Jak oglądać instastory?


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Dzisiaj kolejny (bardziej techniczny) wpis dotyczący Instagrama. Każdy z nas zaczynał kiedyś przygodę z tym Social Medium. Warto więc przybliżyć nieco podstawy tym, którzy dopiero wchodzą w wirtualny świat zdjęć i filmów. Dzisiaj na tapecie odpowiedź na pytanie nurtujące sporą część społeczeństwa- jak oglądać Instastory.

Jak oglądać Instastory?

InstaStories to nic innego, jak krótkie filmy (lub zdjęcia), które nagrywamy za pomocą Instagramowej kamery. Mają one swoją ważność. O co chodzi? Filmy takie widoczne są przez 24 godziny. Po tym czasie znikają bezpowrotnie. InstaStories innych osób można oglądać klikając w ich zdjęcie profilowe  otoczone różowym okręgiem. Jeśli  wokół  zdjęcia  profilowego nie ma takowego kółeczka oznacza to, że  dana osoba nie nagrała żadnego filmu.  Innym  sposobem na oglądanie Instastories znajomych jest przejście do głównego ekranu Instagrama (czyli kliknięcie w lewą ikonę w dolnym rogu ekranu-  jest tam pasek z ikonami). U góry ekranu będą widoczne zdjęcia profilowe naszych znajomych otoczone właśnie takimi różowymi okręgami. Wystarczy kliknąć w zdjęcie profilowe, a InstaStories zaczynają odtwarzać się same.

Jak oglądać Instastory? Funkcje.

Warto, abyś wiedział, że korzystając z funkcji oglądania poprzez kliknięcie w jedno z szeregu zdjęć profilowych (tych na górze ekranu) uruchomisz reakcję odtwarzania InstaStories wszystkich osób, które obserwujesz.  Dlatego warto znać funkcje InstaStories.

  1. Jeśli chcesz ominąć całą czyjąś relację, przesuwasz palcem od prawej do lewej strony ekranu.
  2. Jeśli chcesz ominąć jedną z  zamieszczonych przez daną osobę relacji- klikasz palcem w ekran.
  3. Jeśli chcesz wrócić do relacji poprzedniej oglądanej osoby- przesuwasz palcem z  lewej do prawej strony.
  4. Jeśli chcesz napisać wiadomość będącą odpowiedzią na czyjeś InstaStories- przesuwasz palcem z dołu do góry.

Jak oglądać InstaStories?

Zachęcam Cię do przejrzenia innych moich tekstów dotyczących Instagrama. Poddaję w nich jak zrobić ładne zdjęcie telefonem, jak obrabiać zdjęcia z poziomu telefonu, a także jak zdobyć followersów na Instagramie. Dowiesz się również jak dodać link do InstaStories oraz czy widać, kto ogląda nasze relacje.

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!