Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!
Dzisiaj przygotowałam tekst o tytule „Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości”. Od niedawna jestem osobnikiem internetowym testującym aplikację znaną chyba większości Instagramowiczów (i nie tylko)- VSCO . Choć na początku nie byłam do niej przekonana- głównie przez wzgląd na to, że aby móc cieszyć się w pełni dobrodziejstwem tegoż oprogramowania, należy wykupić do niej dostęp (około 90 zł rocznie), to w tym momencie uważam, że są to zdecydowanie dobrze zainwestowane pieniądze. Zaraz napiszę Ci, dlaczego! Zapraszam Cię na tekst, a także na mój Instagram, cobyś mógł ocenić jakość obrabianych zdjęć.

Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości

Zanim opowiem Ci co nieco na temat filtrów i możliwości urządzenia, przedstawię Ci jedną, ale jakże dla mnie istotną kwestię. Zdjęcia obrabiane za pomocą VSCO nie tracą na jakości! Dla mnie było to niesamowicie ważne. Przestałam bawić się w obróbki zdjęć na bloga w innych, komputerowych (i nie do  końca spełniających moje oczekiwania) darmowych programach i uważam, że ta aplikacja, po prostu ułatwiła mi życie. Obrabianie zdjęć na telefonie jest po prostu- bardzo proste.

Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości

Ja nazywam tę aplikację, retro-aplikacją, choć pozwala ona uzyskać nie tylko zdjęcia w stylu retro. Dzięki mnogości filtrów, możliwości modyfikowania jasności, barw, i innych parametrów, jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę świetne efekty.

Obrabianie zdjęć na telefonie- jak założyć konto

Aplikację VSCO pobierasz ze Sklepu Play, instalujesz na swoim telefonie i przechodzisz pomyślnie proces rejestracji. Twórcy aplikacji pozwalają nam przez 7 di testować VSCO za darmo. W tym celu należy „wykupić” wspomniany siedmiodniowy dostęp do aplikacji. Należy pod Sklep Play podpiąć swoją kartę, z której to karty, po upływie siedmiu dni, jeśli nie zrezygnujesz z subskrypcji, zostanie pobrana kwota 90,99 zł. Jeśli nie spodoba Ci się sposób działania tej aplikacji, nie zapomnij zrezygnować z zadeklarowanego pakietu!!

Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości- krok po kroku

Teraz pokażę Ci jak krok po kroku wygląda obrabianie zdjęć na telefonie przy użyciu VSCO.

1. Wybór zdjęć

Pierwszym krokiem jest wybór zdjęcia, które chcesz obrobić. W tym celu uruchamiasz VSCO i klikasz środkowy przycisk w dolnym pasku zadań (kwadrat z kółkiem w środku).

Zostaniesz przeniesiony w miejsce, w którym możesz dodać zdjęcie z poziomu telefonu (znak „+” w prawym górnym rogu) lub zrobić zdjęcie bezpośrrednio w aplikacji („take a photo”  u góry ekranu).

Następnie klikasz w wybraną fotografię (wokół zaznaczonej pojawia się brązowa ramka).

I zatwierdzasz ptaszkiem w prawym górnym rogu ekranu.

2. Obrabianie zdjęć na telefonie

Przechodzisz następnie w edytor zdjęć. Klikamy zdjęcie, które chcemy obrobić (brązowa ramka wokół zdjęcia) i klikamy w dwa suwaki znajdujące się w dolnym pasku zadań (drugie od lewej).

3. Edycja zdjęcia

Pierwszym etapem jest wybór filtra, który według nas pasuje najlepiej. Filtrów jest MASA, każdy więc znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam na potrzeby zdjęcia filtr M3.

Następnie, aby edytować poszczególne parametry, klikamy kolejny raz w suwaki znajdujące się w dolnym pasku zadań. Jestem zdania, że aby najlepiej dopasować parametry, należy aplikacją się, najzwyczajniej w świecie, pobawić. Pozwoli nam to uzyskać najlepszy wg nas efekt. Zobacz, w jaki sposób ja modyfikowałam parametry.

4. Zapisywanie zdjęcia

Aby zapisać zdjęcie, po zatwierdzeniu wszystkich parametrów, klikamy „Save” w prawym górnym rogu ekranu. W ten sposób zdjęcie zapisane zostanie w aplikacji.

5. Zapisywanie zdjęcia na telefonie

Aby zapisać zdjęcie na telefonie, w galerii VSCO, w której zapisało się zdjęcie, klikamy w nie (otoczy się brązową ramką), a następnie w ikonkę trzech kropeczek w prawym dolnym rogu. Rozwinie się tam lista poleceń. My klikamy „Save to gallery”. W galerii telefonu utworzy się folder o nazwie „VSCO”.

Obrabianie zdjęć na telefonie bez utraty jakości

Jak widzisz, poruszanie się po VSCO jest naprawdę proste. Uważam, że efekty, jakie można uzyskać dzięki tej aplikacji, są genialne. Mam w zanadrzu jeszcze parę  aplikacji i mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się je dla Ciebie opisać! Powodzenia w obrabianiu i oczywiście zapraszam jeszcze raz na mój Instagram- jeśli chcesz szybko zadać mi pytanie- możesz właśnie tam- w wiadomości prywatnej!

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!