Dobry film na wieczór- moje TOP- filmy polecane !


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

Wieczór. Dzieci śpią. Dom ogarnięty. Kładziesz się spokojnie w łóżku obok męża… Masz tak czasem? No właśnie, ja też nie. Ale kiedy już dzieci odrosną i nastanie ten moment wieczornego błogiego spokoju, z pewnością położę się obok mojego męża i pomyślę: „Hmmm… jaki by tutaj wybrać dobry film na wieczór?”.  Z pewnością tak pomyślę! Jeśli Ty dzisiaj jesteś tą szczęściarą/szczęściarzem i masz szansę obejrzeć coś fajnego, przychodzę Ci z pomocą. Przedstawię Ci moje TOP 10, jeśli chodzi o dobry film na wieczór. Filmy, które podbiły moje serce. Filmy polecane tutaj obejrzałam co najmniej po dwa razy. Wszystkie uwielbiam i trudno mi napisać, który z nich uważam za najlepszy!

Pokój- dobry film na wieczór/ filmy polecane

Mały chłopiec mieszka razem z mamą w pomieszczeniu nazywanym przez nich pokojem. Pomieszczenie to jest niewielkie, a jedynym źródłem światła dziennego jest świetlik w dachu. W miarę upływy filmu okazuje się, że chłopiec nigdy nie był na zewnątrz i nie ma pojęcia o tym, że istnieje „coś” poza pokojem. W dalszej części wszystko staje się jasne…Ale nie będę zdradzała fabuły. Uważam, że ten film koniecznie musisz zobaczyć!

The shutter (Widmo)- dobry film na wieczór/ filmy polecane

Wyobraź sobie scenę. Noc. Brak oświetlenia. Para jedzie samochodem mało ruchliwą drogą. Nagle (!) prosto pod koła wchodzi im młoda dziewczyna. Akcja toczy się bardzo szybko. Para ucieka z miejsca zdarzenia. Kolejnego dnia główni bohaterowie obdzwaniają wszystkie pobliskie szpitale. Okazuje się, że do żadnego z nich nie trafiła potrącona kobieta. Na miejscu wypadku nie znaleziono również ciała… Po tym incydencie, w ich życiu zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy…  Mocna, ciekawa fabuła, a co najważniejsze- nieprzewidywalna! Zdecydowanie, film dla ludzi wymagających i o mocnych nerwach! Mój faworyt! Lubię horrory. Widmo oglądałam już wiele razy i za każdym razem boję się równie mocno.

Chłopiec w pasiastej piżamie- dobry film na wieczór/filmy polecane

Zastanawiam się, czy są jeszcze ludzie, którzy nie widzieli tego filmu. Jest to historia niesamowitej przyjaźni. Przyjaźni dwójki chłopców- żydowskiego dziecka przebywającego w obozie oraz syna niemieckiego oficera. Film, który porusza dwie ważne kwestie. W niesamowicie wzruszający sposób pokazuje jak piękna i nieznająca uprzedzeń potrafi być dziecięca przyjaźń oraz jak wojna i nienawiść potrafią odbić się na człowieku. Bardzo dobry film. Dający do myślenia. Płakałam na nim jak bóbr.

Dziennik Bridget Jones- dobry film na wieczór/filmy polecane

To nie jest babki film! To  film, który mężczyźni mogą wykorzystać jako instrukcję obsługi, której nie dostali w  pakiecie z żoną. Genialne teksty, komizm sytuacyjny. Dobry film, przy którym pochłaniam tony popcornu i nie mam wyrzutów sumienia! Ba! Jest to doskonały film na pozbycie się wyrzutów sumienia- siedzisz, oglądasz i w co drugiej scenie uświadamiasz sobie: „Hej! Też tak mam!”. Zresztą! Co ja Wam będę opisywała! Wszystkie części, łącznie z tą, która  niedawno pojawiła się w kinach, są mistrzowskie. Dobry film na wieczór. Zdecydowanie!

Kur(w)a domowa.

Choć goni nas czas- dobry film na wieczór/filmy polecane

Dwóch mężczyzn poznaje się w szpitalnej sali. Wiele ich dzieli. Łączy ich jedno- są nieuleczalnie chorzy. Postanawiają więc razem zacząć żyć. Żyć pełnią życia- spełniając swoje największe marzenia z „Listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią”. Wzruszająca i pouczająca historia. Dobry film na wieczór i nie tylko na wieczór. Na niedzielne popołudnie również.

Służące- dobry film na wieczór/filmy polecane

Film ukazujący życie czarnoskórych służących w  latach 60. dwudziestego wieku. Ich losy postanowiła spisać jedna z dziennikarek. Stworzona została piękna historia, przy której łzy wzruszenia zmieniają się w łzy radości i śmiechu. Czarnoskóre służące postanowiły otworzyć się przed światem pokazując, jak wygląda ich życie. Polecam. Obejrzyj, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.

