Jak często publikować posty na facebooku? Sposób na prowadzenia fanpageu.


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Na blogu znajdziecie już tekst pt. „Jak prowadzić fanpage na facebooku„. Od momentu jednak, gdy pisałam tamten artykuł, minęło sporo czasu. Muszę przyznać, że zmieniło się moje podejście do blogowania i samego „wrzucania” czegokolwiek na swój fanpage. Dlatego dzisiaj podzielę się z Wami moimi  kolejnymi doświadczeniami w tym zakresie. Spróbuję przekazać Ci, jak wygląda mój sposób na prowadzenie fanpage. Odpowiem też na pytanie „jak często publikować posty na facebooku”. Mam nadzieję, że mój artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dlatego, jeśli uważasz, że to co w nim zawarłam jest wartościowe, zostaw komentarz. Chętnie poznam osoby, które tutaj trafiają!

Sposób na prowadzenie fanpageu? Musisz go zbudować.

Bez dwóch zdań! Jeśli Twój fanpage liczy 100 osób, nie ma mowy o jakichkolwiek analizach, sprawdzaniu aktywności. Dlaczego? Ponieważ 100 osób to tak naprawdę garstka. I możesz stwierdzić, że łatwo mi się mówi. Jak zbudować wokół siebie społeczność, gdy tak trudno jest się przebić. Ale (!) ja rok temu byłam dokładnie w takim miejscu. A nawet nie! Bo mój fanpage liczył wtedy 73 osoby! A teraz? Jestem na etapie „rok później” i mój fanpage liczy ponad 31 tysięcy zaangażowanych czytelników. Zaangażowanych. (w oddzielnych artykułach pojawią się informacje o tym, w jaki sposób budować wokół siebie społeczność).

Sposób na prowadzenie fanpageu? Poznaj swoich odbiorców!

Nie ma dwóch takich samych miejsc w sieci. Każda grupa odbiorców będzie reagowała na co innego, o innych porach, w zupełnie różny sposób. Dlatego pierwszą i podstawową zasadą związaną z Twoim blogiem jest poznanie ludzi, którzy Cię obserwują. Przede wszystkim- publikuj o różnych porach. Sprawdzisz tym samym, kiedy zaangażowanie społeczności jest największe, kiedy ilość wejść na bloga jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Ogólna zasada jest taka, że najlepiej publikować w godzinach porannych, kiedy ludzie mogą coś przeczytać popijając kawę, lub w godzinach wieczornych, kiedy ludzie leżą w łóżku lub, po prostu, odpoczywają.

Sposób na prowadzenie fanpageu? Jak często publikować posty na facebooku?

Tutaj sytuacja wygląda różnie, w zależności od profilu fanstrony. Inaczej będziemy fanpage prowadzić dla strony publikującej śmieszne obrazki, inaczej dla bloga parentingowego, jeszcze inaczej dla firmy odzieżowej, czy salonu urody. Hmmm… czyli jak często publikować posty na fanpageu? Na podstawie moich aktualnych obserwacji mogę napisać, że optymalne zaangażowanie W WIĘKSZOŚCI przypadków ma publikacja około 5 postów tygodniowo. I o ile publikacja tekstów pisanych jedynie na fanpageu (bez odnośnika do tekstu na blogu, takich jak tutaj- KLIK) wrzucona o każdej porze dnia idzie w świat z prędkością światła, o tyle teksty blogowe wrzucam dopiero po 20. Wtedy to najwięcej mam swoje dzieci położyło do łóżek i mają chwilę wolną. A skąd to wiem? Bo od ponad roku, bardzo intensywnie zajmuję się swoim fanpagem. Baaaardzo intensywnie.

Jak często publikować posty na facebooku? Nie za często!

Dlaczego ograniczyłam publikowanie do około 5 postów tygodniowo (czasem jest ich mnie, czasem więcej)? Bo przyszedł taki moment, że publikując dwa posty dziennie, zamiast przybywać mi czytelników, ich ilość zaczęłam maleć! Efekt odwrotny do zamierzonego. Żeby była jasność- na początku to działało. Wszystkie osoby, które polubiały moje historie i memy (już nigdy tego nie wstawię na swój fanpage, ajm promys) mogłam zaprosić do polubienia strony. Co mi jednak z tego, skoro w pewnym momencie moi stali czytelnicy zaczęli odbierać mój fanpage oraz mnie samą za SPAM. Doszło do tego, że sama przestaję obserwować blogi, które czytam, gdy publikują codziennie po kilka razy, bo to zaśmieca moją tablicę. Wolę wejść dwa razy w tygodniu na ich fanpage dajrektli i zobaczyć, co u nich słychać.

Jak często publikować posty na facebooku? Zoptymalizuj zasięgi.

Nie jest tajemnicą, że kolejny post wstawiony na Twoją tablicę hamuje rozsiewanie się po sieci poprzedniego. Pozwól rozhulać się każdemu z nich! Tym bardziej, gdy widzisz, że coś doskonale się niesie!

Sposób na prowadzenie fanpageu? Bądź dla ludzi.

Jak to zrobić? Przede wszystkim bądź sobą. A wiesz dlaczego? Nie dlatego, że czytelnicy wyczują fałsz-  o nie nie! Można być kłamcą lub aktorem doskonałym. Bądź sobą dlatego, że dzięki temu zgromadzisz wokół siebie ludzi, którzy lubią Ciebie prawdziwego. A bycie prawdziwym nie wymaga od Ciebie aż tak dużego nakładu pracy. Ile można udawać? Rok, dwa, trzy lata. Później zaczyna to być męczące. Dobijające. Powtórzę więc jeszcze raz. Bądź sobą! Wtedy pisząc w 100% będziesz dla ludzi.

A jaki jest Twój sposób na prowadzenie fanpageu?

To, co chciałam dodać do poprzedniego tekstu zawarłam w powyższych kilku akapitach. Mam nadzieję, że informacje te będą dla Ciebie przydatne! Ciekawa jestem również, jakie jest Twoje doświadczenie w związku z prowadzeniem fanpageu? Może masz zupełnie inne podejście od mojego. Bardzo bym chciała, abyś uaktywnił się w komentarzu i dał znać, co dopisałbyś do tego artykułu! Życzę samych przyjemności facebookowych!


Mogą spodobać Ci się również:

Jak prowadzić fanpage na facebooku
Dlaczego nie warto kupować obserwujących na Instagramie
Jak zdobyć followersów na Instagramie
Pomysł na Insta Stories
Jak założyć fanpage na facebooku

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!