Jak uszyć zasłony krok po kroku? DIY !


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Jeśli zastanawiasz się, jak uszyć zasłony krok po kroku, pokażę Ci jak to zrobić! Wystarczą trzy etapy! Dodatkowo, z  moim „przepisem na szycie” nie musisz mieć super zdolności krawieckich, ani hiperprofesjonalnej maszyny! Jesteś ciekawa? Zaczynamy!

To moje pierwsze DIY, więc  proszę Cię o wyrozumiałość przy jego ocenianiu. Starałam się przekazać wszystko w zrozumiały i prosty sposób. Aczkolwiek muszę przyznać, że sama w swoim domu zrezygnowałam z zasłon. Nawet tak prosty schemat postępowania mnie przerósł.

Krok 1 jak uszyć zasłony krok po kroku.
Znajdź materiał.

Będziesz musiała przekopać dziesiątki stron w celu odnalezienia materiału wartego uwagi i spełniającego Twoje oczekiwania. Warto poświęcić więcej czasu i znaleźć to, co naprawdę Cię zadowoli.

Krok 2 jak uszyć zasłony krok po kroku.
Znajdź krawcową.

Kiedy zapyta, jak uszyć zasłony, które sobie wymarzyłaś, dokładnie jej wytłumacz, podaj niezbędne wymiary. Pokaż inspiracje. Poproś również o poradę. To ona bowiem wie najlepiej jak uszyć, by było dobrze i wygodnie dla domu.

Krok 3 jak uszy,ć zasłony DIY
Odbierz zasłony i zapłać krawcowej.

Możesz pojechać samochodem, wybrać się tramwajem. Zrób tak, aby czas ten miło Ci upłynął. Delektuj się chwilą. Kiedy dotrzesz na miejsce zapłać krawcowej. Najlepiej kartą męża.

***

Bardzo ważne jest to, abyś wszystkie trzy kroki wykonała samodzielnie! W innym wypadku nie będzie się to liczyło jako DIY 🙂 Po udanym uszyciu zasłon warto wybrać się na kawę i ciacho. To w ramach tryumfu nad powodzeniem przedsięwzięcia. Muszę przyznać, że jest to sposób szycia zasłon absolutnie idealny dla takiego człowieka jak ja.

Z pewnością spodoba Ci się również mój przepis na babkę piaskową: >>Babka piaskowa- przepis. Zawsze wychodzi!<<

P.S.: Otrzymałam jakiś czas temu maila od Pani, która napisała, że to właśnie mój sposób na szycie zasłon najbardziej przypadł jej do gustu. Uświadomiłam jej bowiem, że jest to jedyna technika szycia, którą jest w stanie opanować. Cieszę się, że mogłam pomóc choć jednej osobie!


W kategorii Matka Radzi:

Venta-Airwasher- recenzja

Suchy basen- recenzja

Prezent na roczek dla chłopca

Prezent na baby shower

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!