Babka piaskowa mokra- przepis. Zawsze wychodzi!


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Choć babka piaskowa mokra to ciasto typowo wielkanocne, to nic nie stoi na przeszkodzie, abym nie podała Wam przepisu na to cudo. Nie ukrywam, że mam w posiadaniu recepturę, z której babka wychodzi każdemu! Grzech nie skorzystać, grzech nie zapisać. Także kochane Czytelniczki i kochani Czytelnicy: babka piaskowa- przepis. Zawsze udana. Zrobi ją absolutnie każdy.

Babka piaskowa mokra- słów parę o jej niezwykłości

Odrobinę posmęcę i się powzruszam. Ale tylko odrobinę! Otóż, robiłam tę babkę gdy byłam mała. Pamiętam, że razem z mamą siadywałyśmy popołudniami i szykowałyśmy ten smakołyk na przyjazd taty z pracy. Aż łezka w oku się kręci… No cóż, nie przedłużam, tyle ze smętów. Chcę, abyś i Ty cieszyła się możliwością stworzenia najlepszej babki piaskowej!

Babka piaskowa mokra- przepis (składniki)

Do wykonania tej babki będzie potrzebne:

– suchy piasek (1 wiaderko)
–  woda (do zwilżenia piasku)

Sprawa jest ułatwiona, jeśli posiadamy na stanie mokry piasek. Dodatkowo, rzecz jasna, potrzebne będzie wiaderko oraz dostęp do płaskiej niewielkiej powierzchni.

Babka piaskowa mokra- przepis (wykonanie)

Mieszamy suchy piasek z wodą, dolewając ją bardzo powoli. Kiedy widzimy, że piasek jest już odpowiednio wilgotny i lepki (wzięty do rąk powinien dać się formować w trwałe kulki) wsypujemy go do wiaderka.

Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością wody. Otrzymamy wtedy masę pływającą, która nie da się formować.

Następnym krokiem jest dokładne uklepanie piasku na samym wierzchu. Zapewni to odpowiednie wypełnienie przestrzeni zawiłych i zakamarkowatych w wiaderku. Następnie łapiemy jedną ręką rękojeść wiadra, a drugą ręką trzymamy wiadro od spodu. Energicznym (nawet bardzo szybkim) ruchem odwracamy wiadro z piaskiem i stawiamy na płaskiej powierzchni do góry dnem. Robimy to w taki sposób, aby piasek nie zdążył wysypać się w trakcie odwracania foremki. Kolejnym krokiem jest lekkie oklepanie wiaderka ze wszystkich stron. Pozwoli to odkleić się babce od powierzchni wewnętrznej wiadra. Ściągamy formę z powierzchni. Naszym oczom ukazuje się piękna babka piaskowa!

Babka piaskowa mokra- przepis, który zawsze wychodzi

Jest to absolutnie najlepszy przepis na babkę piaskową! Bardzo krótki czas przygotowania, niewielka ilość składników i łatwość wykonania sprawiają, że znajduje się on na pierwszym miejscu mojej listy „zawsze wychodzących dań”. Mam nadzieję, że Ci pomogłam! Jeśli mój przepis spodobał Ci się, śmiało- podaj go dalej! Niech Twoi znajomi również z niego skorzystają.

Wasz KoneV

P.S.: Może spodobać Ci się również mój sposób na szycie zasłon >>Jak uszyć zasłony- DIY<<

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!