Anonimowy blog- czy warto pisać anonimowo?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Swojego bloga prowadziłam anonimowo prawie dwa lata. Później rozpoczęłam działania „jawne”. Okazało się bowiem, że coraz więcej osób czyta moje teksty. Postaram się więc napisać dlaczego uważam, że anonimowy blog to złe rozwiązanie (bo tak  właśnie uważam). Będzie krótko i na temat. Jak zawsze!

Anonimowy blog- czy warto pisać anonimowo?

Mój blog przez długi czas był anonimowy. I choć uważam, że w początkowej fazie warto było tę anonimowość zachować, tak w momencie, gdy poczułam, że moje teksty są coraz lepsze, powinnam wyjść do ludzi i powiedzieć- „Witajcie, nazywam się Monika Konefał, uwielbiam pisać i właśnie poczułam, że chcę to robić otwarcie”. A ja, głupia, zwlekałam z tym prawie dwa lata.

Anonimowy blog- irytacja czytelnika?

Przede wszystkim blog to miejsce, w którym, chcąc nie chcąc, wyrażamy własne opinie. I choć początkowo, gdy czytam anonimowe blogi, lekturze towarzyszy dreszczyk emocji, to po pewnym czasie (różnym w zależności od bloga) czytanie tekstów człowieka widmo zaczyna być dla mnie na tyle irytujące, że przestaję je czytać.

Anonimowy blog- brak wiarygodności?

Osoba, która pisze anonimowo, w moim odczuciu wstydzi się swoich poglądów i boi się przyjęcia krytyki na klatę. Papier i Word przyjmą wszystko, tym bardziej gdy nie ma ryzyka ewentualnego personalnego kierowania opinii w stronę autora. Kolejny punkt na niekorzyść dla blogera Anonimusa.

Anonimowy blog- marne szanse na podjęcie współpracy?

Mogę śmiało napisać, że gdybym była potencjalnym klientem w pierwszej kolejności odrzuciłabym blogi  anonimowe. Dlaczego? Ano dlatego, że osoby je piszące to dla mnie żadne autorytety (przepraszam, jeśli  kogoś obraziłam). Generalnie w blogowaniu o to właśnie chodzi! Aby osoba pisząca bloga, swoją osobą reprezentowała produkt, czy usługę. I choć może się Wam wydawać, że wyolbrzymiam to wszystko, to gdybym do wyboru miała kogoś z imieniem i nazwiskiem oraz bez imienia i nazwiska, w ogóle bym się nie zastanawiała.

Anonimowy blog- problem z budowaniem wokół siebie społeczności?

Nie mówię, że nie da się budować wokół siebie społeczności będąc anonimowym. Jest to jednak zdecydowanie trudniejsze. Uwierzcie mi, z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że anonimowość to dokładanie sobie dodatkowej pracy. Po prostu. Po co więc rzucać sobie samemu kłody pod nogi?

Anonimowy blog- czy warto?

W moim odczuciu nie warto. Ja osobiście żałuję, że tak późno na to wpadłam. O wiele łatwiej przychodzi mi bowiem pozyskiwanie odbiorców kiedy wiedzą oni z kim mają do czynienia. Utożsamiam się z tym, co piszę. Przyjmuję na swoją internetową klatę wszelką krytykę. Nie wstydzę się swoich poglądów. Tak, uważam, że anonimowy blog to kiepski pomysł. Budując swoją markę warto tworzyć ją ze swoją osobą na czele.

Anonimowy blog- wyjątki

Jeśli planujesz swojego bloga pisać zupełnie hobbistycznie, lub jeśli ma to być miejsce, którego poza Tobą ma nikt nie poznać, nie ma sensu bawić się w budowanie świadomości marki. Polecam ujawnienie się osobom, które rzeczywiście chcą pisać w przyszłości  w celach zarobkowych.


Mogą spodobać Ci się również:

Jak prowadzić fanpage na facebooku
Jak zwiększyć ruch na blogu
Jak często publikować posty na facebooku? Sposób na prowadzenia fanpageu.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!