Czas z rodziną- czyli dlaczego warto wyjeżdżać


Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!

To już ostatni wpis z tych nadmorskich (wcześniejsze tu i tu). Tym razem mniej poradnikowo, a bardziej osobiście. O tym, że warto wykorzystać urlop na to, aby spędzić czas z rodziną.

Zmieniłam myślenie

Żyłam w przekonaniu, że jeśli za coś płacę, to powinnam jak najwięcej zobaczyć. Zwiedzić. Błądzić od rana do nocy, żeby tylko nie ominąć żadnego wartościowego kamienia, skansenu, zamku, gadającego słonia i pierdzącej żyrafy. Że leżenie na plaży, czy nawet chodzenie po lesie nie da mi nic, poza ukąszeniami paskudnych komarów- bo przecież las mam za domem. I mogę do niego wejść całkiem za darmo. Bez dziesięciogodzinnej podróży. Ale! Zmiana miejsca działa cudnie. Działa cudnie na naszą głowę! Tamten las, to nie ten sam las. Tamto powietrze, to nie to samo powietrze. Człowiek z daleka od domu, w którym trzeba posprzątać, czy ugotować, i od pracy, do której trzeba wstawać, czuje się jak w raju. To niesamowicie ładuje akumulatory na długi, długi czas.

Czas z rodziną

Tak ma być! Zamiast Wi Fi- WiFe. Sami pomyślcie, jak fantastycznie pobyć razem. Bez telewizji, Internetu, a najlepiej jeszcze- bez telefonu. W domu, nawet nie wiedząc kiedy, zasiadamy przed ekranami. Często, pomimo tego, że przebywamy w jednym pomieszczeniu, myślami jesteśmy w zupełnie różnych  światach. Każdy w swoim. A chodzi przecież o to, żeby mieć jeden, wspólny świat! Dlatego warto raz na jakiś czas zmienić otoczenie. Żeby oderwać się od rzeczywistości, pobyć razem. Naprawdę razem! Porozmawiać, pośmiać się. Warto. To  umacnia nasze więzi- z dziećmi i współmałżonkiem. Takie SPA dla rodziny. Odnowa relacji.

Wszędzie dobrze,  ale…

…w domu najlepiej. Wakacje są potrzebne, ale na pewno byśmy ich nie doceniali, gdyby trwały ciągle. Potrzebujemy odskoczni od codzienności, do której, notabene, świetnie się wraca. A to wszystko- raz na jakiś czas.

Nie będę Was już zanudzała. Chcę Wam, z tego miejsca, życzyć fantastycznych i bezpiecznych wakacji. A po wypoczynku- powrotu do rzeczywistości z ogromną energią! Wykorzystajmy czas z rodziną najlepiej jak się da 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chodź na Instagram!
Udostępnij na Facebooku!


Chcesz znaleźć pracę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać?

...i bądź lepsza od innych kandydatów!

Instrukcja, jak skutecznie apikować o pracę

Cześć! Jestem Monika i piszę bloga. Zostań ze mną- razem raźniej!