Opisy na Instagrama- 15 pomysłów na podpisy pod zdjęciami


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Bardzo, ale to bardzo ciężko jest się przebić w świecie Instagrama. Okazuje się bowiem, że piękne zdjęcia to nie wszystko! Liczy się każdy element, każdy typ zamieszczanych treści- opisy na Instagrama również. Poczyniłam jakiś czas temu tekst dotyczący pomysłów na Instagram! Tam wspomniałam o kilku propozycjach opisów (jakby to młodzież napisała- opis na insta). Dzisiaj postanowiłam stworzyć oddzielny tekst dotyczący tego zagadnienia. Dlaczego? Ponieważ opisy do zdjęć na Instagrama są równie ważne, co zdjęcia. Mam dla Ciebie aż 15 pomysłów na podpisy pod zdjęciami!

Pamiętaj, że podstawą zwiększania zasięgów na Instagramie są odpowiednio dobrane hashtagi. Używaj ich!

1. Opisy na Insta- zdanie z hasztagów

Chodzi o to, aby podpisując zdjęcie (nawet paroma słowami) przed każdym wyrazem postawić # (zwie się to w moim języku płotkiem). Jeśli więc zamierzasz zamieścić swoje zdjęcie z wakacji, śmiało możesz je podpisać: #całe #życie #na #relaksie . Jest wiele kont, które swoje zdjęcia opisują właśnie w taki sposób. Dzięki temu z każdym zdjęciem docierasz do nowej grypy ludzi- zainteresowaną coraz to nowym zestawem hashtagów.

2. Opisy na Instagrama- sam emotikon

Są zdjęcia, które mówią same za siebie. Po co więc produkować się i okraszać je słowami, skoro można postawić jeden, bardzo wymowny emotikon? Wszechmocny internet dał możliwość opisywania swojego życia obrazkowo… dlaczego z tego nie skorzystać! Przykład Ci się marzy? Wyobraź sobie siebie z wylanym na głowę wiadrem wody. Wystarczy, że w opisie wstawisz kciuka w górę i efekt robi się sam.

3. Opisy na Instagrama- fraszka

Masz tę moc?! Czujesz rym? Pisanie dosadnych, zgrabnych wierszyków to dla Ciebie pikuś? WYKORZYSTAJ swój talent. Stwórz ciekawą fraszkę, coś  krótkiego, co przyciągnie uwagę i da się zapamiętać. Rymy zapadają głęboko w pamięci. Wiem, co mówię. Sama, nawet nie na Instagramie, a na facebooku, stosuję wypowiedzi rymowane. Zapadają w pamięci. (może spodoba Ci się mój wiersz o zacnym tytule „surowce mineralne w Polsce„).

4. Opisy na Instagrama- krótka historia

Wydarzyło się w Twoim życiu coś zabawnego? Podziel się tym ze swoimi czytelnikami! Opisz w oryginalny sposób, tak, aby czytelnik z każdym zdaniem wchodził w tę konkretną sytuację, by stał  obok Ciebie i jakby na żywo przeżywał z Tobą to, co się to działo! Zapisując się do mojego newslettera, krok po kroku poprowadzę Cię po świecie kreatywnego tworzenia historii.

5. Opisy na Instagrama- dziel się wiedzą

Jeśli jesteś fachowcem w danej dziedzinie dziel się swoją wiedzą. Tak robią mamy ginekolog, mamy stomatolog, mamy psycholog. Sama czytam tego typu posty, za każdym razem z ciekawością wyczekując kolejnych. Pod każdym zdjęciem ciekawostka. Pokaż swój potencjał i pisz po ludzku, do ludzi  o tym, co dla Ciebie jest normą, a dla innych czarną magią.

6. Opisy na Instagrama- zadawaj pytania

Super pomysł na zwiększenie aktywności obserwujących. I nie chodzi o pytania typu: „jaka u Was pogoda?”, a o pytania związane np. z najzabawniejszym tekstem, które powiedział mąż do żony, najlepsze teksty dzieci, najbardziej żenująca sytuacja, jaka spotkała czytelnika! Ludzie będą chętnie zaglądać co Ciebie w przyszłości, żeby przeczytać nie tylko to, co Ty piszesz, ale również to, co piszą u Ciebie inni.