Wszystko za życie- dobry film na wieczór/filmy polecane

Nic tak mnie nie drażni, jak głupie tłumaczenia tytułów amerykańskich na polskie. Tytuł powinien brzmieć: „W dziczy” i byłby zdecydowanie bardziej trafiony i adekwatny. Młody chłopak, któremu rodzice wróżyli świetlaną karierę, postanawia porzucić wszystko, rozdać swój majątek i wyruszyć na podbicie Alaski. Piękny film, pokazujący jak trudne bywa pokonywanie naszych ludzkich przyzwyczajeń. Jak wygląda walka ze strachem.  Film pokazujący, jak wygląda życie na odludziu, bez udogodnień, w zgodzie z naturą. Jeśli opis Cię nie zachęcił, gwarantuję Ci, że filmem będziesz zachwycona.

Incepcja- dobry film na wieczór/filmy polecane

Uwielbiam ten film za metaforyczność. Sen jest tutaj niczym innym jak naszym światem wirtualnym. W niesamowicie zaskakujący i inteligenty sposób reżyser pokazał, ja łatwo zatrzeć granicę pomiędzy rzeczywistością i fikcją (snem). W pewnym momencie, jedynym znakiem pozwalającym bohaterom odróżnić sen od jawy, jest kręcący się mały przedmiot. Doskonała gra aktorów- DiCaprio, jak dla mnie, odegrał tutaj rolę swojego życia.  Film genialny w każdym calu. Uwielbiam!

Siedem- dobry film na wieczór/filmy polecane

Uwielbiam wszystko, co „zalatuje” zbrodnią. Dodatkowo, gdy jest to zbrodnia doskonale przemyślana, pojawia się u mnie TEN dreszcz. Ekscytacja. Seryjny morderca upodobał sobie liczbę siedem. Wybiera swoje ofiary pod kątem siedmiu grzechów głównych. Siedem osób straci życie po to, aby otępiałe i zapatrzone w siebie i swoje potrzeby społeczeństwo zobaczyło, czym grozi obżarstwo, pycha, lenistwo, chciwość, zazdrość, gniew i żądza. Film trzymający w napięciu, interesujący. Inteligentny.

Forrest Gump- dobry film na wieczór/filmy polecane

Film, który jak dla mnie, przede wszystkim pokazuje jak ważna jest wiara matki we własne dziecko. Chłopiec, który okazał się po prostu głupi, osiągnął więcej niż niejeden bardzo inteligenty człowiek. To matka zawsze wierzyła w to, że ma on w życiu takie same szanse, jak każde inne dziecko. Obejrzyj koniecznie- chociażby po to, aby zobaczyć jak potoczyło się życie Forresta. Kolejny bardzo dobry film na wieczór!

Pamiętnik- dobry film na wieczór/ filmy polecane

Cała historia to retrospekcja. Wspomnienia zapisane w formie pamiętnika, które starszy mężczyzna odczytuje chorej na Alzheimera kobiecie. Poznajemy losy wspaniałej miłości dziewczyny z bogatego domu oraz zdecydowanie mniej zamożnego mężczyzny. Dla jednych film jest kiczowaty. Dla mnie rewelacyjny. Być może dlatego, że obsada aktorska jest wyborna! Gosling i Rachel McAdams to para doskonała. Połowę filmu przepłakałam ze wzruszenia, połowę dlatego, że nie jestem tak ładna jak ona.

Dobry film na wieczór

Nie ukrywam, że liczę na Twoje propozycje! Zostaw je w komentarzu! A przede wszystkim, przyjemnego oglądania!

EDIT 1: Uzupełniam listę o kolejny dobry film!

Love, Rosie- dobry film na wieczór/ filmy polecane

Rewelacyjny film na wieczór! Film o miłości. A właściwie o tym, że miłość jest blisko. Często bliżej, niż się nam wydaje.

EDIT 2: Dobry, dobry! Kolejny naprawdę dobry film! Będę edytowała tę listę pewnie jeszcze milion razy dodając kolejne moje propozycje 🙂

Birdman- dobry film na wieczór/filmy polecane

Film o walce byłego, zapomnianego aktora, z własnym ego. Film o tym, jak walczy się o marzenia. Jak walczy się o to, co dla nas w życiu najważniejsze.

Ukryte piękno- dobry film na wieczór/filmy polecane

To nie jest dobry film na wieczór. To jest genialny film. Historia mężczyzny, który nie może poradzić sobie ze stratą córki. Piękne i pouczające są również wątki trójki jego przyjaciół, którzy starają się za pomocą przedziwnej metody, sprowadzić mężczyznę na ziemię. Płakałam cały film i pół nocy, po jego obejrzeniu.

Teściowa, której wszyscy jej zazdrościli

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!