Pomysł na Instagrama- jak tworzyć zdjęcia i opisy na Instagrama


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Pewnie zastanawiasz się, czy w tym artykule podam Ci gotowy pomysł na Instagrama. Otóż nie, ale postaram się tak Ciebie poprowadzić, abyś sam na ten pomysł wpadł. Bo Twój profil  musi być absolutnie Twój- nie mój. Podpowiem Ci  jak tworzyć zdjęcia i opisy na Instagrama, aby ludzie Cię pokochali! Będę odsyłała Cię do innych moich artykułów na temat Instagrama, nie ma sensu abym się powtarzała, a uważam, że napisałam już parę wartościowych treści.

Pomysł na Instagrama- zimny prysznic na początek

Musisz pamiętać o niesamowicie istotnej rzeczy. Na Instagramie są miliony kont i jakiekolwiek wybicie  się jest na ten moment niesamowicie trudne. Pamiętam, że gdy ja wstawiłam na Instagram swoje pierwsze zdjęcie, konta, które teraz mają po 70 tysięcy obserwujących miały po 2 tysiące. Teraz pluję sobie w brodę, że nie zabrałam się za to wtedy ostro. Ale po co gdybać. Można działać!

Pomysł na Instagrama- zacznij od pięknych zdjęć

Wysokiej jakości zdjęcia, w odpowiedni sposób obrobione, to podstawa każdego konta. Na słabej jakości zdjęcia mogą sobie pozwolić gwiazdy, które obserwowane są dla zasady. O tym w jaki sposób robić fajne zdjęcia nawet telefonem napisałam tutaj, a o tym, w jaki sposób je obrabiać za pomocą  samego Instagrama, napisałam tutaj. Przeczytaj i wróć do kolejnych punktów.

Pomysł na Instagrama- Twój profil z perspektywy obserwującego

Co widzi potencjalny obserwujący wchodzący na Twój profil? Twoje zdjęcie profilowe, Twój opis w BIO oraz zdjęcia ułożone w tzw. kafelki. Warto więc pomiędzy tymi wszystkimi elementami zachować spójność, ale też trzeba wszystkimi  tymi elementami zaciekawić!

Pomysł na Instagrama- pomysł na zdjęcie profilowe

Najlepszą opcją jest według mnie Twoje osobiste zdjęcie. Wyraźne, gdzie Cię widać. Najlepiej, byś od razu stał się twarzą swojej marki (zajrzyj też >>budowanie świadomości marki<<). Jestem zwolenniczką robienia zdjęć aparatem i wgrywanie ich na telefon. Radzę tak zrobić zwłaszcza w przypadku zdjęcia profilowego.

Kolejny pomysł na zdjęcie profilowe to Twoje logo. To też dobra opcja, choć ja jestem zwolenniczką poprzedniej. Dlaczego? Konta okraszone logiem są przeze mnie odbierane jako typowo firmowe i takie, które starają się być  ponad wszystkimi, a nie wśród wszystkich. Bo przecież Twoja nazwa pojawia się zawsze nad wrzucanym zdjęciem, obok profilowego, nie widzę więc sensu dublowania tego. To jednak moje osobiste odczucie, ja wolę tworzyć relacje on-line z ludźmi, nie z kontami pełnymi sztuczności.

Pomysł na Instagrama- pomysł na opis profilu

W kilku słowach, dwóch zdaniach, musisz sprawić, aby ludzie z Tobą zostali!

  1. Możesz opisać pokrótce swojego bloga. Napisać, czy jest to  miejsce dla rozrywki  i ku rozrywce, czy może jesteś w czymś ekspertem.
  2. Możesz napisać o sobie wiersz z wplecioną w niego Twoją nazwą (rymy utkwią w pamięci zdecydowanie na dłużej)
  3. Możesz napisać, co na Twoim profilu jest istotne, tak aby obserwujący poniekąd poczuł się poprowadzony za rękę (być może Twoje opisy do zdjęć są fajne, a może Insta Stories przyciąga? Ja wybrałam właśnie ten sposób, dzięki czemu zwiększyłam oglądalność moich Insta Stories z 700 osób do 2000 dziennie!)
  4. Możesz zastosować kontrowersję (tak, jak w reklamie Media Markt, które to jest „nie dla idiotów”), choć nie jestem zwolenniczką budowania wokół siebie społeczności w oparciu o wiecznie mocno dyskusyjne tematy.

Pomysł na Instagrama- zdjęcia

Wcześniej odsyłałam Cię do dwóch artykułów dotyczących robienia dobrych zdjęć. Teraz również Cię tam odeślę i dodatkowo zaserwuję Ci dwa dodatkowe teksty.

Jak robić dobre zdjęcia telefonem
Jak obrabiać zdjęcia za pomocą Instagrama
Jak zdobyć followersów na Instagramie
Dlaczego nie warto kupować obserwujących
Instagram Stories- co to i czy widać kto ogląda?

Pomysł na Instagrama- czego nie robić?

Niech każde ze zdjęć będzie inne! 500 takich samych selfie nie jest fajne… Pamiętaj, aby cały Twój profil był odzwierciedleniem Ciebie. Sztuczność i chęć bycia takim jak inni daje się wyczuć na kilometr. Nie kupuj obserwujących, nie staraj się robić wszystkiego w imię zasięgów i możliwości  nawiązywania współprac. Bądź sobą. Po prostu.

Pomysł na Instagrama-  moje propozycje

  1. Jeśli jesteś podróżnikiem wstawiaj zdjęcia z pytaniem, gdzie zostało zrobione. Dzięki temu zgromadzisz wokół siebie ludzi o podobnych zainteresowaniach.
  2. Jeśli mieszkasz w dużym mieście rób od czasu do czasu zdjęcie jakiegoś miejsca i pytaj, gdzie zostało  zrobione. Dzięki temu wokół Ciebie zgromadzą się ludzie Tobie najbliżsi.
  3. Pisz ciekawe opisy pod zdjęciami- jeśli jesteś biegły np. w psychologii, niech pod każdym zdjęciem znajdzie się opis danego schorzenia, zjawiska, choroby psychicznej, opisany w przyziemny sposób.

Dodatkowo przygotowałam tekst dotyczący opisów na Instagrama- aż 15 pomysłów na opis zdjęć! Zajrzyj koniecznie.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!