7. Opisy do zdjęć na Instagrama- zgaduj zgadula

Masz zdjęcie, na którym ktoś się „schował” lub coś się „schowało”? Świetnie. Daj swoim czytelnikom i obserwującym odrobinę rozrywki. Każdy, kto znajdzie ukryty szczegół pisze w komentarzu „mam go!”. Świetna zabawa. Uwielbiam takie. Naprawdę!

8. Opisy na Instagrama- gdzie zrobione było zdjęcie?

Dużo podróżujesz? Wstawiaj zdjęcia ze swoich wypraw z pytaniem: „gdzie zrobione było to zdjęcie”. Dzięki temu, przede wszystkim, zgromadzisz wokół siebie ludzi zakochanych w podróżach tak, jak Ty! Być może zaszczepisz w kimś miłość  do Twojego hobby?

9. Opisy na Instagrama- z lekka się obnaż

Emocjonalnie, rzecz jasna. Napisz coś  od  serca, stwórz własną, piękną sentencję. Wszyscy lubimy ludzkie oblicza tych, co zasiadają po drugiej stronie monitora.

10. Opisy na Instagrama- dwujęzycznie

Być może będziesz docierał nie tylko do swoich polskich obserwujących? Nie bądź obojętny na zagranicznych followersów. Może się okazać, że opisując te same historie w dwóch językach podwoisz swoje szanse na poszerzenie Instagramowych horyzontów.

11. Opisy na Instagrama- poinformuj o swoim nowym tekście na blogu

Jeśli prowadzisz swój kanał (muszę powiedzieć, że słowo „kanał” kojarzy mi się…źle) taki jak blog, czy youtube- poinformuj swoich czytelników na Instagramie o nowym tekście lub nagraniu! Możesz zamieścić fragment posta lub wymyślić ciekawą zajawkę (stworzyłam jakiś czas temu tekst dotyczący zajawek na facebooka >>zajawki na facebooka<< sprawdź,  mogą się przydać również na Instagramie).

12. Opisy na Instagrama- wyraź opinię

Usłyszałeś coś interesującego? Zobaczyłeś coś co Cię wzruszyło, rozbawiło, a może zbulwersowało? Napisz o tym, podziel się opinią. Używaj racjonalnych argumentów, bądź stanowczy. Stanowczość we wszystkich kwestiach wzmaga we wszystkich (we mnie również) potrzebę podzielenia się i moją opinią. Zwłaszcza, gdy jest zupełnie inna.

13. Opisy na Instagrama- kontrowersja

Choć nie jestem zwolenniczką budowania wokół siebie społeczności w oparciu o kontrowersję wiem, że dobrze się to sprzedaje. Nie mogę powiedzieć, że to głupie, bo skoro działa, to głupie nie jest. Nie mniej, bądź ostrożny- bardzo łatwo zrazić ludzi do siebie. Pamiętaj również, aby Twoje „opisy do zdj na insta” były adekwatne do zdjęcia. Spójność przede wszystkim.

14. Opisy na Instagrama- co słychać na Twoich Insta Stories?

Nagrałeś ciekawy film na swoich Insta Stories? A może znajdujesz się w pięknym miejscu i chcesz, aby ludzie znaleźli się tam razem z Tobą? Daj znać o swoich nagraniach właśnie pod zdjęciem. Nie każdy systematycznie nas ogląda.

15. Opisy na Instagrama- cytat

Jesteś oczytany? Wertując książki znajdujesz przepiękne cytaty, którymi warto podzielić się ze światem? To świetny pomysł na urozmaicenie swojego konta.

Opisy na Instagrama- o czym pamiętać?

Nie jest powiedziane, że musisz ze swoimi opisami zmierzać tylko w jednym kierunku. Miks jest wskazany. Pamiętaj jednak, że najgorsze, co może być to małpowanie kogoś. Każdy z nas jest inny i jesteśmy nie do podrobienia. Dlatego stosując każdy z powyższych zabiegów staraj się być sobą. Pisać swoim językiem (bo choć wszyscy polszczyzną się posługujemy, to każdy z nas inną). Pamiętaj również o stosowaniu hashtagów! Powodzenia na Instagramie.

  • opisy na instagrama
  • opisy na instagram
  • opisy na insta
  • opis na insta
  • opisy do zdjęć na instagrama
  • opis do zdj na insta
  • opisy do zdjęć
  • opisy do zdjec
Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!