Gry edukacyjne i gry planszowe dla dzieci. Idealny prezent dla starszaka!

Jakiś czas temu napisałam tekst o  prezentach dla dzieci. Padły też pytania o to, co kupić starszemu dziecku! Tak więc dzisiaj odpowiadam na to pytanie! Uważam bowiem, że rewelacyjnym pomysłem są gry edukacyjne oraz gry planszowe dla dzieci. Kacper uwielbia zgadywanki, a ilość pytań „dlaczego” padająca w czasie ich rozwiązywania sięga stu na minutę! Nie trzeba chyba wspominać o plusach posiadania choć jednej z poniżej wymienionych pozycji- nauka poprzez zabawę jest przecież najlepszą metodą na „przemycenie” wiedzy i zachęcenie dziecka  do nauki. Jeśli pomysł na świąteczny prezent dla starszaka nadal zaprząta Wam głowę, mam dla Was kilka propozycji!

Gry edukacyjne i gry planszowe dla trzylatka

Już trzylatek śmiało może rozpocząć swoją edukacyjną przygodę. Dla takich maluchów polecam trzy pozycje:

Uczę się bawiąc- Cyferki

Uczę się bawiąc- Moje pierwsze słowa

Uczę się bawiąc- Zwierzęta na farmie

Clementoni Zestaw edukacyjny 10 w 1

Ciało ludzkie Wersja dla najmłodszych

Dzięki takim zabawkom jesteśmy w stanie o wiele łatwiej udzielić dziecku odpowiedzi na setki pytań dotyczących ludzkiego ciała, które to pytania w naszym domu są aktualnie tymi najczęściej zadawanymi!

Gry edukacyjne i gry planszowe dla czterolatka

Czterolatka przecież stać już na o wiele więcej! I choć poprzednie gry sprawdzą się i dla takiego starszaka, to warto rozważyć również:

 

Gnaj robaczku

Każdy z graczy wciela się w rolę dżdżownicy (któż z nas nigdy nie chciał być dżdżownicą!). Plansza to pole-  zaorane, pełne grud ziemi, przez które to gnać muszą się robaczki. Wygrywa ten z graczy, który najszybciej przez to pole się przekopie!

Gry edukacyjne i gry planszowe dla dzieci powyżej piątego roku życia

Teraz czas na starszych starszaków i gry właśnie dla nich. Dla dużych dzieci mamy zdecydowanie większy wybór.

Uczę się Angielskiego

Memory Pamięć Znaki Drogowe

Gra ta ma pewnego rodzaju wartość dodaną. Mianowicie? Nie tylko pomoże dzieciom nauczyć się znaków drogowych, ale i nam- dorosłym, pozwoli odświeżyć pamięć i załatać powstałe ewentualne luki…

Uczę się bawiąc- odkrywamy Polskę (od 7 lat)

Nauka położenia największych polskich miast na mapie oraz największych budowli i zabytków poszczególnych „odwiedzanych” miejsc nie musi być nudna!

Ciało Ludzkie interaktywny zestaw edukacyjny

To  świetna propozycja dla starszych dzieci (od 8 roku życia), które ciekawe są w jaki sposób i dzięki czemu funkcjonuje ciało ludzkie. Może się okazać, że będzie to pierwszy krok w kierunku kariery medycznej 😉

Gnaj do celu w PRL-u

Szczerze przyznam, że mnie samej nie było dane świadomie zaznać PRL-owskich realiów, ale słuchając opowieści pokolenia moich rodziców odczuwam czasami mały „sercowy żal”, że nie mogłam tego wszystkiego przeżyć. Choć w małym stopniu. Gra „Gnaj do celu w PRL-u pozwoli nam wszystkim przypomnieć sobie (lub, w przypadku dzieci, poznać) jak to było właśnie w czasach kartek i kolejek.

Clementoni Laboratorium Mechaniki- Ścigacze

Pamiętam, że zestawy konstrukcyjne były najulubieńszymi „zabawkami” mojego brata. A kupując dla dziecka, mogę zagwarantować, i Tatuś się ucieszy!

Eduglobus – Interaktywny Globus dla dzieci

Na koniec zostawiłam najfajniejszą, najbardziej genialną w moim odczuciu zabawkę edukacyjną z całej listy. Eduglobus! Z długopiso-czujnikiem, który będzie czytał naszym dzieciom nazwy państw, do których zostanie przyłożony.

Gry edukacyjne i gry planszowe dla dzieci

Dajcie znać, jak podobają się Wam moje propozycje. Może macie coś do dodania w kwestii zabawek edukacyjnych i gier? Lista jest otwarta! A dla tych,  którzy są na etapie wybierania zabawek dla mniejszych pociech, polecam tekst, do którego odnośnik znajdziecie poniżej.

Prezenty na święta dla dzieci. Moje propozycje!