Pomysły na Insta Stories- profil blogowy/prywatny/firmowy


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Jeśli prowadzisz Instagrama- czy to prywatnego, czy firmowego, zawsze warto, oprócz zdjęć, poprowadzić Insta Snapy. Dlaczego? Ano dlatego, że jesteśmy na etapie życia „tu i teraz” i o ile nie zawsze jesteśmy w stanie przeprowadzić live (na którego ja się jeszcze nie zdecydowałam), o tyle nagranie krótkich filmów to świetny pomysł, aby być bliżej naszych czytelników. Przygotowałam dla Ciebie pomysły na Insta Stories! Będą to propozycje dla profili blogowych, prywatnych, a także firmowych.

Pomysły na Insta Stories- funkcje Insta Snapów

Zacznijmy od tego, na co pozwala nam Instagram w kwestii nagrywania dobowych filmów (filmy te po 24 godzinach znikają bezpowrotnie- więcej na temat tego, czym są Insta Stories znajdziesz w tym tekście KLIK). Mamy możliwość:

– wgrania zdjęcia zrobionego w przeciągu ostatnich 24 godzin (wystarczy, będąc na stronie głównej Instagrama (tam, gdzie wyświetlają się zdjęcia osób przez nas obserwowanych), pociągnąć ekran od lewej do prawej, a następnie od dołu do góry. Wyświetlają się tym samym zdjęcia z ostatnich 24 godzin);
– nagrania 60 sekundowych filmów w ilości nieskończonej (choć wiadomo, mamy ograniczone możliwości czasowe);
– nagrania boomerangów, czyli krótkich przyspieszonych filmów poklatkowych;
– nagrania filmów, które odtwarzane będą od tyłu.

Pomysły na Insta Stories- obróbka Insta Snapów

Gdy zrobimy zdjęcie lub nagramy film jesteśmy w stanie nałożyć na nie filtr. Wystarczy przeciągać palcem po ekranie od prawej do lewej strony i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Instagram daje możliwość doczepiania sobie uszu pandy, nakładania okularów, itp. Opcje te dostępne są po przyciśnięciu ikonki w prawym dolnym rogu po odpaleniu Insta Stories. Możesz również napisać tekst (klikając literki w prawym górnym rogu) lub oznaczyć znajomą osobę w sowich Insta opowieściach.

Pomysły na Insta Stories- po prostu zdjęcie

Teraz czas na pierwszy pomysł. Możesz w swoich Insta Stories relacjonować dzień za pomocą zdjęć. Jakie to proste, a nie każdy docenia wartość takich chwil zamkniętych na zdjęciu. Piękne krajobrazy, kwiaty, uliczki? Nic tak nie odda charakteru miejsca jak świetnie uchwycony w kadrze moment.

Pomysły na Insta Stories- z poczuciem humoru

Jeśli chętnie prowadzisz monologi, a Twoje życie to pasmo zabawnych sytuacji- dziel się nimi. Pozytywni ludzie zawsze gromadzą wokół siebie mnóstwo ludzi. Dlaczego? Bo uśmiech, tak jak ziewanie, jest zaraźliwe!

Pomysły na Insta Stories- ekspert

Skoro prowadzisz bloga, może się okazać, że jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie. Dziel się swoją wiedzą, podpowiadaj, pomagaj rozwiązywać problemy. Pokaż swoje kompetencje. Dzięki temu również zostaną przy Tobie osoby z odpowiedniej grupy docelowej.

Pomysły na Insta Stories- codzienność/kulisy Twojej pracy, powstawania produktów

Pokaż swoje życie „od kuchni”. Pisałaś tekst, nagrywałaś film? Pokaż backstage! Pokaż w jaki sposób tworzysz, z jakiego sprzętu korzystasz. Mów co polecasz, czego  nie. Przekaż wartościowe wskazówki- bądź pomocny.

Pomysły na Insta Stories- zaprezentuj produkty

Sprzedajesz produkt lub usługę? Insta Stories  to świetne miejsce, aby pokazać czym charakteryzuje się to, z czym wychodzisz do klienta. Pokaż go tak, aby Twój potencjalny klient czuł, że ma go w rękach! Zaprezentuj w plenerze, na modelu/modelce. Opowiedz jak powstał, w jaki sposób wpadłeś/wpadłaś na pomysł stworzenia go. Każda rzecz ma swoją historię!

Pomysły na Insta Stories- co robię ja?!

Ja mieszam wszystkie opcje- choć moim głównym sposobem na prowadzenie Insta Stories są zabawne filmy. Zapraszam Cię do nas, możesz zobaczyć jak to wygląda w naszym małym Instagramowym świecie.

Pomysły na Insta Stories- przede wszystkim bądź dla ludzi

To jest najważniejszy i najistotniejszy punkt programu! Bądź dla czytelników. Zarażaj sobą. Bądź sobą! Lubimy naturalność, pozytywne i normalne życie. Lubimy ludzi życzliwych, ale barwnych. Właśnie dlatego nie warto udawać kogoś, kim się nie jest. Pamiętaj również, że nuda to największy wróg ludzi internetu. Jeśli jest monotonnie, wiecznie tak samo… Czytelnicy od Ciebie odejdą.

P.S.: Przeczytaj również koniecznie, dlaczego Twoja firma musi być na Instagramie!


Mogą spodobać Ci się również:

Jak zdobyć followersów na Instagramie
Instagram Stories- co to i czy widać kto ogląda
Pomysły na opisy zdjęć na Instagramie
Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem
Jak obrabiać zdjęcia za pomocą Instagrama

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!