcześniej, pasują do wszystkiego! Moda na nie nie przemija, a zmieniając niewielki element jesteśmy w stanie uzyskać zupełnie nową kuchnię.

Białe meble kuchenne- aranżacje

Nasz dom nie jest jeszcze urządzony. Chciałabym natomiast pokazać najwspanialsze aranżacje kuchenne. Zamieszczam tutaj to, co przypadło mi do gustu. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony homebook.pl .


homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl

homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl
homebook.pl

Jak widzicie białe meble kuchenne świetnie wpisują się w większość stylów i pozwalają na stworzenie przeróżnych aranżacji. Mile widziane w komentarzach zdjęcia Waszych kuchni lub linków do aranżacji, które podbiły Wasze serca 🙂

Może zainteresować Cię:

Klatka schodowa

Wyposażenie kuchni- lista PDF

Jak wybrać projekt domu

Jak uszyć zasłony

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!